Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Trzecie światło STOP - awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176284)

kkooccuurr 11-01-2016 22:09

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Dzięki, byłoby super jeśli mógłbyś zerknąć w garażu. Masz może jeszcze link do allegro? Też wydaje mi się że istnieje możliwość reanimacji tego światła tylko nie wiem czy sposób zrobienia tej lampy umożliwia to bez jej uszkodzenia.

Swoją drogą to porażka na całej linii bo lampa z LEDami powinna działać wieki a skończy się pewnie wymianą całej lampy za kilkaset złotych. W tej sytuacji wersja z żarówką wychodzi bardziej ekologicznie, niezawodnie a także taniej :///

rybapila 11-03-2016 09:07

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
jedna drobna uwaga - po zdemontowaniu plastikowej osłony od wewnątrz - na klapie zostaną 2 metalowe elementy (zatrzaski) które trzeba zdjąć i założyć na plastikowej osłonie przed jej reinstalacją.
Niby logiczne, ale ja nie pomyślałem i musiałem rozbierać cała klapę jako że jeden z zatrzasków wpadł mi do środka i poleciał na dół.

MrX 22-04-2016 18:26

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Panowie. Trochę podepnę się pod temat. Czy ta trzecia lampa STOP u góry w S-max'ie jest taka sama jak w fordzie fiesta mk6? Moja jest pęknięta przez bagażnik rowerowy. Ta z fiesty na zdjęciach wygląda tak samo tyle, że łatwiej ją dostać i jest tańsza. Orientujecie się może w temacie? Pozdrawiam

beavis 06-05-2016 09:13

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
TO ja tez sie podepne czy to swiatlo STOP w galaxy jest takie samo w wersji przed lift i polift? I czy jest takie samo jak w SMAX? wyglada podobnie ale nie wiem czy na przyklad w wersjach poliftowych jest gniazdo na LED czy ta zwykla zarowe?

wojtekn 06-05-2016 10:24

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] są takie same :)

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest inne :)

beavis 06-05-2016 11:35

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Dzieki za szybka odpowiedz. Czyli niewazne czy to jest galaxy czy smax i czy przed i po lifcie swiatlo jest w nich takie same? tak? Sorry ale wole sie upewnic :)

wojtekn 06-05-2016 13:56

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Tak :)

Krzysiek321 08-08-2016 18:24

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał maro74 (Post 2171718)
Bump:

Przez te dziurki na górze można zwolnić te blaszki ale mi się nie udało.
Wybrałem wariant siłowy. Podważyłem nożem od zewnątrz i wyjąłem trzeba się trochę poszarpać z blaszakami ale jak podważymy lampę wtedy je widać i można śrubokrętem je podważyć i lampa wyjdzie.

Bump: małe fotostory

Czy komuś udało się podważyć te blaszki od środka? Trzymają na obu końcach?

Pozdrawiam
Krzysiek

kacza76 08-08-2016 19:44

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Ja wymieniałem żarówkę u kumpla i u siebie i w obu przypadkach nic na sile tylko przez dziurki od spodu wychodzi jak po masle

greg27 02-01-2017 14:05

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Jeżeli chodzi o podważenie blaszek to rzeczywiście wychodzą jak po maśle.
Ważne jednak żeby ścisnąć taką blaszkę z obu stron!
Z jednej strony można przez okrągły otwór (przez który je widać) docisnąć np śrubokrętem, a żeby z drugiej strony to trzeba wsadzić palucha przez otwór poniżej (lub z lewej) i przycisnąć. Trochę trzeba na wyczucie, ale wtedy rzeczywiście wychodzą gładko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.