Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] miejsce na cb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114469)

keisim 19-11-2010 00:26

Odp: miejsce na cb
 
Rozwiązanie zaproponowane przez andy-w ma jedną (dla mnie dużą) wadę: w sytuacji awaryjnej utrudnia zaciągnięcie ręcznego.

Ja od 3 lat nie mogę zdecydować się na stałe miejsce montażu i radio jeździ na siedzeniu pasażera :) które najczęściej jest wolne. Gdy jadę z pasażerem wciskam je między fotele pasażera a podłokietnik.

W międzyczasie kupiłem dwa radia, które miały ułatwić mi znalezienie odpowiedniego miejsca montażu. Najpierw pojawiła się Cobra 75 WX ST ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]), które poza malutką puszką w całości mieści się w dłoni. Wieszak do gruszki planowałem przykręcić do prawego trójkąta na desce (na lewym mam Ford Power), kupiłem nawet ten trójkącik. Następnie kupiłem Albrecht AE6890 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) ze ściąganym panelem. Prawdę mówiąc do tej pory nie mogę zdecydować się gdzie przykręcić panelik :)

Jedyne czym mogę się pochwalić to zamontowanie na stałe anteny na klapie bagażnika :) co sprawiło, że o antenie po prostu zapomniałem... nie straszne mi podziemne czy niestrzeżone parkingi, garaże, etc.

mariuszmajewski 19-11-2010 09:27

Odp: miejsce na cb
 
Ja w MK3 zamontowałem w miejsce schowka pod kierownicą, mocowanie produkcji własnej :). Musze je nieco poprawić ale miejsce jest ok, kabel antenowy praktycznie niewidoczny w aucie, niestety są wady - dostęp do skrzynki bezpieczników jest utrudniony, ale myślę też nad wmontowaniem radyjka w schowek tak aby można było wyjąć radyjko szybko i łatwo.

andy-w 19-11-2010 21:34

Odp: miejsce na cb
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1542943)
Rozwiązanie zaproponowane przez andy-w ma jedną (dla mnie dużą) wadę: w sytuacji awaryjnej utrudnia zaciągnięcie ręcznego.

Jak do tej pory nigdy nie utrudniło mi to zaciągnięcie ręcznego bo może nie miałem sytuacji awaryjnej (cokolwiek to oznacza). Takie umieszczenie CB jest bardzo poręczne, wygodne do zmiany nastaw, ma widoczny wyświetlacz, a gruszka leży sobie w miejscu na napoje. A napoje są w chłodzonym schowku. CB siedzi ciasno, nie przesuwa się i nie ma groźby, ze wpadnie nam pod nogi w razie hamowania.

Kipa 19-11-2010 22:22

Odp: miejsce na cb
 
Ja czasami na pustym i zaśnieżonym parkingu zaciągam ręcznego, aby się poślizgać. Natomiast w sytuacji drogowej nie czuję się na tyle rajdowcem, aby go użyć.
Znam natomiast kolegę, który wieziony przez żonę spanikował i pociągnął ręcznego, co spowodowało piruety i kolizję, której żeczona małżonka raczej by uniknęła.

focuswrc 19-11-2010 23:29

Odp: miejsce na cb
 
Mój kumpel ostatnio wyjął normalne radio a tam wrzucił CB. Powiedział że woli słuchać głupot z CB niż z normalnego radia :D

a przy ręcznym to wg mnie złe miejsce. Ręcznego powinno się używać przy każdym parkowaniu samochodu itp:) więc byłoby to bardzo uciążliwe.

jvc 20-11-2010 06:59

Odp: miejsce na cb
 
Ja mam tak jak andy-w z tą różnicą że radio jest wciśnięte między podłokietnik a fotel pasażera a nie kierowcy, nie koliduje to w żaden sposób z ręcznym, radyjko jest na tyle głęboko wsadzone że ledwo wystaje, ponieważ głos sie stłumił podciągnąłem dodatkowy głośniczek za 30 zł i dałem go pod siedzenie kierowcy lewej strony blisko drzwi. I tak już trzeci rok nic lepszego nie wymyśliłem ;)
Znalazłem nawet stare zdjęcie
http://img13.imageshack.us/img13/5196/moto0256d.jpg

focuswrc 20-11-2010 15:47

Odp: miejsce na cb
 
Fajne rozwiązanie :)
Tylko niestety nie każde auto ma tyle miejsca, aby zamontować CB tak, aby nikomu nie przeszkadzało. Zapewne mało jeździsz z pasażerem? Albo jego umiejscowienie nie przeszkadza siedzącemu pasażerowi.

jvc 20-11-2010 16:19

Odp: miejsce na cb
 
Ogólnie jeżdżę z pasażerem zwykle ,ale szczupłym :) Natomiast jadąc kiedyś z rodzinką (żona z przodu) na wczasy pamiętam że radio zamilkło na jakieś 20km i okazało się że żonka niechcący przestawiła na inny kanał :P, ale potwierdzam że nie ma idealnego rozwiązania

keisim 20-11-2010 19:20

Odp: miejsce na cb
 
Cytat:

Napisał andy-w (Post 1543398)
Jak do tej pory nigdy nie utrudniło mi to zaciągnięcie ręcznego...

Andy, możesz bez przeszkód zacisnąć dłoń na dźwigni ręcznego? Czy też musisz wcisnąć palce między radio a dźwignię? :027: ... bo u mnie tak właśnie było, przymierzałem się kiedyś do wciśnięcia tam radia.
Cytat:

Napisał focuswrc (Post 1543708)
Tylko niestety nie każde auto ma tyle miejsca...

focuswrc, wątek dotyczy Mondeo MK4 a nie każdego auta ;)

focuswrc 24-11-2010 17:25

Odp: miejsce na cb
 
Oj ogólne przemyślenie wplątało mi się w wypowiedź, sory :D

jvc, właśnie dlatego mi się nie spodobało to miejsce :) bo nie każdego pasażera weźmiesz wtedy na przód, a potem się jeszcze komuś głupio zrobi że taki "wielki" jest że radio wyłączył :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.