Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1,6 TDCI błędy P0087 i P0193 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274678)

mjprzem 28-04-2011 07:58

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Wiec jest potwierdzenie ze to zaworek w pompie.
Z uwagi na cene przypuszczam ze to nie pocieszy kolegi.

pawszy79 28-04-2011 08:54

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
zaworek w pompie to koszt z naprawa ok 600 a wymiana pompy to juz masakra:))) sama pompa to ok 3500 plus inne czesci i elementy oraz robocizna wiec zaworek i koszt jakos zniose o ile to bedzie to:)

pawszy79 04-05-2011 19:11

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
zamykam sprawe- odpowiedz; czujnik cisnienia paliwa i auto smiga (oczywiscie w bemo forda to byla pompa i masakryczne koszty)
dzieki wszystkim za podpowiedzi i wskazowki
a jak ktos jest ze Szczecina to polecam FordFach :))))

Seweryn 14-06-2011 10:13

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Kolego, mam podobne objawy i kod błędu tyle że dokładnie brzmi to tak:
Ciśnienie rail - sygnał za duży P0087. Jkai jest koszt tego czujnika i gdzie on się znajduje ???

pawszy79 21-06-2011 10:30

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Witam,
dokladnie gdzie sie on znajduje to cięzko mi powiedzieć, jedynie wiem tyle , że gdzieś :(szyna paliwowa-pompa wtryskowa) objawy byly takie: szarpanie obrotami na kazdym biegu.
Podobno często sie ten czujnik zawiesza i podaje niedokladne wartości paliwa(zależy w jakim położeniu sie zawiesił)
co do kosztów to za wymiane i czujnik zaplacilem 600 zl

pozdrawiam

Seweryn 06-07-2011 21:28

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Cytat:

Napisał andres76 (Post 1644216)
witam dobrze by było pojechać z komputerem i zobaczyć podczas jazdy (czyli obciążenia silnika ) jakie jest ciśnienie paliwa podaj jaki błąd ci pokazał P.... możliwe jest że pompa może być uszkodzona ale rzadość, proponuje sprawdzić dobrze przewody paliwowe czy nie są przetarte (plastikowe) wykluczyć przed wymianą pompy czy układ się niezapowietrza lub przytyka ? więcej problemów było z tymi przewodami paliwowymi a nie z pompą

A jakie powinno być ciśnienie na listwie? Moje auto nadal szarpie - podłączyłem kompa i trochę się przewiozłem. Parametr Fuel Rail Pressure skacze od 0 (wtedy jest szarpnięcie) do 180 MPa. Wydawało mi się, że ciśnienie na listwie powinno być stałe ale może jestem w błędzie ? Może zależy od obrotów i obciązenia silnika czy czegoś jeszcze. Na co takie skoki mogą wskazywać ? Średnie ciśnienie wyszło 52 MPa ... Zwarjuję z tym autem - niech ktoś da namiar na magika w woj. śląskim który znajdzie mi tą usterkę ... proszę ...

damiasek 06-07-2011 22:09

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Odpalony na wolnych obrotach ma około 250-270 bar (~25-27MPa), w zależności od obciążenia typu światła, klima, ogrzewanie szyb. Wg ABC focusa do odpalenia potrzeba 150 bar (15MPa). Podczas jazdy dochodzi do 180MPa. Nie ma skoków do zera.
Podejrzane jak już pisano może być:
-filtr paliwa
-przewody lub złączki przepuszczające powietrze
-zawór regulujący ciśnienie na pompie
-zawieszające się wtryski (wg. mnie najmniej prawdopodobne)

Seweryn 06-07-2011 22:16

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Dzieki Damiasek za konkretną odpowiedź. Wygląda na to, że oprócz skrajnego parametru 0 wszystko jest u mnie ok. Oprócz tego co piszesz ktoś tam gdzieś opisywał przypadek czujnika ciśnienia - podobne objawy do moich były. Jutro wymieniam filtr - pomimo, że 170 zł to i tak chyba najtańsze. Martwi mnie tylko to, że to szarpanie i zaniki ciśnienia są nieregularne to znaczy, że potrafię przejechać 1000 -2000 km bezproblemowo i nagle cos mu odbija i zaczyna szarpać. Filtr ma 10 tyś km a poszarpuje praktycznie od początku zaraz po wymianie. Jak go wymienię to go chyba rozetnę i obejrzę w środku....

damiasek 06-07-2011 22:36

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Jak szarpanie jest od wymiany filtra, to może być on winien, ale najpierw sprawdził bym czy gdzieś złączki nie zapowietrzają układu paliwowego. Można np. podpiąć się pod przewód odpowietrzający (rozpina się przewód przy pompie) i przeciągnąć pompką trochę paliwa i obserwować czy są jakieś pęcherzyki powietrza.

Seweryn 06-07-2011 22:38

Odp: Regulator (zawór) cisnienia paliwa 1.6 TDCI
 
Myslisz, że filtr mógłby być wadliwy ??? Co do reszty to nie mam pojęcia jak się do tego zabrać - nawet nie wiem gdzie szukać pompy :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.