Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108550)

lamariusz 01-09-2012 12:34

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Bardzo rozsądny przepis unijny. Na koniec dla innych poczatkujących podam, że po rozłaczeniu kostki z pinami 1 i 26 rozkodowuje sie radio. Nie ma możliwości zmostkowania pinów bez rozłączenia kostki. Ja nie uzyskałem kodu do radia od poprzedniego właściciela niemca. Kod uzyskałem z tej strony, gościu jest niesamowity w przeciągu zaledwie kilku minut od napisania do niego e-mail przysłał mi kod, który jest właściwy juz na zawsze do tego radia. Poniżej link.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Na tym kończe z powodzeniem moją przygodę ze światłami dziennymi fabrycznymi.
Pozdrawiam i dzieki tedi za wszytko i sorki.

athlon64x4 07-09-2012 20:28

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Witam!

Ja juz sie troche pogubilem - przerabiam temat od kilku dni i jakos nie moge sie w tym polapac - jest focus mk2 fl 2009 (nowka sprowadzona na zamowienie przez polski salon z Niemiec) z ksenonami ustawionymi w tryb skandynawski w gem'em jak poniżej. Czyjnik na szybie obecny. Co mam zrobic zeby odpalic pelne dzienne swiatla z dolozonym modulem led philipsa?? Tzn. zaopatruje sie w przelacznik z funkcja auto dokupuje ledy i chce aby w pozycji auto palily sie tylko ledy a po zmierzchu lub przy wjezdzie do tunelu zapalaly sie zwykle swiatla mijania. Dokładam te bezpieczniki i przekaznik?? Musze podpiac sie kompem i zmieniac ustawienia w samochodzie??

Z gory serdecznie dziekuja za pomoc i ewentualne wskazowki.

http://images40.fotosik.pl/1776/6d62af88f0747f8cm.jpg

http://images39.fotosik.pl/1736/ea7a6b48dd6b1ad2m.jpg

http://images46.fotosik.pl/1752/69ba730843537641m.jpg

tedi_k 07-09-2012 21:22

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał athlon64x4 (Post 1873776)
Witam!

Ja juz sie troche pogubilem - przerabiam temat od kilku dni i jakos nie moge sie w tym polapac - jest focus mk2 fl 2009 (nowka sprowadzona na zamowienie przez polski salon z Niemiec) z ksenonami ustawionymi w tryb skandynawski w gem'em jak poniżej. Czyjnik na szybie obecny. Co mam zrobic zeby odpalic pelne dzienne swiatla z dolozonym modulem led philipsa??

Po kolei:
1) GEM w wersji -D jaki posiadasz nie obsługuje czujnika deszczu/zmierzchu, a więc trzeba by było go wymienić na GEM wersji -C (tańszy, bez fabrycznych świateł dziennych, które i tak nie działają z xenonami) lub wersji -F (na wyrost, fabrycznych świateł dzinnych i tak się nie uruchomi). Jeśli będziesz dalej chciał działać - zapraszam na PW, mam sprawdzony GEM w wersji -C (z mojego samochodu). W Twojej sytuacji nie powinno się dokładać przekaźnika i bezpiecznika!

2) sprawdź na poważnie obecność czujnika deszczu/zmierzchu - bez przełącznika z pozycją AUTO i z GEMem, który go nie obsługuje jego obecność jest co najmniej problematyczna

3) jeśli będziesz miał czujnik deszczu/zmierzchu i GEM w wersji -C lub -F, to trzeba dołożyć już tylko przełącznik świateł z pozycją AUTO. Wycieraczki powinny działać w trybie AUTO z takim przełącznikiem, jaki masz.

No a potem to już nie trzeba żadnych przekaźników i bezpieczników, tylko dołożyć LEDy zgodnie z ich instrukcją (mają własny sterownik, niezależny od GEM i wykrywający włączenie świateł pozycyjnych w celu wyłaczenia DRL).

Całość jeszcze trzeba poprawnie zaprogramować - najlepiej programem ELMconfig.

No i najważniejsze - do ładu będzie trzeba dojść z tą dziwnie zrobioną instalacją świateł skandynawskich (no bo chyba w tym celu zrobione zostało to straszne druciarstwo widoczne na zdjęciu pierwszym...)

athlon64x4 07-09-2012 21:52

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
ad. 1 to dziwne bo posiadam czujnik deszczu na szybie który pracuje bezproblemowo - moge polac szybe woda i wycieraczki sie zalaczaja...

ad. 2 moge zrobic fotke przedniej szyby przy lusterku i wrzucic - czujnik wystepuje

ad 3. wylacznik ok - wycieraczki dzialaja od nowosci

To druciarstwo na zdjeciu nr 1 to wg mnie alarm Cobra ktory rowniez znajduje sie w tym miejscu co bezpieczniki

tedi_k 08-09-2012 07:34

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał athlon64x4 (Post 1873809)
ad. 1 to dziwne bo posiadam czujnik deszczu na szybie który pracuje bezproblemowo - moge polac szybe woda i wycieraczki sie zalaczaja...

Faktycznie dziwne - Ford potrafi przeczyć sam sobie...
Załączam schemat GEMa wersji -D z wybranym fragmentem, na którym widać, że czujnik deszczu nie jest obsługiwany...

Jeśli działa, to podstawowy problem mniej...

Czyli pozostaje dołożyć przełącznik świateł z funkcją AUTO, założyć diody DRL i cieszyć się samochodem dostosowanym do własnych wymagań...:D

A tak na marginesie - dość dziwna ta Twoja konfiguracja samochodu: jest czujnik deszczu a nie ma automatycznych świateł??? Przecież te funkcje standardowo są połączone!
Możesz podesłać na PW VIN swojego samochodu, to zerknę, czy nie wymyślili przypadkiem jakiegoś specjalnego "jednofunkcyjnego" czujnika deszczu...

Jusand 08-09-2012 08:52

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Witam
a czy przy braku czujnika zmierzchu i deszczu też będzie działać po zastosowaniu się do wszystkich zaleceń (chodzi o bezpieczniki, przekaźnik i mostek)?

tedi_k 08-09-2012 09:09

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał Jusand (Post 1873871)
Witam
a czy przy braku czujnika zmierzchu i deszczu też będzie działać po zastosowaniu się do wszystkich zaleceń (chodzi o bezpieczniki, przekaźnik i mostek)?

Jak się znajdzie właściwe zalecenia to będzie działać...8)
Z pytania nijak nie wynika o co chodzi: dołożenie DRL?... uruchomienie fabrycznych świateł dziennych?...

Jusand 09-09-2012 07:20

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1873877)
Z pytania nijak nie wynika o co chodzi: dołożenie DRL?... uruchomienie fabrycznych świateł dziennych?...

Chodzi o uruchomienie fabrycznych świateł dziennych.

athlon64x4 09-09-2012 15:46

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1873847)
Faktycznie dziwne - Ford potrafi przeczyć sam sobie...
Załączam schemat GEMa wersji -D z wybranym fragmentem, na którym widać, że czujnik deszczu nie jest obsługiwany...

Jeśli działa, to podstawowy problem mniej...

Czyli pozostaje dołożyć przełącznik świateł z funkcją AUTO, założyć diody DRL i cieszyć się samochodem dostosowanym do własnych wymagań...:D

A tak na marginesie - dość dziwna ta Twoja konfiguracja samochodu: jest czujnik deszczu a nie ma automatycznych świateł??? Przecież te funkcje standardowo są połączone!
Możesz podesłać na PW VIN swojego samochodu, to zerknę, czy nie wymyślili przypadkiem jakiegoś specjalnego "jednofunkcyjnego" czujnika deszczu...

wg etis:

Z autom. reflektorami
Reflektor ksenonowy
Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Z czarnymi ramkami reflektorów
Ze swiatlami progowymi
sŒwiatła tylne - wersja 1
Z autom. reg. poz. œwiec. reflekt.
Bez regulacji ustaw. reflektorów

VIN poszedł na PW

stilo_kielce 09-09-2012 18:54

Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie
 
Cytat:

Napisał Filon69 (Post 1498846)
światła mijania świecące z 70% mocy

Ja nie zauważyłem w swoim focusie 1.8 Tdci z 20019 roku, aby jeżdżąc w nocy na pozycji 0 światła świeciły na poziomie 70%. Testowałem też strugę światła na białej ścianie i wydaje mi się żę zarówno w pozycji na 0 , jak i po przekręceniu świateł na światła mijania -> efekt jest ten sam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.