Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313437)

Pablo1233 26-11-2017 19:22

Odp: Centralny zamek
 
Witam. Problem rozkminiony ��. Okazało się że to pilot. Tylko dziwi mnie że obydwa . Mam dwa więc zaryzykowałem i rozebrałem jeden z nich. Okazało się że styki w przycisku od zamykania są zabrudzone. Wyczyściłem i wszystko działa. Operacja chirurgiczna,przycisk ma 3x2 mm.
Pozdrawiam.

przemeqs 25-05-2019 22:06

Centralny-pilot-zawsze otwiera - nie zawsze zamyka
 
1 załącznik(i)
Posiadam Forda Mondeo z 2008 roku z silnikiem benzynowym 2.3
Od kliku miesięcy mam następujące objawy usterki:
- pilotem zawsze otworzę auto, ale wybiorczo z pilota go uda się zamknąć.
- jeśli uda się go zamknąć pilotem to często uruchamia sie alarm po kilku minutach.(czasowo wypiąłem zasilanie od syreny w bagażniku aby auto nie wyło pod blokiem)
- poza tym kluczyk ręcznie zawsze zamyka i otwiera auto. Od wewnątrz tez działa zamykanie wszystkich drzwi.

Bezpieczniki sprawdziłem i są ok
Zapasowy pilot ma te same objawy.
Słyszałem o zimnych lutach w module zamka centralnego. Wymontowałem spod nóg pasażera moduł "startowy" ale nie udało mi się rozdzielić dwóch płytek w celu sprawdzenia czy są zimne luty.

Elektryk samochodowy już uprzedził że u niego taka naprawa ponad 600 zł. Czy ktoś miał podobny problem i udało się to rozwiązać "domowym" sposobem ?

Daqqo 29-09-2020 13:33

Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota.
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Mój problem polega na tym, iż nie działa zamykanie/otwieranie z pilota centralnego zamka, odrazu mówię czego próbowałem:
1. Kodowanie wg instrukcji - nie daje efektu
2. Pilot sprawdzany u elektryka - pilot działa otwiera inne auto
3. Odbiornik anteny również sprawdzany (ten nad schowkiem na okulary) - działa
4.Otwieranie zamykanie fizycznie kluczykiem w drzwi działa, auto również normalnie odpala i jeździ.
Opadają mi ręce bo niestety nie wiem czemu ten centralny nadal nie działa - odrazu wspomne ze wolalbym sam rozwiazac problem niz wstawiac auto gdzies na kilka dni. Może ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać gdzie szukać ewentualnej przyczyny. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

Juzek 29-09-2020 13:47

Odp: Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota.
 
Działało to kiedyś czy takiego już kupiłeś?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Daqqo 29-09-2020 14:37

Odp: Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota.
 
Witam Juzek!
Wiem, że kiedyś działało , ale nie znam powodu dlaczego przestało. Jedynie słyszałem coś że były jakieś problemy z akumullatorem ale to bylo dawno jakos 3 lata temu od wtedy nie dziala, aku jest juz dawno inny niz wtedy a problem pozostal.

izotopek 15-10-2020 07:56

Odp: Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota.
 
Mialem tydzien temu to samo. Wymienilem baterie i zaprogramowalem.Zrób to dokladnie tak jak w instrukcji,probowalem z youtuba ale nie szlo.Udalo sie dopiero tak jak bylo napisane w instrukcji

Daqqo 15-10-2020 22:15

Odp: Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota.
 
Pilot byl sprawdzany u elektryka i tez dziala, mozna go zaprogramowac w innym aucie i dziala widzialem na moich oczach....Generalnie komp pokazuje błąd u201f ktory wskazuje "odbiornik zewnetrzny" czyli ten ze schowka na okulary, tyle ze on dziala i prad tez do niego dochodzi bo sprawdzalem....

percybb 09-11-2020 06:20

Odp: Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota.
 
Daqqo Udało Ci się ogarnąć temat? Mam podobnie...

Daqqo 15-11-2020 17:36

Odp: Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Niestety nie....nadal się z tym męcze i nie mam pomysłu zrobiłem wszystko co znalazlem w internecie i nadal nic...

marko57 09-12-2020 13:05

pilot nie otwiera i zamyka drzwi
 
Witam.Wyświetlił mi się komunikat:" alarm włączył się" i od tej pory nie mogę zamknąć i otworzyć auta z pilota, otwiera tylko z grota( system bez kluczykowy keyless).Samochód normalnie odpala.Dzieje się tak na dwóch pilotach. Ford Mondeo mk4 2007r alarm fabryczny.
Pomóżcie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.