Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czas się rozglądać - opony na lato i ... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91576)

arczi_75 17-12-2009 12:08

Odp: Opony do s-maxa
 
Moje wrażenia z użytkowania Nokianek WR G2 są wręcz fatalne :-( Jeździłem na nich zeszłej zimy (luty i część marca) - była kiepska. Teraz jest to samo ślizgam się na całego i jestem mocno wkurzony na ich jakość. Zdecydowanie nie polecam.

maciej 17-12-2009 15:34

Odp: Opony do s-maxa
 
Mój zimowy zestaw : Michelin Pilot Alpin + ESP to jak na razie zestaw ,,ŻYLETA", ciężko go wyprowadzić z równowagi ;)

hubmar 03-01-2010 16:19

Odp: Opony do s-maxa
 
Witam

Panowie ja się "przewiozłem" się na wynalazkach KUMHO. Zderzak już jest w drodze, lampy będą lada dzień, błotnik na dniach. Masakra.

Co zatem polecacie z 16" na zimę bo muszę to dziadostwo co miałem wyrzucić. Myślałem o Michelinach, ale może macie coś lepszego. Rozmiar jaki miałem z książki to 225/55/16

Na lato mam Micheliny 17" (225/50/17) i są super.

Nie wiem jak zima w Michelinie, dlatego pytam co kupić.

pebeel 04-01-2010 10:14

Odp: Opony do s-maxa
 
Cytat:

Napisał hubmar (Post 1323131)
Witam

Panowie ja się "przewiozłem" się na wynalazkach KUMHO. Zderzak już jest w drodze, lampy będą lada dzień, błotnik na dniach. Masakra.

Co zatem polecacie z 16" na zimę bo muszę to dziadostwo co miałem wyrzucić. Myślałem o Michelinach, ale może macie coś lepszego. Rozmiar jaki miałem z książki to 225/55/16

Na lato mam Micheliny 17" (225/50/17) i są super.

Nie wiem jak zima w Michelinie, dlatego pytam co kupić.

Waham się czy polecić Ci Pirelli Sottozero czy nie. Mam takowe.
Gdybym miał kupować raz jeszcze wybrałbym Micheliny ale z drugiej strony różnica nie jest aż tak znacząca in minus, żeby odmówić sobie tych pozostałych na koncie 400 zł. (na zimę mam 235x55x17)

wit007 04-01-2010 13:29

Odp: Opony do s-maxa
 
Chyba 205/60 16 jest z książki? Niezłe są Dunlopy (M3 i 3D), Conti TS830, Goodyeary UG7+ i Performance, może bardziej budżetowo Fulda Kristall Supremo/Nokian WR2?

arczi_75 04-01-2010 14:16

Odp: Opony do s-maxa
 
Ja jeżdżę na Nokiankach WR G2 i gdybym miał kupować kolejnych komplet oponek to napewno ich ponownie nie wybiorę. Jeździ się na nich bardzo kiepsko. Co do Dunlopów 3D słyszałem same pozytywne opinie ale nie od użytkowników Maksiów a to ważne. Co do zakupu Michelinek to powiem tyle raczej nie uważam wyrzucania kilkuset zł więcej za komplet za sensowny - no chyba żeby była tak bardzo korzystna różnica w jeździe.

wit007 04-01-2010 15:19

Odp: Opony do s-maxa
 
Ja akurat jeżdżę na 3D w Maksiu i są bez zarzutu. W drugim aucie mam M3 i też jest OK. W Maksiu będę zakładał Sottozero - zobaczymy co są warte.

witekga 04-01-2010 16:47

Odp: Opony do s-maxa
 
U mnie 17" Dunlop 3D, bez zrzutu

jarecki46 04-01-2010 17:22

Odp: Opony do s-maxa
 
Przedwczoraj wracałem do Uk,śnieżyca całe Niemcy,autostrady zasypane kompletnie i powiem szczerze,że moje Nokiany WR G2 dawały sobie świetnie rade.Może nie mam jakiś dużych wymagań co do opon,lub po prostu nie miałem innych w maksie i nie mam porównania,bo to jego pierwsza zima:razz:... Jechałem całą noc w śniegu ,tam gdzie nie było korków 100-110 km/h i powiem szczerze,że przy tej prędkości auto prowadziło się stabilnie i bezpiecznie jak na takie drogi.Jeśli dobre opony MICHELIN są 2 razy lepsze to chyle czoła ( kosztują dwa razy więcej od moich nokianek ).Mam nadzieję,że kiedyś spróbuje jak sie na nich jeździ,choć jak narazie cena odstrasza mnie skutecznie.

loop_77 05-01-2010 20:57

Odp: Opony do s-maxa
 
U mnie również w esiu Dunlop 3D 17 cali na zimę i spisują się wyśmienicie :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.