Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Bagażnik sam się otwiera - co może być przyczyną?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72162)

WsK809 28-02-2012 11:34

Re: Bagażnikiem sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
Fakt nic trudnego :) ja wczoraj to rozebrałem, popsikałem WD40 w kostce i na koniec na całe kable silikonem aby nie łapało wilgoci za bardzo i na razie jest OK :) Zobaczymy jak to będzie dalej ?

marcin74 28-02-2012 11:42

Odp: Bagażnikiem sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
A powiedz bagaznik Tobie się sam otwierał , a działał Tobie ten przycisk od klapy

WsK809 28-02-2012 12:21

Re: Bagażnikiem sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
Słuchaj, wcześniej działało wszystko ok, klapa normalnie się otwierała z pilota jak i za klamkę, ale postał 2 dni na dworzu ( mam go garażowanego ) i przekręcam kluczyk w stacyjce na zapłon i bagażnik zaczął się otwierać, zamknałem go dojechałem do domu i potem zaczął się otwierać przy otwieraniu auta z pilota jak i kluczykiem w zamku :< wczoraj już było normalnie, ale jak to ja musiałem kilka razy po otwierac po zamykać auto i klapę bagażnika bo lubię być pewny no i klamka przestała w ogóle działać :569: odłączyłem kostkę wszędzie dałem WD40 i zaczęło normalnie działać.

Wiesz to że teraz to działa nie znaczy że WD40 pomogło, bo jak widać ma "chimery" trochę Maxiu, ale dzisiaj rano było wszystko jak najbardziej OK :)

sosna_m 28-02-2012 22:34

Odp: Bagażnikiem sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
Panowie, czy dobrze rozumiem, po odłączeniu kostki, bagażnik otwiera się z pilota ?
Moja klapa też się otwiera, ale po sprawdzeniu u elektryka, diagnostyka wykazała, że mam uszkodzony moduł zamka w drzwiach kierowcy...

kenji 29-02-2012 06:02

Odp: Bagażnikiem sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
sosna, przed większą ingerencją w elektrykę sprawdziłbym mikrostyk, przewody przełącznika w klapie. Roboty z demontażem jest na 10 minut. Problem ze stykiem ma większość c-maksów. Wyjąć styk, sprawdzić omomierzem, pół godziny ale nic poza czasem nie inwestujesz.

marcin74 03-03-2012 17:07

Odp: Bagażnik sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
sosna otwiera się z pilota

andy554 18-06-2012 09:50

Odp: Bagażnik sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
trzeba wymienić przycisk w klapie ,dostaje się wilgoć a jest tam mikro styk i podaje zwarcie i otwiera klapę tylną podczas jazdy pozdrawiam

TomozTM 24-06-2012 10:06

Odp: Bagażnik sam się otwiera - co może być przyczyną??
 
temat przemielony milion razy na forum - spieprzony fabrycznie guzik do otwierania do którego dostaje się woda. Metoda zapobiegania polegała na tym żeby nie kupować od MAXa tylko od któregoś focusa (o ile dobrze pamiętam)

UŻYJ SZUKAJKI A POTEM KLIKAJKI


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.