Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] wiszace przewody przed tylnymi kolami (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101271)

pwroblew 16-06-2010 19:46

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Cytat:

Napisał MundekII (Post 1457390)
Byłem w ASO z tymi wiszącymi przewodami. Powiedzieli mi, ż to normalne i że nie ma potrzeby mocowanie tego w żaden spsób. Podejrzewam ze "wyslali mnie na drzewo"
Ale zanim zrobie raban, chcialbym sie upewnic, czy w waszych samochodach nie jest czasem podobnie. NIe zrobilem niestety fotki ale wyglada to tak.
Są to oczywiście przewody od ręcznego hamulca, tak powiedzieli w ASO.

Wyglada to tak: jak podchodze do samochodu z boku to widac końcowki tych przewodów. Sa one na tyle sztywne, że jak wepchne je do góry to sie trzymaja ale jak wiadomo podczas jazdy sa wstrząsy i po przejechaniu kilku kilometrów znowo je widać.
NIe zauważyłem niestety zadnych uchwytów, ktore mogłyby je podtrzymywać z wyjątkiem takiej blaszki cienkiem pionowej, za ktora na upartego możnaby je podczepić. Ale Fachura z ASO powiedzial, ze jak to zrobie to przewody mogą się przetrzec podczas zaciagania ręcznego.Wyglada mi to na totalna głupote bo przeciez linka hamulcowa znajduje sie napewno wewnatrz tego calego przewodu. To co widac na zewnatrz to napewno tylko otulina linki. Czy się mylę?

NApiszcie prosze jak wyglada to u Was i czy ta linka wychodząc spod tej falowanej blachy, która podpieta jest do podłogi samochodu od spodu, jest przytrzymywana jeszcze gdzieś po drodze czy dochodzi bezposrednio do kola i tam jest dobiero kolejne jej mocowanie. Sytuacja jest identyczna z drugiej strony oczywiście.

Byc może jakiś pijany montarzysta na tasmie dal zbyt dlugie przewodu i dlatego tak to wyglada.

Będę wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam

zwis rzecz względna ;) dla każdego co innego oznacza.
U mnie też te linki jakoś tak, jak się z boku patrzy, dziwnie wiszą.
Też byłem w ASO i też mi powiedzieli że ten typ tak ma.
Odpuściłem sobie temat, tym bardziej, że poszli w zaparte że nie są w stanie nic z tym zrobić i tak być musi.

MundekII 25-06-2010 23:49

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał ernestpierwszy (Post 1457478)
Zrób zdjęcie i wrzuć, bo tak to sobie można wyobrażać różne zwisy...
U mnie pod autem równo i nic nie wisi.

[IV] Oto zdjecie (mam nadzieje że uda mi sie je dolaczyć. Na tym zdjęciu nie wyglada to niestety tak źle jak w rzeczywistości ale czy wy tez tak macie?

pwroblew 26-06-2010 11:57

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Cytat:

Napisał MundekII (Post 1463596)
[IV] Oto zdjecie (mam nadzieje że uda mi sie je dolaczyć. Na tym zdjęciu nie wyglada to niestety tak źle jak w rzeczywistości ale czy wy tez tak macie?

no to u mnie praktycznie tak samo te linki wiszą, może nawet troszkę bardziej?;)

vinci72 29-06-2010 18:25

Odsłonięte przewody przy tylnym kole - czy tak ma być
 
Cześć.

Mam pytanie, czy też macie w swoich "sztukach" takie nie osłonięte przewody przy tylnych kołach (przed kołem) przy samych wtyczkach. Wygląda to tak, jakby nie starczyło na nie osłony.

Zrobiłem zdjęcie, ale niestety telefonem, więc jest trochę nieczytelne.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

GrzegorzD 29-06-2010 20:14

Odp: Odsłonięte przewody przy tylnym kole - czy tak ma być
 
był juz ostatnio taki temat poszukaj

TOMAS 29-06-2010 20:39

Odp: Odsłonięte przewody przy tylnym kole - czy tak ma być
 
Temat już był [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Slawko 29-06-2010 20:46

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
tematy połączone

vinci72 29-06-2010 22:05

Odp: Odsłonięte przewody przy tylnym kole - czy tak ma być
 
Cytat:

Napisał grzesdc (Post 1465849)
był juz ostatnio taki temat poszukaj

Koledzy, myślę że nie doczytaliście mojego tematu. Nie chodzi mi o linki od ręcznego i ich zwis. Chodzi mi o przewody elektryczne i brak izolacji (osłony) przy wtyczce, do której są podłączone.

Zapewniam, że to nie ten sam temat! :619:

Rafał A.(antek) 29-06-2010 22:18

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
przed sama wtyxczka nigdy nie ma oslony juz.

Slawko 29-06-2010 22:22

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Wtyczka jest szczelna, a przewody wchodzące do wtyczki maja takie uszczelniacze silikonowe, wiec całe połączenie jest szczelne. Tak wykonane są wszystkie połączenia w samochodzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.