Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers + (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107098)

Strzeszku 24-05-2011 07:20

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał Malyyniak (Post 1658651)
no to jak to jest, moze zalezy jaki to model, bo na innym forum jest pare watkow opisujacych bezproblemowa wymiane, a moze ci sie po prostu jakis uszkodzony trafil?

Wydaje mi się, że zamiany bez programowania można dokonać w wyższych wersjach, lub też jeśli licznik pochodzi z wersji o identycznym wyposażeniu.
Chyba w ramach doświadczeń naukowych wybiorę się do zaprzyjaźnionego serwisu na wymianę z programowaniem.

keisim 24-05-2011 09:56

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Strzeszku, swego czasu ktoś wspominał, że są co najmniej 2 wersje GEMa. Być może masz tą "niższą" a Convers+ wymaga "wyższej" (?) Generalnie temat bardzo ciekawy... przydałaby się forumowa Rotunda (choćby klon) do zabaw :) ... bo samego IDSa można bez problemu ściągnąć ze strony Ford/Motorcraft.

Strzeszku 24-05-2011 10:20

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1658760)
Strzeszku, swego czasu ktoś wspominał, że są co najmniej 2 wersje GEMa. Być może masz tą "niższą" a Convers+ wymaga "wyższej" (?) Generalnie temat bardzo ciekawy... przydałaby się forumowa Rotunda (choćby klon) do zabaw :) ... bo samego IDSa można bez problemu ściągnąć ze strony Ford/Motorcraft.

Chyba w temacie o dołożeniu ksenonów, ktoś pisał o różnych wersjach gem.
Jak sprawdzić jaką mam wersję gem? Gdzie dokładnie siedzi ten sterownik i czy po oznaczeniach da się*odczytać jaki mam typ?

Trochę poza tematem, to czy na conversie jest dostęp do książki telefonu podłączonego rpzez fabryczny moduł bt/vc? Najbardziej interesuje mnie właśnie ta możliwość, bo przy prostych licznikach książkę tel wyświetla mi radio. Niestety nie jest to ani wygodne ani bezpieczne.

Alecki 24-05-2011 10:33

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Tak, jest dostęp do książki na Conversie.

komarkutno 06-09-2011 11:27

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Dziś zmieniłem swój czerwony licznik na convers+ i po podłączeniu wyswietlał tylko ustawienia i komuter ze spalaniem już miałem jechać do aso ale cos mnie tkneło i wrzucilem płytke z aktuałizacją sp5.3 i po wgraniu softu z plytki wszystko sie pojawilo więc wizyta w aso okazala sie zbędna.

keisim 06-09-2011 11:41

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
sp5.3? Co masz na mysli - IDS? Kalibracje? Ta wersja nic mi nie mowi...

komarkutno 06-09-2011 14:47

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1705123)
sp5.3? Co masz na mysli - IDS? Kalibracje? Ta wersja nic mi nie mowi...

zwyczajna aktualizacja softu navi i auta , ja posiadam wersje z navi więc płytke z aktualizacją ściągnietą z neta włożyłem do navi i zaktualizowałem.

kolonez 14-09-2011 11:12

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Witam
Sam zastanawiałem się nad zmianą na conversa ale z zupełnie innego powodu.
Grzebiąc po różnych forach (głownie angielskich i rosyjskich) natknąłem się na filmik dot. testów motoryzacyjnych.
Przez moment był pokazany nasz mondek , pasażer miał na kolana laptopa i to co na ekranie laptopa było widać na conversie.
Niestety link do filmu zaginął mi gdzieś ale zostały mi dwa screenshoty
[IMG]http://img687.imageshack.us/img687/7144/1297067.th.jpg[/IMG]
[IMG]http://img194.imageshack.us/img194/8405/1291946.th.jpg[/IMG]

Convers w obecnym kształcie nie powala mnie na kolana, natomiast gdyby udało mi się wejść w tor video jak to widać na zdjęciach to wówczas chciałbym zrobić z tego ekran do carPC, urządzeniem sterującym byłby touchpad umieszczony w miejscu przycisków do ogrzewania foteli.

Mam schematy instalacji forda ale convers jest tam oznaczony jako „driver information cluster” i rozrysowane są tylko niektóre połączenia.

Przegrzebałem net ale nie znalazłem nigdzie bardziej dokładnych info o conversie poza typowo marketingowymi.

Kupiłem conversa z demobilu ale szkoda mi go trochę na metodę „macajewa”.

Może ktoś ma coś więcej, najlepiej schemat elektryczny bo warto by było zobaczyć czy sygnał video można wprowadzać po pinach głównej wtyczki, czy trzeba rozbabrać sam licznik.

Pozdrawiam

kolonez 14-09-2011 13:30

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
jednak znalazłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest po rosyjsku, jeżeli nie zrozumiesz to przynajmniej sobie pooglądaj

pozdrawiam

Alecki 14-09-2011 14:51

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Gadałem o tym z p. Krzysztofem Bykowskim z Naviservice z Józefowa, kiedy byłem u niego przerobić NX'a. Według niego da się wejść na procesor wyświetlacza Convers sygnałem RGB.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.