Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czas się rozglądać - opony na lato i ... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91576)

MAG 04-12-2013 14:14

Odp: opona na lato?
 
Nie wiem jak jest w ori fordowskiej homologacji nowego (znaczy poliftowego) Maxia, ale znalazłem info, że wszystkie polifty maja indeks nosności podniesiony do 95 na 16-tce i 94 na 17 i 18cali.

Przedlifty miały indeks uzalezniony od silnika i zaczynał sie właśnie od 93 (ale np. 2,2TDCI i 2,5T miały 94)

Cytat:

Tak przy okazji napisze jeszcze wiecej - miałem okazję jeździć S maxem z oponami 225/50/17 94 i po pierwsze primo ....

1. o ile przy normalnej jeździe jest ok - to w przypadku jazdy typu "szybcy i wściekli" czuć że opona bardziej pracuje - jej boki są wyraźnie miększe.

2. po zaliczeniu kilku większych dziur - dwie opony się poddały -pojawiły się wybrzuszenia ,co po zmianie na opony "98" czyli tzw. wzmocnione nie ma miejsca...
Ja co prawda bezproblemowo jeździłem na 94W, nawet pomimo stylu zblizonego do, jak to okreslasz "szybcy i wsciekli" i czesto sporego obciążenia, to oczywiscie przyznaję rację (co pisałem niejednokrotnie i to nie tylko w tym watku), że wyższy indeks nosności jest prawie zawsze lepszym rozwiazaniem niz nizszy :p

slick 12-12-2013 09:58

Odp: opona na lato?
 
Panowie wystarczy wybrać wersje i macie rozmiary homologowane: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Pamiętajcie, że można zwiększac indeksy prędkości i nośności bez problemu, ale nie wolno ich zmniejszać. Wyjątkiem jest indeks prędkości w zimie, można go zmniejszyć do Q, ale trzeba mieć obok kierownicy naklejke z max prędkością - takie prawo :D

MAG 12-12-2013 11:38

Odp: opona na lato?
 
Slick - ale chodzi o to, ze dane z rezulteo są nie do końca dokąłdne - np w przypadku S-Max'a podawane jest info o indeksie 98V, podczas gdy w hamologacji auta tak naprawdę jest indeks 94v (a czasami nawet 93H - przy słabszych silnikowo wersjach)

motorek4612 13-12-2013 16:24

Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...
 
To ja mam pytanko trochę z innej beczki. Mam założony seryjny rozmiar 235/45/18,a chciałbym zmienić na nieco węższy i wyższy rozmiar, lub tak samo szeroki ale wyższy czyli tak: 225/45,225/50,235/50 r 18.I teraz trochę poczytałem i np jeśli mam oponę 235/45 i kupie węższa 225/45 to ona jest węższa ale nie jest tak samo wysoka tak???? Kurde niech mi ktoś to wytłumaczy jak chłopu na roli.....
A parametry felgi to 8Jx18H2 et55 oczywiscie 18 cali .

_sobol_ 13-12-2013 16:36

Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...
 
Google.pl: profil opony
Najogólniej: profil to procentowy wynik stosunku wysokości do szerokości (i pomnożony razy 100).
Jako, że w równaniu bierze udział szerokość opony - jeśli chcemy zachować ten sam rozmiar (obwód) koła, zmianiając szerokość musimy zmienić profil. Im szersza opona, tym niższy profil dla takiej samej wysokości koła i odwrotnie.

jvc 13-12-2013 17:42

Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...
 
Dla tych co im się nie chce zbytnio myśleć ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

motorek4612 15-12-2013 08:32

Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...
 
Siema, wg kalkulatora wyszło ze optymalna opona w zamienniku jest 215/50/18, wejdzie taka guma na moja fele: 8Jx18H2 et55???Czy tez lekko idę w ciemna stronę mocy myśląc o takim rozmiarze?????

jvc 15-12-2013 08:46

Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...
 
Moim zdaniem trochę za wąska opona. Do felgi 8 cali to co najmniej szerokość 225...
Poza tym będzie to brzydko wyglądało

motorek4612 15-12-2013 08:59

Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...
 
no dlatego sie pytam, akurat dobór gum nie jest moja mocna strona, wiec wole sie popytac zanim zrobie i kupie jakiegos babola:)
to ide szukac czegos innego:)

motorek4612 06-01-2014 19:47

Odp: opona na lato?
 
Co by nie zakładać nowego tematu, szukam wszelkich informacji i opinii na temat opon marki sunitrac model focus 9000, w sieci praktycznie nic nie ma może ktoś takie maił i może coś powiedzieć???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.