Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Mobile.de, Autoscout24.de (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37708)

cetoman 08-02-2008 22:29

Mobile.de, Autoscout24.de
 
Witam!
Czy ktoś z Was kupił Wasze wymarzone autko za pośrednictwem jedej z tych stron? A może macie jakieś inne, które możecie polecić?
Z góry dziękuję.
Jakie macie doświadczenia z bezpośrednim kupnem auta za granicą od prywatnego właściciela albo handlarza?

Cobretti 08-02-2008 22:45

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
cześć

autosocuta omijam...
natomaist mobile traktuje jako "ukierunkowywacz" cenowy... mam swoje punkty skad sprowadzam auta ;)

cetoman 08-02-2008 22:54

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał Cobretti
cześć

autosocuta omijam...
natomaist mobile traktuje jako "ukierunkowywacz" cenowy... mam swoje punkty skad sprowadzam auta ;)

dzieki za odpowiedz.
czemu autoscout jest beeee :fcp9
absolutnie nie prosze, zebys zdradzal na tym forum swoje zrodla, po prostu pytalem czy moze ktos prywatnie sprowadzal dla siebie auto bezposrednio z zagranicy, nie na sprzedaz...

Cobretti 08-02-2008 23:03

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
powiem ci tak..... na każdy portalu należy omijać oferty od PRIVATANBIETER - czyli osoby prywatne (chociaz ostatnio zauwazylem również firmy-widma - łatwo poznać bo data jest barzo świerza).
caly trik polega na tym ze oferują oni auta w baaardzo atrakcyjnych cenach... i żadają zaliczki "bo jestem w Angli i musze mieć gwarancje że jak przyjade do Niemiec to ty też przyjedziesz"

najlepsza opcja to szuakć po mobilu... popattrz jakie auta ktośsprzedaje... unikaj miejsc które wygladaja jak parking strzeżony....

albo daj na PW to pogadamy :)

cetoman 08-02-2008 23:16

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał Cobretti
powiem ci tak..... na każdy portalu należy omijać oferty od PRIVATANBIETER - czyli osoby prywatne (chociaz ostatnio zauwazylem również firmy-widma - łatwo poznać bo data jest barzo świerza).
caly trik polega na tym ze oferują oni auta w baaardzo atrakcyjnych cenach... i żadają zaliczki "bo jestem w Angli i musze mieć gwarancje że jak przyjade do Niemiec to ty też przyjedziesz"

najlepsza opcja to szuakć po mobilu... popattrz jakie auta ktośsprzedaje... unikaj miejsc które wygladaja jak parking strzeżony....

albo daj na PW to pogadamy :)

napisalem na priva

Cobretti 08-02-2008 23:22

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
odpisałem :)

cetoman 08-02-2008 23:40

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał Cobretti
odpisałem :)


ja również, na maila...

Pablo_X 08-02-2008 23:46

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
A ja kupiłem ze strony Mobile.de. Ale od firmy - zresztą turek tam handlował. Ale kontakt był telefoniczny i godzina przyjazdu uzgodniona :-)

Jestem zadowolony :fcp29 :fcp26

tomiscorpio 08-02-2008 23:52

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
ja sie naprawde dziwie ze ludzie w ciemno przelewaja kase. Przeciez to trzeba miec zdrowo nasrane .

franczesko 09-02-2008 00:27

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio
ja sie naprawde dziwie ze ludzie w ciemno przelewaja kase. Przeciez to trzeba miec zdrowo nasrane .


tez ich nie rozumiem

cetoman 09-02-2008 01:13

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał franczesko
Cytat:

Napisał tomiscorpio
ja sie naprawde dziwie ze ludzie w ciemno przelewaja kase. Przeciez to trzeba miec zdrowo nasrane .


tez ich nie rozumiem


jak to w ciemno? przecież nikt nie kupił auta na telefon albo przez maila... :fcp1

CERES 09-02-2008 08:58

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
ja kupiłem przez mobile 4 lata temu ale nie posyłałem zaliczek tylko sobie przyjechałem do babki, oglądnąłem i kupiłem, byłem zadowolony :)

kicaj 09-02-2008 09:08

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
ja kupilem auto szukajac po mobile i autoscout
oczywiscie auto bylo sprawdzone i kupione u dealera (Volvo ;) ) - ale i tak pewne rzeczy do "reklamacji"... no ale byla roczna gwarancja...

Cobretti BTW czy mozesz powiedziec dlaczego lepiej nie kupowac przez te strony?? a jesli one so do niczego to jak kupowac??
dzieki z gory

Kusek 09-02-2008 09:09

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
ogolnie porale te wykorzystuja osoby prywatne jak i firmy ktore chca sprzedac swoje auto(a).
roznica w nich jest taka ze w autoscout24 ogloszenie wstawisz bezplatnie a na mobile.de aby zainserowac auto musisz zaplacic 10 euro. daltego tez na autoscout jest wiecej "trefnych "ogloszen -typu Audi A 6 z 2004 Full opcja za 6000 Euro. Itp.
Dzwoniac pod podany numer zazwyczaj gostek mowi po angielsku ( pochodzi na 80% z Rumuni) i prosi o zaliczke na te auto w wyskosci 3-4 tys euro w celu rezerwacji auta. Kupiec robi przelew kasy na podany rachune bankowy i na tym sie konczy zakup auta --bo latwiej to zorganizowac.
Ogladale kiedys reportaz na ten temat - z tad to wiem :fcp2 .
Dlatego wlasnie autoscout nie cieszy sie dobra opina
Jeli chcesz w miare tanio kupic dobre auto zerknij tu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

kicaj 09-02-2008 09:19

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał Kusek
ogolnie porale te wykorzystuja osoby prywatne jak i firmy ktore chca sprzedac swoje auto(a).
roznica w nich jest taka ze w autoscout24 ogloszenie wstawisz bezplatnie a na mobile.de aby zainserowac auto musisz zaplacic 10 euro. daltego tez na autoscout jest wiecej "trefnych "ogloszen -typu Audi A 6 z 2004 Full opcja za 6000 Euro. Itp.
Dzwoniac pod podany numer zazwyczaj gostek mowi po angielsku ( pochodzi na 80% z Rumuni) i prosi o zaliczke na te auto w wyskosci 3-4 tys euro w celu rezerwacji auta. Kupiec robi przelew kasy na podany rachune bankowy i na tym sie konczy zakup auta --bo latwiej to zorganizowac.
Ogladale kiedys reportaz na ten temat - z tad to wiem :fcp2 .

hej dla mnie to oczywiste ;) nie wiem jak dla innych - ale tez slyszale takie historie.
ja szukam auto-jade ogladnac - pogadac ze sprzedawca -jazda probna - testy - kupno. zadne pieniadze wczesniej!!

Cytat:

Napisał Kusek
Dlatego wlasnie autoscout nie cieszy sie dobra opina
Jeli chcesz w miare tanio kupic dobre auto zerknij tu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

wie bylem pod Hamburgiem... ale tam tak naprawde nic ciekawego niby aut duzo ale malo co wybrac, przede wszystkim mercedesy, audi i BMW
no i wszystkie auta z duzym przebiegiem - bardzo duzym ;)
ale fakt - plac robi wrazenie, dojazd latwy ;)

a no i ceny nie najtansze tam maja...

Cobretti 09-02-2008 15:14

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał Pablo_X
A ja kupiłem ze strony Mobile.de. Ale od firmy - zresztą turek tam handlował. Ale kontakt był telefoniczny i godzina przyjazdu uzgodniona :-)

Jestem zadowolony :fcp29 :fcp26

ja tylko tak kupuje - telefon, fax z rezerwacją, wyjazd, zakup, powrót
ale i tak mam swoje punkty

Cobretti 09-02-2008 15:19

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Cytat:

Napisał kicaj
Cobretti BTW czy mozesz powiedziec dlaczego lepiej nie kupowac przez te strony?? a jesli one so do niczego to jak kupowac??
dzieki z gory

nie napisałem ze nie należy... odradziłem tylko oferty PRIVATANBIETER
wejdź na moją strone i poczytaj sobie link INFO ... bedziesz wiedział na czym to polega....

ja traktuje mobile.de jako wyznacznik w cenach..... bo i tak mam swoje miejsca....
słuze pomocą i weryfikacją aut :)

Pietka 09-02-2008 16:21

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Ja swojego Mondeusza kupiłem w Hamburgu.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Solidny handlowiec i ... Polak z Oleśnicy.Mimo różnych opowieści handlarzy ,że Polak Polakowi g... sprzeda ,to ja obalam ten mit.Pomógł we wszystkim i można naprawdę dobrze potargować.

Cobretti 09-02-2008 16:25

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Sarbinowskiego znam :)

solidna firma.... i szczerze mówiac to prędzej turas coś wywinie niz Polak :)
znam wielu polaków pracujacych po komisach.....

a tomoje auto i firma w której kupuje :)
nie sugerujcie sie cena.... zapłace o 19% mniej :)

tomiscorpio 11-02-2008 00:30

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
A malo takich debili bylo , byla plaga we wszystkich programach. Koles wystawia auto fotki itp itd , dzwonisz i on mowi ze auto bedzie do sprowadzenia bo obecnie jest w angli czy gdzie tam i przelewali po 2-3 do 5 tys zl zaliczke na sprowadzenie.
Tak w ciemno nie widzac auta ani czlowieka ani niczego. Osobiscie dla mnie to jest szczyt debilizmu kretynizmu ze szok.

Kupowac w ciemno auto ktorego sie nie widzialo to jest juz ... a jeszcze kase przelac. Dlatego ludzka glupota nie ma konca , zadnego konca.

Andys 11-02-2008 07:03

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Ja znalazłem swojego mondka na mobile.de
Zadzwoniłem, dopytałem się co i jak z autem i ile ew. by zszedł z ceną.
Potem zarezerwowałem autko i tyle.
Na drugi dzień po odbiór do Berlina. Właścicielem był komis prowadzony przez turka.
Trochę facet marudził ale w końcu jeszcze zszedł troszke z ceny. I był na tyle wporzo, że sam pojechał do urzędu i mi załatwił wszystkie formalności, nawet tablice przykręcił :fcp2

blaupl 11-02-2008 22:04

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Jesli szukasz auta w dobrej cenie i bez przekretow to omijaj oferty handlarzy!!!!
Mieszkam pare lat w Niemczech i pomagalem kilka aut kupic wiec troche sie orietuje .
Jesli ktos odradza kupowanie - omijanie ofert prywatnych to moge powiedziec ze brednie pisze i pewnie sam handluje autami ktore kupuje od osob prywatnych.
Kazda osoba prywatna sprzedajaca auto przez rok odpowida za ukryte wady auta , czyli kupisz auto i siadzie silnik lub stwierdzisz ze byl krecony licznik to mozesz dochodzic swoich praw - np.zadac zwrotu kasy. Dlatego tez wielu niemcow majacych auta z problemami/ po przejsciach woli sprzedac auto handlarzowi i pozbyc sie problemu.
znam tu kilku polakow mieszkajacych w niemczech ktorzy kupuja tu auta po ciezkich wypadkach - wioza je do polski tam remontuja i ponownie sprzedaja je na terenie niemiec oczywiscie jako bez wypadkowe - jak sie gosc skapnie to moze sprawa w sadzie - interes sie kreci!!!
Swoje ostatnie auto znalazlem na scoutcie - od pierwszego wlasciciela - dziadka -mam wszystkie rachunki z przegladow itd. i cena tez dobra a auto jescze lepsze ;)
Jezeli ktos chce sprzedac auto - osoba prywatna - to po co ma placic za ogloszenie na mobile jak moze dac za friko na scotcie.(chyba ze chce szybko sprzedac to da na obu)
Co do okreslenia wartosci auta to polecam
[link=]http://www.dat.de/fzgwerte/index.php?action=fzgsearch&sid=D2FA091D76794695225 A38B2EC455F14&stamp=1202764734[/link]
[link=]http://www.schwacke.de/[/link] lub na stronie ADAC mozna znalezc cene auta w sprzedazy (chyba dostepne tylko dla klientow ADAC)(na wczesniejszych stronach mozna okreslic rzeczywista wartosc auta jaka max. dostanie wlasciciel auta od handlarza!!!!) i tak naprzyklad za Mondeo III z 12.2003
od dziadka wytargowlem z 9300 na 8600 a za ten sam model w salonie forda (bez autoklimy, przeciwmgielnych,radia cd, kol letnich na alu.,haka,podgrzewanych foteli ,pelnej elektryki,itp i z 2 reki) wytargowalem z 9500 na 9000. - wartosc wg. ADAC 9200 (tego slabszego modelu)
Dodam tylko ze handlerze czesto podaja w ogloszeniu ze auto jest na export - czyli bez jakiej kolwiek gwarancji/odpowiedzialnosci - radze omijac!!!!
Jezeli szukasz auta dla siebie i rodziny - w dobrym stanie - omijaj handlarzy (polakow,turkow,niemcow,ruskich itp) - chyba ze jakis autoryzowny salon samochodowy i uwazaj bo wielu handlarzy podaje ze auto sprzedaje osoba pryw. a naprawde handlarz.
(ja szukam tylko od osob fizycznych ktore sa wlascicielem auta/sa wpisani w dowodzie wozu - bez posrednikow,handlarzy itp)
Dodam ze wystarczy tylko gdzies zaparkowac auto w Niemczech a za chwile znajdujesz wizytowki o tresci - kupie kazde auto przebieg, stan techniczny niewazne - kazda gazeta jest pelna takich ogloszeni i nie oglaszaja sie prywatne osoby tylko handlarze.
Przed 3 laty znajomy kupil auto od handlarza - jakis marokaniec z polakiem - omega 10 letnia - przebieg tylko 150tkm - jak sie okazalo pod siedzeniem zostawili ksiazke serwisowa i auto po 3 latach mialo juz 120tkm. Tylko po grozbie przyjazdu z policja zwrocili kase.
Szukasz auta - moge pomoc

Cobretti 12-02-2008 17:40

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
blaupl, to przykre ze masz takie zdanie o sprzedawcach w Niemczzech....
wg ciebie nawet dealer sprzedajacy auto używane to handlarz..... mierzysz wszystkich jedną miarką
ja w zeszłym roku sprowadziłem pod zamówienie ok 50 aut ... żadne z nich nie bylo z jakiegoś "komisu" typu płot z siatki, błotnisto zwirowe podloze auta róznej nacji i stanu.....
osobiscie oferuje auta z salonów samochodowych oraz takich miejsc jak to gdzie sam dla siebie auto kupowałem - tzw Autohausy.... zarówno jedne jak i drugie oferujągwarancję i/lub inspekcje kontrolną auta (do wgladu przed zakupem)
niestety to zasobnosc portfela Klienta decyduje o tym czy zdecyduje sie kupić pewne auto za troche wiecej czy niestety z takich "komisów"

jeżeli ktos ma zamiar kupic mondeo to zapraszam na PW lub jeszcze lepiej na maila

kicaj 12-02-2008 18:55

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
kazdy wie jak sie powinno kupowac auto ;)
i miejsce gdzie auto stoi tez ma swoje znaczenie..
ale byla poruszona jeszcze kwestia ubepieczenia w niemczech - to jesli chodzi o import do polski nie ma wiekszego znaczenia, bo sie kupuje zeby wywiezc. Natomiast gdy sie mieszka w DE to juz ma znaczenie - podobnie jest jak w polsce - od osoby prywatnej nie ma mozliwosci pozniejszej reklamacji, natomiast jak sie kupuje od handlarza to gwarancja musi byc - i jesli nei jest to nowe auto z gwarancja dealerska to otrzymuje sie osobna gwarancje na rok z ogramiczeniami co do przebiegu. jest to obowiazkowe a firmy wykupuje pakiet ubezpieczeniowy. druga rzecz to sie warto dopytac, zadac aktualnych przegladow HU/AU (koszt takiego przegladu w DE to ok 90EUR) i bez niego nie mozna zarejestrowac auta w DE. dlatego czesc aut ma ogloszenia typu "tylko na export" - co oznacza ze jest problem z przejsciem badan a to oznacza czesto duze wydatki przy naprawie ;)
wracajac do tego ubezpieczenia - jestem tego dobrym przykladem. wizyta nieplanowa w polsce w serwisie z wydatkiem 1000 zloty (pekniety pasek + napinacz paska) skonczyla sie zwrotem pieniedzy przez sprzedajacego ;)
pozdrawiam i zycze udanych lowow w DE ;)

emge74 12-02-2008 21:49

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
ja z kolei bardzo polecam oba serwisy
sam swoje auto kupiłem dzięki ogłoszeniu w autoscout24

(uwagę, że auto kupuje się osobiście sobie daruje - bo to oczywiste)

co ważne to być "na czasie" ze swoim "zapytaniem"
i wiedzieć które oferty są aktualne i które przede wszystkim są NOWE

świetnym rozwiązaniem jest zawężanie "odpowiedzi" serwisów do regionu
po kodzie pocztowym - to ułatwia sprawę kiedy wiemy
w który rejon np Niemiec się wybieramy.

moje doświadczenie - zebrałem około siedmiu "świeżych" ofert
i poszukiwania rozpocząłem następnego dnia
pierwsze dwie uciekły - trzecia trafiona - i do dzisiaj sobie chwalę że tak wyszło

krzysztof1975 12-02-2008 22:22

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
hej
jak nie masz swojego miejsca to lepiej w ciemno się nie pchać
pojedziesz na miejsce i może się okazać że zdjęcia które oglądałeś nie przedstawiają auta przed którym stoisz
tak niestety tam bywa
no ale jak pojedziesz z kimś kto jeżdzi do niemiec od lat to jest szansa na zakup ładnego autka
Pozdrawiam

blaupl 12-02-2008 22:22

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
kupujac w niemczech od osoby prywatnej nie masz gwarancji ale sprzedajacy odpowiada za ukryte w czasie sprzedarzy wady auta (przekrecony licznik, uszkodzenia,wypadki) a to mi sie wydaje najwazniejsze - aby wiedziec co sie kupuje. A co daje gwarancja ktora mozna wykupic za jakies 100-200E - czy ktos czytal umowe takiego ubezpieczenia? za co odpowiada ubezpieczalnia?

A co do tych SALONOW - samochodowych autohausy czy jak to zwal - nie pisalem o jakims placu z kilkoma autami w rocznikach tylko do 1995 - tylko takze o takich gdzie stoja nowe bmw,audi,vw (np.2w1) - a nawet w niemieckiej telewizji kiedys widzialem program w ktorym pokazywali jak autoryzowany dealer renault kupil od goscia auto w rozliczeniu przy kupnie nowego clio - a jego autko odmlodzone o jakies 80tkm sprzedal z gwarancja dalej - i silnik nowemu klientowi padl.
Co mi po gwarancji jezeli chce kupic auto z malym przebiegiem np. 70tkm i za takie auto place - a otrzymuje auto o przebiegu 170tkm (to gwarancja moze sie przydac - ale dlaczego mam placic jak za auto z przebiegiem 70tkm)

A centralach ADAC ktore znajduja sie w wiekszych miastach mozna przeprowdzic dokladna kontrole/ocene stanu tech. auta pod katem kupna/sprzedarzy ADAC-Gebrauchtwagenuntersuchung (nie mylic z badaniem technicznym gdzie sprawdzaja hamulce,spaliny,swiatla i apteczke - a i tak tuv mozna zalatwic tak jak w Polsce - po znajomosci :) )
[link=]http://www.adac.de/Auto_Motorrad/Reparatur_Pflege/Pruefzentren/default.asp?ComponentID=33214&SourcePageID=121494[/link]

Pozdrawiam

kicaj 12-02-2008 22:27

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
dokladnie, malo kto zdaje sobie sprawe ze i w DE mozna sporo rzeczy zalatwic na lewo...

norekxxx 17-02-2008 20:15

Re: Mobile.de, Autoscout24.de
 
Ja swoje auto kupiłem też w niemczech,ale znalezienie zajęło mi (w większości bratu i szwagrowi) sześć dni.
Za tanie to ono nie było chociaż teraz nie żałuję, może dla tego że kupiłem go w salonie forda i było po przeglądzie i wymianie tarcz hamulcowych i klocków z przodu.
Ze sprzedawcą żadnych problemów nie było,bez problemu pożyczył nam swoich tablic na dojazd pod ten ich "wydział komunikacji" i pomógł pozałatwiać dokumenty w niecałą godzinę bo miał tam spore znajomości!!
Gosciu był OK :fcp7

Pozdrawiam :fcp29


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.