Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276513)

juri2069 02-02-2018 14:21

Odp: olej Motul
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz tu jeden ze 100 tematów o oleju. Reszte znajdziesz również na forum . Albo zmądrzejesz albo zgłupiejesz po przeczytaniu 1001 różnych racji i opinii :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mawof 11-02-2018 16:44

Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Panie i Panowie,
Który z tych oleji będzie lepszym dla Mondeo mk4 z 2009 - 2.0 Benzyna:

- motul 8100-eco-nergy-5w30
czy
- motul Specific 913D 5W-30

Zbliża mi się czas wymiany oleju i zastanawiam się nad którymś z nich. Jakoś do Formuli F nie mam przekonania...

Coś doradzicie?

trooll3 11-02-2018 17:50

Odp: Olej Motul
 
Hmm.. Serwis Forda mi leje Castrol Magnatec Profesjonal. 5w30.
Podobno taki zalecany. Auto takie samo.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

remlen 11-02-2018 18:27

Odp: Olej Motul
 
A co wy wszyscy tacy sceptyczni do ford formula czy tez motorcraft xr? Przecież to jest olej zalecany przez producenta wiec w czym problem? Ford sprzedawalby i kazał lac syf do swoich aut żeby się szybko popsuły? Mam wrażenie ze kupujecie inne "lepsze" oleje dla swojego lepszego samopoczucia, bo dla silnika i tak nie robi to wrażenia w normalnym uzytkowaniu.

Szuiram76 11-02-2018 20:44

Odp: Olej Motul
 
Motul 913D, dobry olej - teraz na takim jeżdżę

weuek 11-02-2018 20:52

Odp: Olej Motul
 
Cytat:

Napisał mawof (Post 2932453)

Coś doradzicie?

Weź ten tańszy z nich.

artur1970 11-02-2018 21:29

Odp: Olej Motul
 
Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z zasadami forum .

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mawof 12-02-2018 09:04

Odp: Olej Motul
 
Cytat:

Napisał remlen (Post 2932530)
A co wy wszyscy tacy sceptyczni do ford formula czy tez motorcraft xr? Przecież to jest olej zalecany przez producenta wiec w czym problem? Ford sprzedawalby i kazał lac syf do swoich aut żeby się szybko popsuły? Mam wrażenie ze kupujecie inne "lepsze" oleje dla swojego lepszego samopoczucia, bo dla silnika i tak nie robi to wrażenia w normalnym uzytkowaniu.

remlen a czemu tak od razu mówisz że jesteśmy sceptyczni. Może poprostu chcemy coś zmienić, porozmawiać na temat nurtujących nas pytań. A może poprostu się nie znam i szukamy rady.
Akurat, jak jeszcze miałem Focusa to różnica między Formula F a lepszym olejem była słyszalna np. w kulturze pracy silnika, więc nie zawsze jest tak że robimy coś dla lepszego samopoczucia. A nawet jeśli to co w tym złego, bo idąc Twoim tokiem myślenia do dziś wszyscy jeździli by maluchami bo przecież czemu dla lepszego samopoczucia zmienić malucha na np. Forda... bo maluch też jeździ... i tańszy... polecany przez producenta jako mało awaryjny i łatwy w naprawach ;)

Skoro jest możliwość i jest wybór nie krytykuj ludzi za to że chcą coś zmienić. Za to napisz że np. z własnego doświadczenia wiesz ze Formula F będzie równie dobra i podaj powody, dasz radę?

FrogsterPL 12-02-2018 09:22

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Porównań z Motulem się nie podejmuję bo nie używałem, ale osobiście stawiam Formulę F ponad Castrolem, od czasu kiedy Castrola mi zżarło prawie litr między wymianami (choć to i tak nic strasznego, biorąc pod uwagę ówczesny przebieg roczny na poziomie 15 tys. km), a Formuli F nie zżera wcale/prawie wcale :D

actchris 12-02-2018 09:31

Odp: Olej Motul
 
Cytat:

Napisał Szuiram76 (Post 2932606)
Motul 913D, dobry olej - teraz na takim jeżdżę

Ale jak smakuje? smarujesz do kanapek czy z ziemniaczkami jako sosik?

Po czym wnosisz że może być lepszy od Formula F oprócz ceny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.