Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zmiana halogenów na xenony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171762)

sawekfan 18-12-2012 03:52

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1923244)
Bez samopoziomowania mogę się założyć, że pierwsza kontrola drogowa zakończy się utratą dowodu rejestracyjnego...

Heh ciekawe na czym ten Policjant podczas kontroli sprawdzi czy sie światła samopoziomują przy uruchamianiu, przenośną ścianę ma? :) Bo na oko to wiesz, krople w aptece są :P Policjant na to co patrzy to czy lampy mają homologacje na xenon czy na żarówki zwykłe bo tyle akurat jest w stanie sprawdzić. No i czy spryski są ale to się montuje same zaślepki i nie spotkałem się aby ktoś komuś kazał uruchamiać je. Zresztą można powiedzieć, ze się bezpiecznik spalił i na stacje się jedzie kupić :)
Diagności też teraz dbają o to aby jak najwięcej przerobić ludzi i robią minimum jakie muszą czyli hamulce, luzy i czy działają światła. Jak jeden robi problem to do innego można pojechać.
Tak więc teorie są dobre dopóki praktyka ich nie zweryfikuje i mogę się z Tobą chętnie założyć, ze akurat to przy ksenonach najmniej na "dzień dobry" interesuje kogokolwiek :)

Co do samopoziomowania ksenonów w mondeo to u mnie można zauważyć, ze jakiś tam mały ruch robią. Podobno ta funkcja znika gdy się włączyło zapłon i światła a lampy były zdemontowane. W celu aktywacji do serwisu trzeba jechać albo do kogoś z kompem.

Przema 18-12-2012 14:07

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał norbi333 (Post 1923327)
Tylko,że w MKIII ksenony tego nie robią


Wówczas to ma sens.Z tym ,że trafi się na dobrego i skrupulatnego diagnostę czy policjanta i po dowodzie


u mnie jednak to robią :) delikatnie i powoli

w swoim właśnie wymieniałem odbłyśniki z soczewką i żarniki na nowe - efekt naprawdę super

chciałem przerabiać na bi, ale to spora rzeźba <wymiana soczewki, klejenie w lampie + jest szansa że to wszystko się nie zmieści i będzie trzeba przerabiać tył lampy> - 3 firmy nie chciały się tego podjąć w Łodzi i okolicach

p.

hirotaro 18-12-2012 14:39

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał Przema (Post 1924106)
chciałem przerabiać na bi, ale to spora rzeźba <wymiana soczewki, klejenie w lampie + jest szansa że to wszystko się nie zmieści i będzie trzeba przerabiać tył lampy> - 3 firmy nie chciały się tego podjąć w Łodzi i okolicach

jakie klejenie :O wymieniesz soczewkę w całości trzeba jeden otwór przewiercić poszukaj na forum temat przeróbka na bi xenon czy coś takiego wszystko ładnie opisane jaka soczewka najlepiej pasuje itd nic tam nie pisze o wklejaniu soczewki czy cos wentualnie o rozklejaniu lampy


dla leniwych z szukaniem

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przema 18-12-2012 15:50

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
[QUOTE=hirotaro;1924128]jakie klejenie :O wymieniesz soczewkę w całości trzeba jeden otwór przewiercić poszukaj na forum temat przeróbka na bi xenon czy coś takiego wszystko ładnie opisane jaka soczewka najlepiej pasuje itd nic tam nie pisze o wklejaniu soczewki czy cos wentualnie o rozklejaniu lampy



wiele rzeczy można zrobić, tylko szukać magika który to dobrze zrobi i będzie bezproblemowo - ja stwierdziłem że szukam na miejscu, nie znalazłem zakładu to odpuściłem

hirotaro 18-12-2012 15:51

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
ale jak pisałem i w opisie wszystko można zrobić samemu trochę czasu i po sprawie ;)

Zawika 18-12-2012 18:38

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał hirotaro (Post 1923627)
nie wiem czy dobrze pamiętam ale w MK3 trzeba to aktywować w serwisie lub IDS/WDS-em w jakimś wartsztacie, świta mi że po odpięciu aku te ustawienia się tracą

Oryginalne i sprawne ksenony zawsze się ruszają i nic nie trzeba wcześniej aktywować, bo zrobione jest to w fabryce przed wyjazdem auta do właściciela.
Osobiście wiele razy odpinałem akumulator i wymieniałem palniki. Po takiej operacji ksenony nadal się ruszają

Cytat:

Napisał Przema (Post 1924106)
u mnie jednak to robią :) delikatnie i powoli

Dokładnie.
Zawsze tak robią po odpaleniu zapłonu. Najlepiej widać to , gdy autkiem staniemy przed jakąś ścianą.
Stojąc na zewnątrz, obracamy (przez otwarte okno) kluczyk w pozycję zapłon... i widać poruszający się na ścianie strumień światła.

sawekfan 18-12-2012 20:39

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał Zawika (Post 1924275)
Najlepiej widać to , gdy autkiem staniemy przed jakąś ścianą.
Stojąc na zewnątrz, obracamy (przez otwarte okno) kluczyk w pozycję zapłon... i widać poruszający się na ścianie strumień światła.

Dziwnie masz, u mnie działa gdy siedzę w samochodzie, mogę mieć zamknięte okna, przekręcam zapłon i patrzę przez szybę, nie muszę stać na zewnątrz i włączać świateł przez okno :P

Zawika 20-12-2012 15:19

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał sawekfan (Post 1924388)
Dziwnie masz, u mnie działa gdy siedzę w samochodzie, mogę mieć zamknięte okna, przekręcam zapłon i patrzę przez szybę, nie muszę stać na zewnątrz i włączać świateł przez okno :P

Zrozumiałeś na pewno co napisałem ?

hirotaro 20-12-2012 15:28

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał Zawika (Post 1925340)
Zrozumiałeś na pewno co napisałem ?

czytanie ze zrozumieniem sprawa trudna hehe,

zwał jak zwał ja po prostu przeczytałem to w jakimś temacie na naszym forum że musiał ktoś jechać do ASO i aktywować to ustrojstwo bo przestało działać po odłączeniu aku ;)

norbi333 21-12-2012 17:11

Odp: Zmiana halogenów na xenony
 
Cytat:

Napisał Zawika (Post 1924275)
Zawsze tak robią po odpaleniu zapłonu. Najlepiej widać to , gdy autkiem staniemy przed jakąś ścianą.
Stojąc na zewnątrz, obracamy (przez otwarte okno) kluczyk w pozycję zapłon... i widać poruszający się na ścianie strumień światła.

Nigdy u siebie tego nie zauważyłem.Chyba,ze naprawdę bardzo wolno to chodziło i nie zwróciłem uwagi.A na pewno samopoziomowanie działało


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.