Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=228063)

36ha 02-08-2023 23:43

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


U mnie 1500pln za graty plus rbocizna

tomttt1980 20-08-2023 09:47

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
cześć forumowicze :) Czytam ten wątek i widzę, że wskazujecie jasno, że po chipie bezpieczniej jest lać PB98. Umówiłem się na chipa w V-techu, zapytałem o paliwo jakie musi być lane i dostałem informację, że jeżeli chcę, to wystroją mi silnik tak, żeby było ok na PB95. Czy to jest realne? Czytając wcześniejsze wpisy mam wątpliwości, czy nie usłyszałem po prostu czegoś, co wg nich chciałem usłyszeć :) Z góry dzięki za pomoc :)

heko 20-08-2023 10:20

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
moim zdaniem strojenie 1.5eb, czy 1.0eb niby na 95 to słaby pomysł, te silniki już fabrycznie mają tendencje do spalania stukowego

konieczko5 24-08-2023 12:12

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
No i? Wystarczy mocniej dmuchać, ale opóźnić zapłon. Będzie mniejsza sprawność, ale i tak większa moc od znamionowej.

Struna 24-08-2023 12:26

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Czyli co - wysilać komponenty tylko po to, żeby odrobinkę lepiej było ?
To chyba nie tędy droga....

heko 24-08-2023 15:35

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3467923)
No i? Wystarczy mocniej dmuchać, ale opóźnić zapłon. Będzie mniejsza sprawność, ale i tak większa moc od znamionowej.

ty tak na poważnie??
bo jestem odmiennego zdania :P
te sprężarki w ecoboostach pracują na 85-90% wydajności w serii, "dmuchnięcie" nic więcej nie powoduje, jak mielenie i gotowanie powietrza
dlatego dalsze podnoszenie boost, wręcz zmniejsza wydajność/moc :P

perkovski 14-02-2024 06:40

Chiptuning 1,5 ecoboost 182KM
 
Co myślicie o chiptuningu Kugi 182KM ?
Skontaktowałem sie z profesjonanym serwisem. Po analizie specyfikacji silnika i rozmowie z wlasciele okazuje sie ze jest mozliwe w silniku 1,5 ecoboost zwiekszenie momentu obrotowego z 240 na 340 Nm przy czym moc zwiekszy sie o 10KM. Na mocy mi nie zalezy,bo jak na SUVa w tej klasie radzi sobie dobrze moim zdaniem. ale ten Moment obrotowy mnie zaciekawił.
Czy ktos podejmował sie takiej modyfikacji ? Mogłby cos powiedziec jak to działa ?

tedi_k 14-02-2024 08:57

Odp: Chiptuning 1,5 ecoboost 182KM
 
Cytat:

Napisał perkovski (Post 3484898)
Co myślicie...

Przecież nawet na tej stronie tematów kugowych jest temat, którym Kolega powinien się BARDZO zainteresować przed założeniem swojego...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przykładów podobnych tematów jest wystarczająco dużo, by samemu "było o czym myśleć" jak się ma tak świetne pomysły na skrócenie życia tego silnika...

perkovski 15-02-2024 04:40

Odp: Chiptuning 1,5 ecoboost 182KM
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3484913)
Przecież nawet na tej stronie tematów kugowych jest temat, którym Kolega powinien się BARDZO zainteresować przed założeniem swojego...

Nie widze zależnosci. Ani nie mam uszkodzonego silnika, ani kolega nie wspomniał w swoim poscie o tym ze uszkodzenie powstało po modyfikacji silnika.

Bump:
Cytat:

Napisał 36ha (Post 3438388)
No więc ASO powiedziało to co chciałeś usłyszeć.
Jeśli szukasz gdzie Ci olej znika to jest on w kolektorze dolotowym wystarczy sprawdzić. Rurka strzykawka i odpompować jest go tam sporo ponad 0,5l. Tam zbiera się na dnie i w skrajnych przypadkach doprowadza przy wysokich predkościach obrotowych zassanie tego oleju do komory spalania 2 cylindra co w rezultacie prowadzi do pękniecia tłoka na drugim cylindrze.
Ford zna sprawę i pod koniec produkcji tego silnika wypuścił zmodyfikowany kolektor z odpywem tego zbierającego oleju do miski olejowej.

@36ha czy wiesz moze jak w prosty sposób sprawdzić rodzaj tego kolektora ? mam Kuge z 2018 i mnie teraz zaintrygowałeś...

razes 15-02-2024 06:22

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
1 załącznik(i)
Czy kolektor jest po modernizacji, sprawdzisz podglądając go od dołu (po zdjęciu osłony dolnej silnika) - powinien mieć "wężyk" widoczny na zdjęciu :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.