Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101855)

ekus1964 10-09-2017 12:03

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
Mógłby ktoś przywrócić zdjęcia z pierwszego posta? Czy użył ktoś w problemie z tematu jakiegoś filtra powietrza jeśli tak to jakiego ?
pozdrawiam

wrzoch 10-09-2017 20:33

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
Nie polecam grzebać przy odmie, bo można skończyć z zamarzniętą, a to kończy się zazwyczaj koniecznością wymiany uszczelki pod głowicą, a nierzadko również remontem turbosprężarki.

kogut22 13-09-2017 17:06

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
No i jest jakieś proste rozwiązanie tematu odmy? u mnie widać że w dolocie mokro.
W BMW 3.0 przerabiam temat zapchanej odmy (zapycha się filterek), więc zastanawiam się czy w mondeo nie wymaga ingerencji skoro się delikatnie to poci.

walimar 22-10-2018 15:59

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
Witam Szanownych Kolegów.
Wychodzi na to, że i mnie w Fordzie Galaxy 2009 r. dopadła konieczność czyszczenia - udrożnienia odmy, ewentualnie założenia sitek jako separatora. Mam jednak pytanko, czy komuś udało się rozebrać (zdjąć dekielek) odmy w silniku 2.0 TDCI (140 KM).
Jestem już po wymianie uszczelniacza wału korbowego (od sprzęgła), a mokre plamy oleju są dalej przy na spojeniu silnika i skrzyni, turbo, chłodnicy interkulera i co lepsze pojawiają się od strony uszczelnień rozrządu. Silnik ma obecnie 180.000 km przebiegu. Oleju nie bierze. Chciałem zastosować patent z sitkami ale nie wiem jak zacząć. Chyba trzeba zdjąć cały plastikowy kolektor dolotowy, umyć, wymienić uszczelki (komplet ok. 170 zł). Tylko czy da radę otworzyć puszkę odmy ?.

Po za tym zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Co sprawia, że trzeba stosować te sitka. Do tej pory odma radziła sobie bez sitek. Silnik w moim przypadku nie jest jakoś szczególnie dobity a raczej w dobrym stanie. Rozumiem, że co jakiś czas trzeba jakiś element wyczyścić i to jest normalne. Może po prostu coś się przytkało i trzeba to udrożnić - pytanie co.

Pozdrawiam.

ekus1964 25-11-2018 08:41

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
Po paru miesiącach uporałem sie z cieknącą odmą. Przyczyną były wtryskiwacze a konkretniej uszczelniacze pod wtryskami. Jak powiedział mechanik wtryski były nieszczelne i zmieniały ciśnienie w silniku (czy jakoś tak :)) po wymianie wszystko ok. W mojej sytuacji wylewało mi olej przez turbo. Pozdrawiam

Fordo_Mondo 25-11-2018 12:07

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
mnie, ciągle wycieka olej ( w niedużych ilościach lecz jednak )
na uszczelniaczu wału korbowego,

przy wymianie sprzęgła i dwumasy ten uszczelniacz został wymieniony na nowy, choć oryginalny też wyglądał całkiem w porządku

niestety w dalszym ciągu,
w miejscu w którym skrzynia przylega do silnika,
zawsze, gdy, spojrzeć od spodu, jest czarno i mokro

1endzi 04-12-2019 18:33

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
mam pytanie co w tej odmie zamarza skoro nie ma tam wody? i czy zamiast tych siateczek nie można by zrobić tego z np. podkładki z nawierconymi otworami np.1mm??

pentlanaforum 07-06-2020 21:58

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
cześć czy możecie udostępnić zdjęcia z wątku w pierwszym poście? Nie ładują się. Dziekuje

Pawlow 17-05-2022 09:26

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
Ktoś jest w stanie powiedzieć jak to sprawdza się po takim czasie? ;)

Zastanawiam się czy bezpieczniej byłoby zamontować oil catch tank i czy ktoś ma z tym jakiekolwiek doświadczenie?

gegu007 28-09-2022 19:57

Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.
 
Czy ktoś może udostępnić zdjęcia z 1 postu? Nie ładują się:/

Dziekuje z góry
Grzegorz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.