Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Nie gasnie podswietlanie licznika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83438)

leszek0254 01-11-2012 09:33

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Cytat:

Napisał kotletoss (Post 1898288)
tu akurat kolego nie masz racji ori radio posiada 2 naklejki z tyłu jedna jest wklejana w papiery a druga zostaje na radiu, a odzyskanie kodu w aso za te 50 czy 100 właśnie w ten sposób się odbywa wiem to na pewno bo zapłaciłem tą kasę właśnie w aso i na moich oczach zostało to zrobione i tam właśnie sie dowiedziałem jak wygląda sprawa kodu i gdzie go szukać więc chcę tylko koledze zaoszczędzić niepotrzebnego wydatku:lol:

kod nigdy nie jest umieszczany na radiu, chyba ze tak jak kolega Tedi_k napisal ktos nakleil dla ulatwienia

kecajm69 01-11-2012 10:56

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Widocznie nie ma reguły w mondeo miałem na radiu w c-maxsie w instrukcji a w grand scenicu gości w aso podał mi po vinie z kompa.

domino1876 01-11-2012 13:36

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Witam.
Mam podobny problem w Focusie MKII. Nie gaśnie wogóle podświetlenie komputera. Mniej więcej od momentu kiedy wymieniłem radio fabryczne na zwykłe...Próbowałem już odłączać akumulator(który się rozładował juz przez to) i nic nie pomaga :/ a i zauważyłem że nie mruga mi kontrolka od immobilisera. Może ktoś ma pomysł co mu dolega?

Czesiek_ze 01-11-2012 16:22

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Witam. ja mam karte z kodem wklejoną (podobna do bankomatowej)w instrukcji radia z nawi. orginał ,kodowanie ma utrudnić złodzieją życie to jaki sens byłby naklejać go na radio, to tak jak gdyby ktoś zapisał sobie PIN na karcie bankomatowej :one:

lookash2nd 02-11-2012 16:20

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
~domino 1876 ja najpierw kilkukrotnie odpinałem minusową klemę akumulatora na chwile i tak kilka razy ( stykałem i puszczalem) pozniej odpiąlem ją na jakies 10 minut i naprawil sie wyswietlacz komputera, ale stawiam ze ma to cos wspolnego z radiem. u mnie komputer pokladowy zaczą sie swiecic bez przerwy po tym jak zmienialem godzine w radiu i nie moglem jej zatwierdzic. Gdzies tez wyczytalem, ze ktos mial tak, ze wyjąl zegary i przeczyscil alkoholem plytke od wyswietlacza komputera i pomoglo (podobno jakis syf sie zebrał i robił zwarke).

sliniak11 21-12-2012 17:24

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Witam.
Od miesiąca jestem posiadaczem c-maxa i szukam odpowiedzi czemu ten własnie komputr sie tak długo świeci???? czy gdzieś mogę znaleść ile on sie swieci tak normalnie jakie czas podaje serwis? a może mozna sterować tym czasem podświetlenia?
Piszecie o kodzie do radia mam takowy ale co on zmieni czy ograniczy czas???

tedi_k 21-12-2012 17:37

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Zegary świecą ile chcą... Tak między 10 a 20 minut po zamknięciu samochodu. Jak na razie faktycznie nie znaleziono sposobu na zmianę tego czasu. Sam myślałem, że kolega rosyjski - autor programu ELMconfig coś na to poradzi, ale odpisał, że nie wiadomo od czego ten czas zależy i na razie nie ma na to lekarstwa. Wpisywanie kodu do radia nic tu nie zmienia.

sliniak11 21-12-2012 17:48

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
no właśnie ostatnio kolega paląc fajke zaobserwował,że sam sie nawet włączył gdzie wcześniej po ok 10 min zgasł... a czy nie narazi to swiecenie mnie na stratę potrzebnego prądu ? co bym rano w garaży sie nie zaskoczył ze nie odpali:pomysl:

tedi_k 21-12-2012 18:59

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Akumulator ma np. 65amperogodzin pojemności nominalnej a przy obecnych temperaturach nie mniej niż 40Ah realnie. Zegary pobierają pewnie z max. 0,5ampera prądu, więc musiały by świecić ciągle ze 3 doby aby Ci akumulator rozładować... Jak poświecą sobie 20 minut, to nie ma to żadnego znaczenia dla normalnego akumulatora.

exoryna 22-12-2012 14:42

Odp: Wogóle nie gaśnie komputer pokładowy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1926001)
Akumulator ma 65amperogodzin pojemności

A to juz chyba zalezy od silnika.
U mnie przy 1.8 tdci mam 80Ah.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.