Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [naprawa] [Mondeo MK4] wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200546)

kryzys 05-03-2014 20:13

[Mondeo MK4] wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
5 załącznik(i)
Oto mała instrukcja z kilkoma fotkami jak wymienić pękający drut w oparciu fotela Mondeo mk4 (prawdopodobnie w innych modelach z tego samego okresu jest podobnie).


Na wstępie taka moja uwaga - pęknięty drut lepiej wyciągnąć żeby dziury nie zrobił w tapicerce, a do czasu ewentualnej naprawy można spokojnie jeździć tylko z opuszczoną tapicerką na dół. Ja jej nie spinałem i nic się nie działo z nią, dopiero jak nowy drut założyłem to wszystko pospinałem jak w fabryce :).

Czas operacyjny: na spokojnie powinno się udać w 15, max 20 minut jak ktoś pierwszy raz ma z tym do czynienia.

1. fotel max do przodu przesuwamy i siadamy na tylnej kanapie za nim (nie potrzeba go wyciągać).
2. wyciągamy pokrętło regulacji lędźwi - u mnie trzeba było się trochę do tego przyłożyć bo dość dobrze siedziało na zatrzaskach - ciągniemy do zewnątrz dość silno, chyba nic się tam nie da połamać :) /fot nr1/
3. rozpinamy plastikowy klips (z tyłu na samym dole oparcia, biegnący przez jego całą szerokość) łączący tapicerkę przodu i tyłu oparcia /fot nr2 i nr4/
4. odpinamy 2 zaczepy na białych sznurkach mocowane do stelaża na dole - naciągają one przednią cześć tapicerki oparcia /fot nr2 (owale kolor czerwony) i fot nr3/
5. podciągamy tapicerkę do góry (przednią i tylną)
6. trzeba włożyć rękę pod tapicerkę z tyłu oparcia i odczepić dwa klipsy które naciągają tapicerkę z tyłu oparcia, generalnie są to bardzo podobne klipsy do tych co spinają tapicerkę przodu i tyłu oparcia w pkt 3. /fot nr2 i nr5 (niebieskie owale)/
7. teraz jeszcze trochę podciągamy tapicerkę do góry (z przodu i tyłu) i jest super dostęp do pękniętego druta.

Składanie siedzenia oczywiście w kolejności odwrotnej.

luklib 14-02-2015 13:05

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
a powiedz mi kolego ja rozpiąć te dwa plastikowe klipsy z pkt 3. ??

Bump: Przepraszam chodziło mi o 2 zaczepy z pkt 4

pgrob 14-02-2015 21:59

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
2 załącznik(i)
Jeśli fotel masz zamontowany w aucie to ciągniesz za biały sznurek w dół aż czarny plastikowy haczyk wyjdzie ze stelaża oparcia. Trzeba użyć trochę siły ale dla ułatwienia można przez oczko z białego sznurka przełożyć np śrubokręt i wtedy łatwiej to wszystko chwycić.

Vikuś 20-01-2016 10:28

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
45 zł za kawałek druta???? można taki drut wiele taniej zamówić w Milanówku (woj. mazowieckie, pod Warszawą).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], zapłaciłem coś ok. 20 zł, 3 dni czekania.

Du_poid 29-01-2016 12:27

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Pytanie tylko z jakiego materiału Ci to zrobili, to nie może być po prostu zwykły drut, ma być mocny ale jednocześnie elastyczny bo za chwilę znowu pęknie.

cuga 01-04-2016 18:44

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
2 załącznik(i)
U mnie regulacja też nie działała i było podejrzenie pękniętego druta. Po rozebraniu zgodnie z zamieszczoną instrukcją zobaczyłem wysuniętą końcówkę koszulki linki i małe pękniecie rys1.
Po wyciągnięciu na wierzch z drugiej strony było widać dużo większe pękniecie zdjęcie nr 2

Iaceq 04-05-2016 22:26

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Właśnie zrobiłem wg powyższej instrukcji i - była super przydatna.g:DD
Najwięcej trudności jest ze złożeniem wszystkiego do kupy. Szczególnie z naciągnięciem linek. I tylko dlatego zajmuje to te 15 minut.
Samo rozłożenie to naprawdę chwila :)

Dziękuję!

dzob 14-06-2016 19:07

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Witam. Panie Kryzys mam kryzys z tym cholernym drutem. Wysłałem wiadomość do Pane ale tu także piszę. Czy ma Pan jeszcze takie druty? Jak nie prosiłbym o jakiś namiar. Pozdrawiam.
Ps. Przydatny temat.

rbuczek 22-07-2016 13:11

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Cześć,
Też jestem z Krakowa i własnie mi pękła sprężyna. W ABCFocus powiedzieli mi, że w ogóle nie mają takiego elementu jako części zamiennej - facet zasugerował wymianę fotela :).
Wprawdzie temat ma już prawie 2 lata, ale będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w ogarnięciu tego problemu (skąd wytrzasnąć taką sprężynę?).
dzięki

pgrob 22-07-2016 13:26

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
np. z allegro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rbuczek 22-07-2016 13:54

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
no racja :)
dzięki :)

fujimore 18-09-2016 09:13

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Na stronce Borawski.com.pl , aktualna cena z wysyłką to niecałe 38zl.
Paczkę dostałem następnego dnia po zamówieniu.
Swoją drogą, ciekaw jestem jak długo wytrzyma ten drut.

MPSRep 05-10-2016 14:17

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
czy zamawiajac na tej stronce podawales jakis model tego druta ?
Nie moge znalezc a tez chcialem od nich zamowic

Lukassv 05-10-2016 17:46

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Czesc. A czy komus z Was urwala sie ta linka? Da sie cos takiego dokupic? Chcialem ja wyczepic z pokretla regulacji, zeby pozniej obie czesci zmierzyc, ale nie wiem jak. Ma ktos tu doswiadczenie?

Krzak1 05-10-2016 18:01

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
ja stawiam, że to będzie linka od przerzutki rowerowej (jeżeli jest metalowa).

Lukassv 06-10-2016 17:44

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Tak, to jest linka jak od przerzutek tyle, ze zarobiona po obu koncach. Zapytam w rowerowym, czy takie cos mi dorobia. Z tego co patrzylem to u mnie reszta komponentow jest w calsci. Gabka troche porwana na boczku jeszcze jest. Sprobuje ja podlapac klejem.

artur1970 06-10-2016 22:17

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

z linką

Lukassv 07-10-2016 19:12

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Linka w dobrym stanie?

artur1970 07-10-2016 22:00

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
tak, szczegóły na PW

mawof 21-01-2017 17:41

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Cześć Wszystkim,
Dziś doznałem tego samego problemu w moim Mondeo. Mam pytanie, jak wcześniej wymieniony opis naprawy się ma do foteli z poduszkami bocznymi? Czy wpierw je trzeba odpiąć? Dajcie znać.

Pozdrawiam.

bankarobert 22-01-2017 19:08

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
ja rozbierałem fotel bez wyciągania go z samochodu z podłączonymi poduszkami. Trochę może więcej gimnastyki ale udało się bez problemów. Jak na razie zamiast druta mam 2 grube "trytytki" i się trzyma :) jak pękną to zastanowię się nad wymianą sprężyny i praniu tapicerki :)

mawof 22-01-2017 19:11

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Heja, dzięki. Zatem zakupie co trzeba i się pobawię. Szkoda ze mi dziurę na "plecach" oparcia wywaliło bo jeszcze do tego muszę cerować - a w cerowaniu mistrzem była moja Babcia :d.

Vikuś 13-04-2017 06:16

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Cytat:

Napisał Du_poid (Post 2526062)
Pytanie tylko z jakiego materiału Ci to zrobili, to nie może być po prostu zwykły drut, ma być mocny ale jednocześnie elastyczny bo za chwilę znowu pęknie.

To jest firma zajmująca się produkcją sprężyn. Myślę że materiał odpowiedni :)

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka

kpietrek 25-05-2017 14:51

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
A podpowiedzcie bo dziś zauważyłem i poczułem, że coś mnie gniecie jakiś drut w górnej części oparcia. Na wysokości łopatek?

Na zdjęciach widzę też jakiś drut. Czy on tez jest do kupienia w razie czego?

Czy może to coś innego?

Spotkał się z tym ktoś?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

mawof 25-05-2017 15:37

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Heja, u mnie objawiło się to tym że cały "zestaw" do regulacji opadł i wybrzuszył oparcie na plecach. Nie działała też regulacja. Ale ogólnie winę ponosił właśnie ten drut co to służy do mocowania tego ustrojstwa. Sam drut można kupić i zamienić.

manaszk 30-08-2017 20:16

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
3 załącznik(i)
Gdyby komuś się przydały fotki.
Mi również 'wpadło' oparcie lędźwi w fotelu kierownika.
Pękł wspominany drut.
Uzbrojony w wiedzę z Forum, udałem się do [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], gdzie bez zbędnych tłumaczeń pani z biura się tylko spytała do jakiego modelu Forda i ile sztuk drutu. Po 20zł/szt chcą. Wziąlem dwa, "na zapas".

Nie bardzo miałem co zrobić z drugim drutem, schować w domu? wozić ze sobą w aucie? Wymyśliłem że ... eureka - wsadzę go tuż obok tego pracującego. Po przymiarce okazało się, że doskonale dwa mogą pracować razem, w tych samych mocowaniach. Co dwa to nie jeden, powinny wytrzymać więcej naporu :oops:

Potrzeba4x4 26-01-2018 12:29

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Wszystko pięknie prawie pełne kompendium wiedzy na ten temat.
Mnie zastanawia tylko czy ten drut zawsze pęka czy może zdarza się że wypada z jakiegoś mocowania i wystarczy włożyć ponownie???

Po tyle fotela czuć na 100% że to kwestia tego drutu.

Edit: nie było tematu... rozebrałem fotel drut urwany :(

rzeczka0311 21-03-2018 19:44

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
U mnie przy braku reakcji na kręcenie pokrętłem okazało się że linka się zerwała. Można taka linkę dorobić w rowerowym ale ja polecam podzwonic po szrotach które rozbierają auta na części . Mi tak udało się kupić linkę za 10 zł. Jak coś to piszcie bo widziałem na tym szrocie w Radomiu cała sterte szkieletów foteli od mk4 wyposazonych w linki, druty profilowane, pokrętła i inne sprawne elementy.

muffintsi 20-06-2018 18:01

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Dopadło i mnie. Zaparłem się przy wsiadaniu i łubudubudut....

Zamówiłem drut na portalu aukcyjnym za około 40zł. Wymiana to pół godzinki łacznie z odkurzaniem nasypanego z fotela prochu piankowego. Instrukcja z pierwszej strony idealnie pokrywa się z ta z ETISa, tylko fotki dużo lepsze niż tamte grafiki.

Dzieki forum wiedziałem, aby szukać druciaka na aukcjach ;)

Atik 09-07-2018 17:04

Druciana akcja
 
No i po drucie oparciowym. Strzelił po 235k km. Lecę w środę 11/07/2018 około 12 do Milanówka kupić to cudo więc jak ktoś zainteresowany z Warszawy dzwońcie 600493005 najlepiej do 11/07 do 11. Możliwość wymiany za drobna odpłatnością

tombra1985 09-07-2018 17:26

Odp: Druciana akcja
 
Cytat:

Napisał Atik (Post 3003314)
No i po drucie oparciowym. Strzelił po 235k km. Lecę w środę 11/07/2018 około 12 do Milanówka kupić to cudo więc jak ktoś zainteresowany z Warszawy dzwońcie 600493005 najlepiej do 11/07 do 11. Możliwość wymiany za drobna odpłatnością

Jaka jest cena sprężyny w Milanówku?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

jasad 16-07-2018 22:10

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Cena sprężyny fotela w milanówku to 20zl/szt.
Ja kupiłem dwie i udało mi się je założyć bez zdejmowania poszycia fotela :-)

rtalarczak 06-08-2018 17:36

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
1 załącznik(i)
Koledzy,
ktoś wie gdzię kupię online linkę do mechanizmu regulacji lędźwi? myslalem ze poszedl drut, ale to problem z linką...

cezarg1410 07-08-2018 22:20

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Cześć,
I mnie dopadł podobny problem... aczkolwiek nie jestem pewien czy ten sam.
Regulacja lędźwi mi działa. Ale pęknięty mam jakiś drut w górnej części siedzenia: ewidentnie wystaje w tapicerkę.
Gdzie to zamówić?

Robert 68 08-08-2018 07:24

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 3015583)
Gdzie to zamówić?

A wystarczy przed napisaniem poczytać ten temat, tutaj są [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cezarg1410 01-09-2018 09:29

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
1 załącznik(i)
Dziękuję.
Rozebralem dzisiaj fotel.
Chyba takiej usterki jeszcze nie opisywaliscie :)
Foto w załączniku.

jerry73 01-09-2018 09:53

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Nie było opisywane bo ta sprężyna jest z fotela bez regulacji lędźwiowej.
Jakby co to mam takie sprężyny do mondeo/ s-maxa nie wiem czy pasują do focusa..

cezarg1410 01-09-2018 12:29

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Jakim cudem? Mój Focus ma regulacje ledzwi i to jest ewidentnie oryginalny element. Po drugiej stronie jest identyczny i tam stelaż nie wpija się w tapicerkę a tutaj tak.

jerry73 01-09-2018 18:14

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Faktycznie. Teraz dostrzegłem mechanizm regulacji. W s-maxie takie druty są w fotelach bez regulacji.

Tymoteusz_lawruk 22-10-2018 21:22

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Witam.
Wiecie może czy będzie pasował również drut z zagięciami nieokrągłymi? Według opisu jest trwalszy. Pozdrawiam
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.