Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278017)

Pitek S. 18-03-2018 13:46

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Nie ma za co g:P . Sam wiem, że jest to irytujące kiedy myjesz auto, a ono Ci ciągle mruga światłami, składa i rozkłada lusterka itp. :D . Też pierwszym razem się zdziwiłem, że tak działa myjka ciśnieniowa. Teraz jak myję auto przed domem, to kluczyk zostawiam w przedpokoju, a jak na myjni jestem aby opłukać trochę auto, to właśnie zostawiam w środku :) .

Mildaw 18-03-2018 15:25

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Cytat:

Napisał Pitek S. (Post 2951028)
Nie ma za co g:P . Sam wiem, że jest to irytujące kiedy myjesz auto, a ono Ci ciągle mruga światłami, składa i rozkłada lusterka itp. :D . Też pierwszym razem się zdziwiłem, że tak działa myjka ciśnieniowa. Teraz jak myję auto przed domem, to kluczyk zostawiam w przedpokoju, a jak na myjni jestem aby opłukać trochę auto, to właśnie zostawiam w środku :) .

Dziś mylem i znowu się zapomniałem :) kluczyki w kieszeni:diabel2:

Krzysiek128 18-07-2018 11:19

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Fakt, taka myjka nie domyje idealnie nalotu.

Ale niedaleko od miasta gdzie mieszkam, jest myjnia gdzie mają osobny spryskiwacz do alufelg, przyznam że ściąga brud do zera, felgi wyglądają jak nowe i to za 3 zł :)

rojass 23-07-2018 12:23

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Cytat:

Napisał Krzysiek128 (Post 3007202)
ściąga brud do zera, felgi wyglądają jak nowe i to za 3 zł

pewnie jakiś dimmer, trzeba uważać żeby nie narobić sobie nim plam na lakierze. Zmyje wszystko, łącznie z woskiem, więc osobiście wolę dedykowany płyn do felg o neutralnym Ph.

Krzysiek128 03-08-2018 08:13

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Cytat:

Napisał rojass (Post 3009471)
pewnie jakiś dimmer, trzeba uważać żeby nie narobić sobie nim plam na lakierze. Zmyje wszystko, łącznie z woskiem, więc osobiście wolę dedykowany płyn do felg o neutralnym Ph.

Jest ostrzeżenie na nim żeby używać tylko do felg. :)

analyzator 05-08-2018 05:20

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Cytat:

Napisał Krzysiek128 (Post 3013916)
Jest ostrzeżenie na nim żeby używać tylko do felg. :)

na felgach też jest lakier. Albo silna zasada jak dimmer albo jeszcze lepiej - kwas ;) ile to leży na feldze żeby bezdotykowo umyć do zera?

Ogólnie na środki do felg trzeba uważać. Na rynku są produkty, które nie powinny na nim być np moje auto silny do felg czy lidlowy - bardzo silne kwasy które spokojnie w ciągu minut mogą uszkodzić lakier (overspray?) za to świetnie nadają się osadów z kamienia w łazience ;) te środki będą miały też wpływ na korodowanie wszystkiego dookoła

gusiak11 05-08-2018 21:58

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Nie ma co dramatyzować... prawidłowo wymalowane felgi maja nie wiele wspólnego z lakierem na samochodzie... pomijając grubość ilość warst to flegi maluje sie proszkiem i na to powinny byc minimum dwie warstwy lakieru bezbarwnego, samochód maluje się obecnie lakieramy wodnorozcienczalnymi i na to jedna nie za bogata warstwa lakieru bezbarwnego. Jak raz oddałem felgi do renowacji lakiernikowi a nie do proszku to po jednej zimie nie szło ich domyć tak pył z klocków się wgryzł w lakier, po oddaniu do renowacji proszkowej po 3ech zimach flegi wyglądały jak nowe.

Dimmer ma taką złą sławę ale podejrzewam że wynika ona z nieumiejętnego użycia, wg mnie Tenizi Truck jest jeszcze mocniejsze od dimmera i nie raz były robione mixtury z dolewaniem np. APC i nigdy nic złego sie nie stało.

Płyn moje auto w opisie jest bardzo zbliżone do CarPro Trix ale nie ma nigdzie podane jakie ma pH, do codziennej pielęgnacji felg używam Pixa o pH 7 ale niejednokrotnie używałem Aluxa pH 1, Blue Gel też bardzo mocny preparat do mycia i nie było nigdy problemu że preparat coś uszkodził. Płyn z lidla wg mnie jest słaby jak barszcz wigilijny :) ale to moje zdanie, generalnie pilnując sie sposobu użycia nie ma obaw że coś sie uszkodzi, natomiast wracając do myjni bezdotykowych to jest to taka loteria co tam właściciel nalał i w jakim stężeniu że już samo tam jeżdżenie to jedna wielka niewiadomo co sie stanie z lakierem :)

Krystian890 08-02-2021 13:08

Odp: Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa
 
Myślę, że mycie samochodu na myjni bezdotykowej może wpływać w jakimś stopniu na stan lakieru, dlatego ja osobiście korzystam z myjni parowej która nie dość, że jest ekologiczna to jeszcze świetnie czyści samochód.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.