Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Coś obciera w tylnym kole (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123879)

danynx 25-02-2011 12:12

Coś obciera w tylnym kole
 
Nie mogę zlokalizować co to może być. Sprawa wygląda tak że coś mi obciera z częstotliwością zgodną z prędkością obracającego się koła i wystarczy że delikatnie (bardzo delikatnie) nacisnę nożny hamulec i ucicha, lecz jak puszczę hamulec znowu obciera.
Byłem u mechanika który rozkręcił tylne lewe koło i ze 100% pewnością nie stwierdził co jest przyczyną tylko powiedział że prawdopodobnie cały zacisk do wymiany. I że przyczyną może być hamulec ręczny który nie trzyma bo faktycznie (sprawdzałem na przeglądzie) lewa strona nie trzyma prawie wogóle.

fordfiesta 25-02-2011 15:22

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
a może delikatnie bicie ma tarcza jak dociskasz hamulec to ją ściska i prze sto ją prostuje tak tylko myślę sobie

danynx 25-02-2011 19:35

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał fordfiesta (Post 1606661)
a może delikatnie bicie ma tarcza jak dociskasz hamulec to ją ściska i prze sto ją prostuje tak tylko myślę sobie

raczej odpada, to takie jakby stukanie/szuranie

kstilger 25-02-2011 19:37

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1606540)
coś mi obciera z częstotliwością zgodną z prędkością obracającego się koła i wystarczy że delikatnie (bardzo delikatnie) nacisnę nożny hamulec i ucicha

Zobacz czy tarcza nie ociera o metalową osłonę. Mi zdarzyło się, że coś tą osłonę lekko odgięło i ocierała właśnie o tarczę.

maureliusz 25-02-2011 19:49

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Jak cichnie po wciśnięciu pedału hamulca, to raczej nie osłona.

0. Sprawdź czy cichnie jak lekko zaciągniesz ręczny, czy tylko jak nożny
1. Podnieś to koło
2. Zakręć i zobaczy czy coś słychać
3. Jeżeli to to zdejmij koło i krecąc piastą zobacz co trze.

Niestety na odległość ciężko coś wyrokować.
To co powiedział mechanik może być prawdą, chociaż być może ten zacisk da się rozebrać i przesmarować - tego nie jestem pewien, muszę sprawdzić w ETISie.

marekki_2004 25-02-2011 22:34

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
miałem podobnie, po wymianie tarcz hamulcowych problem zniknął

danielciagala 26-02-2011 11:18

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Krzywa tarcza, obciera w miejscu skrzywienia o klocek.

karmaz 26-02-2011 23:13

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1606540)
Nie mogę zlokalizować co to może być. Sprawa wygląda tak że coś mi obciera z częstotliwością zgodną z prędkością obracającego się koła i wystarczy że delikatnie (bardzo delikatnie) nacisnę nożny hamulec i ucicha, lecz jak puszczę hamulec znowu obciera.
Byłem u mechanika który rozkręcił tylne lewe koło i ze 100% pewnością nie stwierdził co jest przyczyną tylko powiedział że prawdopodobnie cały zacisk do wymiany. I że przyczyną może być hamulec ręczny który nie trzyma bo faktycznie (sprawdzałem na przeglądzie) lewa strona nie trzyma prawie wogóle.

miałem w mordę to samo wymieniłem tarcze ate i klocki ferodo na nowe i znowu tarcie takie objawy jak u ciebie nie uwierzysz co pomogło,ale teraz tego nie ma i chyba narazie nie będzie przyczyna była dośc prosta klocek ma luz i z jednej ze stron usztywnienie go pomogło i teraz nie trze,pomogła puszka od piwa pozdrawiam

danynx 27-02-2011 16:31

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1606847)
Jak cichnie po wciśnięciu pedału hamulca, to raczej nie osłona.

0. Sprawdź czy cichnie jak lekko zaciągniesz ręczny, czy tylko jak nożny
1. Podnieś to koło
2. Zakręć i zobaczy czy coś słychać
3. Jeżeli to to zdejmij koło i krecąc piastą zobacz co trze.

Niestety na odległość ciężko coś wyrokować.
To co powiedział mechanik może być prawdą, chociaż być może ten zacisk da się rozebrać i przesmarować - tego nie jestem pewien, muszę sprawdzić w ETISie.

ad.0 jak zaciągnę ręczny nie cichnie
ad.1,2,3 Tak też sprawdzał mechanik ale przy takim kręceniu nic nie było słychać :/

danynx 27-02-2011 16:35

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał karmaz (Post 1607494)
przyczyna była dośc prosta klocek ma luz i z jednej ze stron usztywnienie go pomogło i teraz nie trze,pomogła puszka od piwa pozdrawiam

mógłbyś roztłumaczyć na czynniki pierwsze :) Wymiana tarcz i klocków nie pomogła?

puszka od piwa ale pełna czy pusta? ;)

maureliusz 27-02-2011 17:55

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Dziwna sprawa z tym ręcznym. Jeżeli nic się nie zmienia po jego zaciągnięcu, to znaczy, że to nie ręczy - ja nie widzę powiązania.

Dziwne też, że nic nie słychać jak podniesiesz auto. Czy nie masz czasem luzu na łożysku? Może jak auto jest postawione na kołach, to wtedy piasta ma luz i powoduje skrzywienie tarczy względem zacisku = hałas.

Z tym dziwnym usztywnieniem o którym pisał KARMAZ to wogóle nie czaję o co chodzi. Jak masz wszystko brand new i OK to nie ma mowy o żadnym tarciu i wkładaniu puszek od piwa :-D To są dla mnie tzw. prowizorki.

nostress_pz 27-02-2011 18:15

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1607875)
ad.0 jak zaciągnę ręczny nie cichnie

Nawet jeśli to problem z klockiem, to w ten sposób tego nie sprawdzisz, bo jak sam wcześniej napisałeś - lewe tylne koło na ręcznym nie trzyma - czyli klocka nie dociska...

zdejmij jeszcze raz koło. Przeczyść i nasmaruj naciąg linki przy zacisku (ten element do którego jest przymocowany koniec linki od ręcznego) - powinieneś dać radę go palcami ruszać (a sprężyna go odbijać).

karmaz 28-02-2011 05:04

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1607877)
mógłbyś roztłumaczyć na czynniki pierwsze :) Wymiana tarcz i klocków nie pomogła?

puszka od piwa ale pełna czy pusta? ;)

nie robiłem sobie jaj z tą puszką ale do rzeczy,zauważyłem że jak jechałem w dłuższe trasy to zaczynało mi coś obcierać w tylnym kole prawym,kupiłem tarcze i klocki nowe i założyłem ale objaw znowu się pojawił tym razem w kole lewym dłuższa trasa i terkotanie,pojechałem do mechanika,co mi zakadał to wszystko,stwierdziliśmy że jeden z klocków ten po lewej ma luz w jażmie(zacisku)usztywnił go kawałkami puszki od piwa i śmig aż dotąd,(wiem wiem nie jest to na długo ale sprawdza się)

neon2909 28-02-2011 18:38

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Prowizorki podobno trzymają najdłużej ale tak szczerze mówiąc daleki jestem od "wkładania" obcych przedmiotów w układ hamowania. Odradzam takich praktyk. Sprawdź osłonę metalową bo często po jeździe w wysokim śniegu albo po uderzeniu jakimś kawałkiem ludu mogła się wygiąć i ociera o tarcze. Możesz mieć "zapieczoną" linkę w pancerzu- wymienić. Sprawdź klocki i tarcze. Tył to tylko 25% siły hamowania więc rzadko się tam cokolwiek robi. Trudna sprawa . Dużo też zależy od tego jak dużo jeździsz. Tarcze i bębny lubią korodować i momentalnie pokrywają się rdzawym nalotem. Dopóki nie "rozgrzeje się" hamulców pojawiają się czasami dziwne odgłosy. Powodzenia

danynx 01-03-2011 07:15

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1608594)
Sprawdź osłonę metalową bo często po jeździe w wysokim śniegu albo po uderzeniu jakimś kawałkiem ludu mogła się wygiąć i ociera o tarcze.

odpada....bo tarło by cały czas. A przestaje trzeć jak przycisnę delikatnie hamulec nożny
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1608594)
Możesz mieć "zapieczoną" linkę w pancerzu- wymienić.

tzn.? tą od ręcznego?
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1608594)
Sprawdź klocki i tarcze

jeśli zmienię klocki to co może się np. poprawić? bo chyba nie ma znaczenia w przypadku tego tarcia czy wytarte czy nowe ?

neon2909 01-03-2011 07:44

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Tak chodzi od linkę od hamulca ręcznego. Zimą ze względu na uszkodzenia i pęknięcia pancerza linki dostaje się woda która przymarza i blokuje linkę w pancerzu. Jeśli linka nie odbija do końca któryś z klocków może trzeć i wydawać takie dziwne dźwięki. Klocki możesz wymienić oczywiście jeśli ich grubość jest już niewielka. Po wymianie klocków licz się z tym, że minie jakiś czas zanim klocki dotrą i "ułożą" się do starej tarczy. Skuteczność hamulca ręczne go może być słaba jak i układu hamulcowego zasadniczego ( ale tylko w odniesieniu do tylnej osi samochodu). Pedał hamulca oprócz tego może być dziwnie "plastyczny" tzn. miękki. Jak widzę Twoje auto jest z 2006 i pewnie ma przejechane ponad 100 tyś km. więc ja już bym klocki profilaktycznie wymienił. Powodzenia.

danynx 01-03-2011 07:54

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1608916)
Tak chodzi od linkę od hamulca ręcznego. Zimą ze względu na uszkodzenia i pęknięcia pancerza linki dostaje się woda która przymarza i blokuje linkę w pancerzu. Jeśli linka nie odbija do końca któryś z klocków może trzeć i wydawać takie dziwne dźwięki.

Może i w tym coś jest bo o ile ręczny w prawym kole trzyma dobrze o tyle w lewym bardzo kiepsko

Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1608916)
Jak widzę Twoje auto jest z 2006 i pewnie ma przejechane ponad 100 tyś km. więc ja już bym klocki profilaktycznie wymienił. Powodzenia.

2006/2007 i ma nastukane 205 tys. :) ale przy 180tys. były wymieniane:
- TARCZE TYŁ
- KLOCKI PRZÓD, TYŁ

neon2909 01-03-2011 08:21

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Klocków więc bym nie wymieniał. Wymień linkę hamulca ręcznego i powinno być git. Powodzenia.

danynx 07-03-2011 07:03

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1608938)
Klocków więc bym nie wymieniał. Wymień linkę hamulca ręcznego i powinno być git. Powodzenia.

Całą linkę czy tylko jej końcową część?
Bo widzę różne ceny:surprise: ...

150 zł [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
60 zł [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
15 zł [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

neon2909 07-03-2011 07:46

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Wymień całą kompletną linkę. Szczerze mówiąc nie wiem która z tych pasowała by do Twojego. Najlepiej jest zdemontować starą i na wzór kupić nową. Najprostszy sposób. Powodzenia.

danynx 07-03-2011 10:40

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1612769)
Wymień całą kompletną linkę. Szczerze mówiąc nie wiem która z tych pasowała by do Twojego. Najlepiej jest zdemontować starą i na wzór kupić nową. Najprostszy sposób. Powodzenia.

w miejscowym sklepie polecają kompletną linkę firmy MALO za 120 zł. Czy to sprawdzona marka?

neon2909 07-03-2011 12:01

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Linka nie jest podzespołem bazowym więc wybór firmy nie jest aż tak istotny. Ważne jest aby pasowała i była niedroga. 120,00 zł to nie majątek. Domyślam się , że się opłaca. Bierz , montuj i pisz jakie efekty. Powodzenia

danynx 09-03-2011 13:51

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1612875)
Bierz , montuj i pisz jakie efekty. Powodzenia

Bingo. Kupiłem kompletną linkę i pomogło. Nie obciera :))) dziękuję za pomoc :)

neon2909 09-03-2011 18:03

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Należy sobie pomagać. Po to jest to forum. Pozdrawiam.

danynx 11-03-2011 06:39

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1614369)
Bingo. Kupiłem kompletną linkę i pomogło. Nie obciera :))) dziękuję za pomoc :)

:( pomogło....niestety na jeden dzień. Od dzisiaj znowu to samo. Poprawiło się o tyle, że jak stuka to teraz wystarczy delikatnie zaciągnąć ręczny (lub nożny) i ustaje. Wcześniej, by ustało szurać trzeba było zaciągnąć ręczny mocniej ...
Czyli co? może zacisk do wymiany? A on nie jest rozbieralny?

danynx 15-03-2011 08:23

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1615565)
:( pomogło....niestety na jeden dzień. Od dzisiaj znowu to samo. Poprawiło się o tyle, że jak stuka to teraz wystarczy delikatnie zaciągnąć ręczny (lub nożny) i ustaje. Wcześniej, by ustało szurać trzeba było zaciągnąć ręczny mocniej ...
Czyli co? może zacisk do wymiany? A on nie jest rozbieralny?

I co Panowie? Wymieniać w ciemno ten zacisk? Czy może da się kupić jakiś zestaw naprawczy do regeneracji zacisku?

danynx 06-04-2011 12:19

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danielciagala (Post 1607084)
Krzywa tarcza, obciera w miejscu skrzywienia o klocek.

kurna..... okazała się faktycznie krzywa tarcza... dzięki

karmaz 06-04-2011 14:13

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1632951)
kurna..... okazała się faktycznie krzywa tarcza... dzięki

normalka czeba było mnie słuchać

danynx 07-04-2011 06:11

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał karmaz (Post 1633028)
normalka czeba było mnie słuchać

ale to nie puszka pomogła :) tylko wymiana klocków i tarcz.
1. Najpierw wymieniłem linkę ręcznego (nie pomogło)
2. Wymieniłem nowe klocki (nie pomogło...zaczęło napier.... jeszcze bardziej)
3. Wymieniłem tarcze ... g:DD pomogło


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.