Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60904)

Keram-1 09-02-2012 19:31

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mirek2108 07-09-2012 18:02

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
LukiSbkw
to co piszesz to mijasz się z prawdą. Ten przekaźnik pod akumulatorem to jest przekaźnik od świec żarowych. Nie ma to związku z pomocniczą pompą paliwa.Jak przestanie działać to masz utrudnione odpalanie bo nie podgrzewasz cylindrów.Wyjmij ten przekaźnik i w miejsca gdzie jest zasilanie cewki przekaźnika podłącz zwykłą kontrolkę i włącz zapłon a zobaczysz, że napięcie tam pojawia się na krótko i zanika a na desce będzie mrugać kontrolka od świec żarowych, potocznie nazywana "sprężynką" bo nie ma obwodu. Pomocnicza pompka paliwa jest pod siedzeniem pasażera z prawej strony. Od spodu jest dojście, odłącz dwa przewody od pompki i podłącz obce źródło zasilania( żółty plus). Jak pompka zadziała to nie jest to pompka. Jeżeli masz najechane ok. 200tyś. to możesz liczyć się z wydatkiem ok. 200-250 zł. bo to tym przebiegu pompka raz pracuje a raz nie, prawdopodobnie się zaciera. Jak w postukasz młotkiem to zacznie się kręcić ale nie na długo. pozdr.

prem68 17-10-2012 16:56

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
witam koledzy mam oczywiscie identyczny problem ale pytanko czy przekaźnik ze zdjecia to nie jest czasami przekaźnik świec zarowych ,pozdro

Bump: sorka nie zauwazylem odpowiedzi:wink:

Bump: Wiem , ze juz na forum pelno problemow z ta sprezynka migajaca , w swoim mondziaku poczynilem pewne obserwacje otoz po ostatnich problemach ( silnik zgasl podczas jazdy a po czasie zapalil od strzala) zatankowalem shell v power , jezdzilem jakis tydzien i zero problemow od wczoraj podczas jazdy silnik przerwal ale sam natychmiast odpalil, przygladalem sie dalej , dzisiaj wracajac z pracy silnik zgasl( po ok 4 km byl jeszcze niedogrzany) odczekalem z 2 min zapalil od strzala i pojechalem dalej ...co interesujace zapalila mi sie kontrolka rezerwy paliwa kiedy ruszalem spod firmy ogolnie zachowanie silnika jakby brakowalo zupki przez krotka chwile ...autko ma najechane 180 tys. po wymianie pompy wtryskowej , przymierzam sie do pompki paliwka i filtrow , czy takie objawy mozna okreslic ...chwilowy problem z dostarczeniem paliwa ? poza tym wlasnie wczoraj zauwazylem jak wlaczyl mi sie went po kilku chwilach od uruchomienia silnika ,jestem ciekaw co sadzicie jol

mychu 20-02-2013 21:40

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
Ta informacja jest dla mnie bardzo cenna, bo nie miałem zamiaru bawić sie z pompą wtryskową. Wymieniłem pompkę pomocniczą na niemiecką / zamiennik / i jeszcze lekko przerywa ale już mniej jak przedtem. wtedy to przy 80-90 to telepało nim, że strach i dym na kilometr czarny, lecz powyżej 100 zero dymu. Tylko w momencie szarpania był czarny dym. Ale co dymieniem? bo kopci na czarno jak ma około 1800obr. POtem już wogóle. Muszę tę kostkę pod aku zmienić i mam nadzieję, że znów pod maskę nie będę musiał z pół roku zaglądać.

mychu 21-02-2013 16:21

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
Mam Pytanko Koledzy, Czy jeśli będę wymieniał przekaźnik od pompy / ten pod aku/ to co jest najważniejsze? Voltarz czy amperaż czy może ten numer co jest w dolnej lewej części patrząc od góry? bo za chiny nie mogę znalesc po tym małym numerku obok trzech dużych liter. Jeśli nie ma to żadnego znaczenia to będę wdzięczny za radę.

wzurrr 24-04-2013 07:37

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
voltaż to 12 v innego prawdopodobnie nie będzie. amperaż podobno 70 A ale jak znajdziesz większy to nic ci się nie stanie. też mam problemy z odpalaniem na ciepłym i nie wiem co się dzieję. pompę regenerowałem. ogólnie zaczęło się po wymianie alternatora na regenerowany, albo tak mi się wydaje.

BernardSz 07-05-2013 00:47

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
Witam. Jestem tu nowy. Ma mondeo z 2001 tddi 90 koni. Samochód ma jedyna wadę iż nieraz potrafi zgasnąć. Wszyscy piszecie o tej pompce wstępnej, tylko ze u mnie jej niema. Szukałem pod spodem z prawej strony, odkręciłem nadkole z prawej strony i nic. Czy jest możliwe by jej nie było, to szukać przyczyny w tym przekaźniku? Może ktoś zrobił zdjęcie gdzie ta pompka jest? Za wszelka pomoc dziękuje i przepraszam jeżeli pisze nie w tym dziale.

BernardSz 02-06-2013 22:34

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
Witam ponownie. Znalazłem ten przekaźnik oraz wymieniłem na nowy. Jednak ten zabieg nie pomógł. Co do pompki to mechanik wytłumaczył mi że niektórych modelach ich po prostu nie było. Zrobiłem sprawdzenie pompy na krótko poprzez
podłączenie samochodu na baniaku z 2l paliwa, też samochód gasnął. Zrobiłem tęż chemiczne płukanie układu, to też nie pomogło by samochód nie gasł. Komputer wyświetla błąd sterownik pompy paliwowej, błąd czujnika położenia wału. Jutro jadę do mechanika...Jak coś wymyślą dam znać.

matrog19 03-06-2013 10:11

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
Przy 90 Koniach masz pompę VP30 i ona sama ciągnie paliwko

BernardSz 05-06-2013 12:12

Odp: Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!
 
Witam wróciłem od mechanika "serwis bocha" podłączyli kompa do diagnozy i oto błędy:

P1563/Pompa wtryskowa/zatrzymanie silnika - nie można skasować
P1664/Pompa wtryskowa/działanie błędne - nie można skasować

P0335/Czujnik położenia wału kor. zakłócenie działania - da się skasować

P0216/Ciągła kontrola czasu wtrysku/ błąd

Proszę o jakąś podpowiedź co robić. Od Mechaników dostałem opcje "A" pompa na stół i regeneracja(dużo pieniążków). Opcja "B" pompa ze szrotu niby taniej lecz niema pewności jak długo podziała i opcja "C" naprawa sterownika.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.