Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101941)

daniellotrans 14-06-2010 16:04

Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.
 
Cytat:

Napisał wakiw (Post 1455714)
Sprawdzałem w kanale wielkich luzów nie ma. Na krzyżakach luz jest ale bardzo mały powiedziałbym że go prawie nie ma. Zrobiłem eksperyment przełożyłem wał o kilka frezów( tzn znalazłem znaki zrobione przez magików którzy przypuszczalnie coś kiedyś składali )jakieś 30' i nic się nie zmienia . Po złożeniu krzyżaki w żaden sposób się nie zgrywają tzn na wale i podporze pasują ale przy skrzyni nie (mam na myśli zdjęcie które pokazał wojtekjanus) Czy jest możliwe że to może coś innego powoduje drgania np koło? Zaobserwowałem np takie zjawisko kiedy ruszam i rozpędzam się np do 50 km i zwalniam nic się nie dzieje, żadnych drgań a kiedy rozpędzam się do np 80 i samochód wpada w drgania drgania te zostają prawie do samego zatrzymania samochodu

Witam. Sprawdź sobie oponki dokładnie.Ja mialem taką sytuacje, tez myślałem ze to wał a akurat byłem w trasie, okazało się że "kolega" przed sprzedażą założył opony z 91 roku i wyszły bulwy dość spore.
pozdrawiam

wakiw 29-06-2010 05:34

Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.
 
Witam Sprawdzałem poduszkę pod skrzynią jest trochę słaba. Czy to może być przyczyna wibracji a nie np wał napędowy?

wojtekjanus 29-06-2010 07:22

Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.
 
Cytat:

Napisał wakiw (Post 1465441)
jest trochę słaba

Ale czy cała? W 16-to letnim aucie wszystko jest trochę słabe...:?
Byłeś na wyważeniu?

wakiw 29-06-2010 19:10

Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.
 
Jeszcze nie wyważałem wału ale wczoraj ruszając skrzynią widziałem jakby poduszka się rozwarstwiała ruszając rurą od tłumika skrzynia ma bardzo duży luz Podnosząc rurą wydechową widać jak skrzynia się podnosi Czy w transicie jest jedna poduszka pod skrzynią?

wojtekjanus 29-06-2010 20:19

Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.
 
Pod skrzynią jest jedna poduszka, przy silniku dwie.
Uszkodzona poduszka pod skrzynią - moim zdaniem - nie będzie powodować wibracji wału. Może tylko je słabo tłumić, ale przecież nie będzie źródłem...
Musisz pojechać do specjalistycznego zakładu wyważającego wały.

wakiw 11-07-2010 21:28

Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.
 
To jednak był wał wyważyłem i jest ok


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.