Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Nie działają wycieraczki - błąd b1131 w forscanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317028)

adamos247 06-02-2022 18:49

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Kolego, poszukuje rozwiązania, nie porad dotyczących co powinienem zrobić w życiu prywatnym... chcę zaoszczędzić czas na szukanie jeśli te auto ma jakieś fabryczne "wrażliwe punkty", nie było kolizji, auto po leasingu, odkupione świadomie z drobnymi wadami, na naprawdę grubej opcji, za grosze.. w dodatku ładny kolor, czyste i sprawne, poza tym " pierdółkami", dlatego proszę, żadnej rękojmi, znam historie pojazdu i jedyne usterki jakie miał podczas leasingu, to drzwi pasazera (przerysowanie) i wciąż takie są, to nie auto kupione w polsce gdzie naprawiają janusze bizsenu

sabaciontko 06-02-2022 19:34

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Przy tylu błędach mówisz że auto miało drobne usterki? Zainwestuj teraz w dobrego elektryka i ściągnij ogólnodostępne schematy do FF mk3. Nie słyszałem aby w tym aucie , były powszechne te błędy , które opisałeś. Piszesz że auto nie kupione w Polsce, może "pływało"?

krzys1968 06-02-2022 19:45

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
BCM rozbierz i zobacz jak plytka wyglada w srodku czy tam czasem zalania nie widac . Moze ktos gniazda wtyczek wyczyscil spreyem do kontaktow

adamos247 06-02-2022 19:52

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3395633)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Przy tylu błędach mówisz że auto miało drobne usterki? Zainwestuj teraz w dobrego elektryka i ściągnij ogólnodostępne schematy do FF mk3. Nie słyszałem aby w tym aucie , były powszechne te błędy , które opisałeś. Piszesz że auto nie kupione w Polsce, może "pływało"?

jestem elektromechanikiem i wiem, ze pewnie znajde przyczyne sam, ale wiem tez, ze te auta mialy kilka typowych usterek, juz kiedys robilem wiazke w klapie i tez byly cyrki z elektryka, a nie tylko z elektryka bagaznika, swiatla, wszystko, wiec ile tych bledow? jak z ecu i body sie powtarzaja? chyba nie widziales ile bledow auto potrafi miec i to w kazdej kategorii jaka jest... jak mi podacie link do schematu, mam 1.6 tdci 8v 105 konne, to chetnie sobie to przejrze, bo mam kilka pomysłow, ale moze jutro znajde chwile czasu to zrobic, pierwsze sa auta klientow...

Bump:
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3395636)
BCM rozbierz i zobacz jak plytka wyglada w srodku czy tam czasem zalania nie widac . Moze ktos gniazda wtyczek wyczyscil spreyem do kontaktow

czysto w srodku jesli mowa o tym ustrojstwie pod schowkiem, to juz zajrzałem , zachowuje się jak zwarcie, tylko czemu po wypieciu lampy wycieraczki przestaja pracowac? mozliwe, ze gdzies tam jest zwarcie, a co jest w zderzaku, wiazka kabli, mam na mysli, ciut nizej niz lampa, jakby w nadkolu, jakies plastikowe pudełko do którego tez idzie sporo kabli

zaraz oblukam czy w texie jest schemat elektryki tego auta, to wtedy nie bede potrzebowac linku do schematu

dzwiedziu 06-02-2022 19:58

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3395633)
Nie słyszałem aby w tym aucie , były powszechne te błędy , które opisałeś

Czy aby na pewno?
Cytat:

Napisał adamos247 (Post 3395593)
ignition on relay - b10e7

To błąd najczęściej powielany + różne cuda przy zalanym złączu C6 BCM.

krzys1968 06-02-2022 20:13

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Cytat:

Napisał adamos247 (Post 3395641)
mam na mysli, ciut nizej niz lampa, jakby w nadkolu, jakies plastikowe pudełko do którego tez idzie sporo kabli

To jest sterownik silnika . Kolega Adrian zna ten problem przez pompke spraskiwaczy woda dostaje sie kablami do tego zlacza

adamos247 06-02-2022 20:19

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3395648)
To jest sterownik silnika . Kolega Adrian zna ten problem przez pompke spraskiwaczy woda dostaje sie kablami do tego zlacza

no to mozliwe, ze tam mam problem? bo widziałem tez ze właśnie te "plastikowe opakowanie" jest nieszczelne + blisko tam do lewej lampy która świruje, może jakies korozje, jutro sprawdze, oby tam byla przyczyna, dam wam znac

krzys1968 06-02-2022 20:24

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Cytat:

Napisał adamos247 (Post 3395650)
no to mozliwe, ze tam mam problem?

Jak bys mial tam problem to bys silnika nie odpalil . Sterowanie lampami , wycieraczkami jest w BCM . W pierwszej kolejnosci jego sprawdz rozbierajac go , tym bardziej ze pisales ze miales komunikat o niskim poziomie plynu mimo ze bylo pelno

dzwiedziu 06-02-2022 20:52

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Cytat:

Napisał adamos247 (Post 3395650)
plastikowe opakowanie

To jest PCM, obudowa nigdy nie była szczelna, po za tym ma wtyki hermetyczne i nie tam jest problem.
Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tak chaotycznie pisze że wprowadza w błąd.
Problem z zalanym złączem C6 przez pompkę jest w BCM, nad nogami pasażera.

adamos247 06-02-2022 22:19

Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła
 
Cytat:

Napisał dzwiedziu (Post 3395656)
To jest PCM, obudowa nigdy nie była szczelna, po za tym ma wtyki hermetyczne i nie tam jest problem.
Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tak chaotycznie pisze że wprowadza w błąd.
Problem z zalanym złączem C6 przez pompkę jest w BCM, nad nogami pasażera.


dobrze, prześwietlę jutro jeszcze raz bcm, ale dziś mając chwilę widziałem, że jest tam sucho, no cóż, rzucę okiem jeszcze raz i zobaczę, czy nie ma też przypadkiem jakichś zimnych lutów etc, dam znać, ale czy nie można wykluczyć, że zwarcie w innym układzie wprowadza w ogłupienie sam BCM? bo raczej takiego przypadku bym się spodziewał i jakiegoś zwarcia, szczególnie że mam blędy ze zwarciem jeśli chodzi o wentylator, to coś może jest z tym, na rzeczy? nwm, znam się na elektronice, ale nawet największy znachor czasami zachodzi w głowę, podstawy podstaw sprawdziłem zanim tutaj napisałem, bo może ktos miał podobny problem, jutro zajrze do bcm, silnika wycieraczek, lampy i wentylatora, let's check it

Bump:
Cytat:

Napisał dzwiedziu (Post 3395656)
To jest PCM, obudowa nigdy nie była szczelna, po za tym ma wtyki hermetyczne i nie tam jest problem.
Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tak chaotycznie pisze że wprowadza w błąd.
Problem z zalanym złączem C6 przez pompkę jest w BCM, nad nogami pasażera.


dobrze, prześwietlę jutro jeszcze raz bcm, ale dziś mając chwilę widziałem, że jest tam sucho, no cóż, rzucę okiem jeszcze raz i zobaczę, czy nie ma też przypadkiem jakichś zimnych lutów etc, dam znać, ale czy nie można wykluczyć, że zwarcie w innym układzie wprowadza w ogłupienie sam BCM? bo raczej takiego przypadku bym się spodziewał i jakiegoś zwarcia, szczególnie że mam blędy ze zwarciem jeśli chodzi o wentylator, to coś może jest z tym, na rzeczy? nwm, znam się na elektronice, ale nawet największy znachor czasami zachodzi w głowę, podstawy podstaw sprawdziłem zanim tutaj napisałem, bo może ktos miał podobny problem, jutro zajrze do bcm, silnika wycieraczek, lampy i wentylatora, let's check it


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.