Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Kamizelka odblaskowa pytanie ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15069)

Skolmi 25-07-2006 06:37

Jak ktoś już się wypowiada (a piszę nie tylko do Ciebie frompoland), w kwestii przepisów, to niech to się upewni w 100%, bo później wychodzą takie herezje, że szwagier ciotecznego stryja dostał mandat (a może jechał TIRem z odpadami radioaktywnymi i był
objęty przepisami ADR). Taka sytuacja powtarza się na Forum co jakiś czas, a powtarzając
takie informacje, można kogoś narazić na nieprzyjemności.

Kamizelka odblaskowa nie wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia samochodów osobowych w Polsce. Chociaż uważam, że jest bardzo przydatna i sam ją wożę
(polecam polską z Suwar, a nie jakieś chińskie jednorazowe badziewie).

Pinki 25-07-2006 18:58

Dzisiaj zadzwoniłem do ogniwa prawnego WRD w Krakowie i kamizelka napewno nie jest obowiazkowa

waldek11 25-07-2006 22:09

Cytat:

Napisał Pinki
NIewydaje mi się (nie jest w Polsce bo w Niemczech i Austrii to juz tak) aby kamzelka była obowiązkowa bo nawet jak by byla (zresztą apteczka też nie jest) to było by traktowane jako braki w obowiazkowym wyposażeniu auta czyli mandat 50zł i 0pkt karnych z obowiązkowych to gaśnica, trójkąt niewiem jak obecnie jest z kolem zapasowym bo ostatnio nie było tylko w taxi było 5koło opowiązkowym. a ze wszystkoe te żeczy lepiej mieć niż ich nie mieć to inna sprawa :fcp27 tu mascie link do taryfikatora [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jedynie w art 97 jest mowa o elementavch odblaskowych osób wykonujacych ROBOTY drogowe. oraz można dostac 0d 100 do 300 za złe oznakowanie sam. stojacego na drodzę .

Ty Pinki jak zawsze zgodnie z prawem po linii i na temat. "Wicie rozumicie", jak to się mawiało.
:fcp12 :fcp12 :fcp12

blue333 26-07-2006 08:02

racja koledzy, kamizelka nie jest obowiązkowa :fcp14

karex 26-07-2006 08:04

Cytat:

Napisał blue333
kamizelka nie jest obowiązkowa

Zgadzam się.
Ale i tak wożę.
Dwie: pomarańczową żarówiastą i zieloną żarówiastą. Oczywiście obie mają taśmy odblaskowe.

blue333 26-07-2006 08:15

ja tez wożę, w myśl że przezorny (zwłaszcza w nocy) zawsze ubezpieczony. :fcp3

zresztą i apteczkę tez wożę, choć nie obowiązek, może będzie kiedyś potrzebna.

karex 26-07-2006 08:28

Cytat:

Napisał blue333
zresztą i apteczkę

Aaa też mam. Nawet trochę jej wyposażenie uzupełniłem :P

Mam te zkoło zapasowe, podnośnik, klucz do kół i wiele, wiele innych rzeczy ;)

mtz 26-07-2006 08:35

Cytat:

Napisał karex
Dwie: pomarańczową żarówiastą i zieloną żarówiastą. Oczywiście obie mają taśmy odblaskowe.

Karex pewnie na techniawke masz takie zaopatrzenie - sorka OT :D

Kamizelke mam. Sąsiad załatwił mi fingowaną GoodYear :fcp3

karex 26-07-2006 08:38

Cytat:

Napisał mtz
Karex pewnie na techniawke masz takie zaopatrzenie

Nie mam. I dlatego nie wożę białych rękawiczek.
.
.
.
.... Za to mam biało - niebieskie, tzw. wampirki i w apteczce wożę lateksowe (prawie białe) :P .

Pinki 26-07-2006 09:49

Cytat:

Napisał karex
Nie mam. I dlatego nie wożę białych rękawiczek.

aja mam i to w pary białych lateksowych. a co do apteczki to mam ale nie z hipermarketu z a 2 zł moja jest wielkości kosmetyczki Kaśki a skład wchodzą opatrunki żelowe maski do resuscytacji itd :) kilka razy juz w użyciu była i mam nadzieje ,ze wiecej nie będzie :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.