Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Wpis w dowodzie rejestracyjnym. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86223)

tomek37 16-12-2009 16:06

Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Witam wszystkim odebrałem dowód rejestracyjny twardy i czytam a tam w rubryce pod S1 wpis tylko 2 czyli 2 osoby i teraz niewiem czy razem z kierowca czy bez.Mam skrzyniaka w kabinie jest fotel podwójny dla pasażara i pas tak jak na trzech razem z kierowcą jeden po środku.Czy tez tak macie wpis jak jest skrzyniak,czy tylko jedną osobe moge wiesc?w kabinie zgodnie z wpisem żeby nie dostać mandatu jak się kapnie policjant przy kontroli drogowej?

erbi 16-12-2009 16:18

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
2 z kierowcą

tomek37 16-12-2009 16:25

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Czyli w środku miejsce pas siedzenie dla 3osoby ale własne ryzyko jak kapnie się Policjant bule kase rozumie?

erbi 16-12-2009 16:28

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Tak. :(

kor1011 16-12-2009 17:51

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Ja bym się spytał u diagnosty,czy nie dało by się tego ''wyprostować''.

erbi 16-12-2009 18:44

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
za 200zł sie da :) Trzeba badanie techniczne zrobic :((

szewczyk82 16-12-2009 20:13

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Trzeba było przed rejestracją zrobić przegląd i na 3 osoby wpisać. Teraz będzie problem, bo weszły nowe przepisy i w zwykłej stacji diagnostycznej nie pójdzie łatwo. Żeby np. przerobić auto na więcej osób trzeba napierw zdobyć odpowiednie pisemko z autoryzowanego serwisu, że auto jest przystosowane np. na 3-osoby potem zakupić kanapę NOWĄ ORGINALNĄ 2-osobową...(fakturę zakupu należy przedstawić) przegląd i nowy dowód. Są firmy które przerabiają auta na busy, mają swoje kruczki do przepisów i można się z nimi dogadać ale to też kosztuje.

erbi 16-12-2009 20:18

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Nic podobnego!!! Wczoraj robiłem takie badanie z 6 na 9 osób i nic podobnego ode mnie nie chcieli :)

szewczyk82 16-12-2009 20:29

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Erbi poważnie??? ja jakiś czas temu chciałem VW T5 z 7 na 9 przerobić i pokazano mi m.in. ustawę i nowe przepisy...według przepisów tak jest??!! Już sam nie wiem?! Napisz dokładnie jak to było w twoim przypadku? Po znajomości wszytsko można, ale tak na poważnie przpisy są nowe i sam czytałem...powinny wisieć w każdej stacji diagnostycznej, przeprowadzającej okresowe kontrole (przeglądy).

vipmarek 16-12-2009 20:35

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Ja miałem cos takiego jak kupiłem Transa to był na 2 osoby a w kabinie mialem na 3, diagnosta za 50 pln wystawil mi papier ze mam orginalne na 3 osoby fotele i w UM przebili mi na 3 osobowy.

szewczyk82 16-12-2009 20:56

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
kur....a to mnie buraki wyru....li ale jestem wściekły musiałem do Gdańska lecieć, kosztowało mnie to 500zł. żeby na 9 przerobić same papiery + przegląd,wpis )bo fotele ju miaem...ale jutro im dopier...
wszystko zwrócą każdą złotówkę!!!!!!

tomek37 16-12-2009 21:03

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Dzieki za informacje ja dam się na spokój teraz mam twardy dowód wcześniej przegapiłem sprawe bym musiał znów płacic a mało jezdzę sporadycznie zaryzykuje.

erbi 16-12-2009 21:04

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Wiesz co zanim zanim bedziesz zaczynał wojne to zapytam chłopaków na SKP co mi robili to badanie. Ja mam fotele z intapu założone (Kapitan) a nie oryginalne.

szewczyk82 17-12-2009 06:49

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Co do foteli to się dowiedziałem...orginały nie muszą być. Jednak kanapy homologowane i nowe, trzeba posiadać dowód zazkupu. Jednak czytałem, że należy sprawdzić u autoryzowanego dealera, czy dany pojazd jest "przystosowany" do przebudowy na więcej osób.

wojtekjanus 17-12-2009 08:19

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Wszystkie Transity są przystosowane do zamiennego stosowania pojedynczego lub podwójnych siedzeń pasażerów. Trzeba tylko dodatkowo zmieniać boczek w drzwiach, bo przy pojedynczym siedzeniu ma on podłokietnik (taki sam jak kierowca), przy podwójnych siedzeniach boczek jest płaski.

rewen 17-12-2009 21:01

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Panowie. Fotele muszą być homologowane czyli samochodowe i zainstalowane w odpowiednich punktach . Do tego pasy zalozone dla każdego pasażera-prawidlowo.Na nic nie miałem rachunku.To wszystko.
Przegląd bez problemu,-sam to przeżyłem.Koszt albo 25 czy 50 zl -nie pamiętam.

szewczyk82 17-12-2009 21:32

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Koledzy nie chodzi mi konkretnie o transita bo wiadomo, że jest przystosowany aby z przodu była kanapa 2 osobowa. Ale np. kupuję blaszaka i chcę go przerobić na osobówkę...kiedyś można było kombinować i we własnym zakresie przerabiać, teraz trzeba (podobno) zwracać się do serwisu, czy taki, dany samochód może być osobowy, potem zakup foteli z homologacją i pasami oczywiście, montaż przegląd i rejestracja. Koszty spore, bo np. już nie kupisz siedzania ze szrotu no chyba że dostaniesz że nowy itp. Tak mi mówili na stacji diagnostycznej. Czytałem również te nowe przepisy, mieli wszystkie powywieszane w biurze...i na moje rzeczywiście coś w tym jest.
Koledzy nie zaczynam tutaj broć....Boże wojny :) Chcę wiedzieć czy to 100% prawda czy jest w tym trochę ściemy. Jest tu kilku fajnych kolesi, którzy mają pojęcie w wielu sprawach i na własnej "skórze" wiele przeszli, dlatego czekam na kolejne PEWNE wiadomości związane z tą sprawą.
pozdro

rewen 17-12-2009 21:49

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Ja napiszę Ci tak.
Wszystko można zrobić ale musi być legalne ,homogolowane i bezpieczne.
Na kipie musi być okno ,pasy i siedzenia.
Ja mam nie formalne znajomości i mógłbym zrobić wiele ale czy można brać na siebie taką odpowiedzialność.Trzeba mieć zrobione tak jak trzeba bo w razie... -odpukać-tragedia.
Ale przeróbka jest możliwa i nie tak kosztowna.
Odpowiednie punkty dla pasów i siedzeń plus okna.
Pogadam z kolegą co z towarowego robil osobowy.-napisze
Serwis nie jest tu potrzebny

wojtekjanus 18-12-2009 08:03

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Bez urazy, ja napiszę tak: jeżeli ktoś zarobkowo wozi ludzi, to jest zawodowcem - czy nie tak?
Jeżeli ktoś przerabia blaszak na osobowówkę, to jest to amatorem - czy nie tak?

Dodatkowo Rewen ma całkowitą rację pisząc:
"Wszystko można zrobić ale musi być legalne, homologowane i bezpieczne.
Na kipie musi być okno, pasy i siedzenia.
Ja mam nieformalne znajomości i mógłbym zrobić wiele ale czy można brać na siebie taką odpowiedzialność. Trzeba mieć zrobione tak jak trzeba bo w razie... -odpukać-tragedia."

Czyli: jeżeli przerabiasz dla siebie -to twoja sprawa i twojej rodziny (choć też nie do końca...), jeżeli wozisz ludzi zarobkowo - auto musi spełniać wszystkie wymagania odnośnie bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

krist 18-12-2009 17:49

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
witam kolegów mnie także dotyczy ten problem; typowy tranzit3 miejsca siedzące ,w dowodzie 2 osoby.Diagnosta na corocznym przeglądzie nie chciał mi podbić bo zapytałem na którym fotelu powinien jeździć pasażer i zaczęły się schody . Po dłuższym namyśle stwierdził że powinienem wyciąć jeden fotel bo innej możliwości nie widzi żeby miał czyste sumienie(idiota). Więc po dłuższym błaganiu doszliśmy do porozumienia:rozmowy w ogóle nie było i on nic nie widział . A tak naprawdę to upierdliwy gliniarz może narobić gnoju wioząc jednego pasażera bo nie wiadomo na której części kanapy powinien siedzieć. Pozdrawiam

kristof 18-12-2009 19:38

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
witam wszystkich wiem ze to nieistotne dla tematu ale jako ciekawostke napisze:mieszkam /caly czas twierdze ze czasowo/ w szkocji i przed wakacjami przerabialem mojego tranzolka na osobowke,to znaczy dolozylem drogi zad siedzen.wyglada to tak pojechalem na szrot kupilem fotele i szyby boczne zamontowalem w garazu zrobilem tapicerke i gotowe.......jesli chodzi o formalnosci z tym zwiazane to trzeba to zglosic w tut.wydziale komunikacji,po tygodniu dostalem nowy dowod z wpisana liczba miejsc 6. a na corocznym przegladzie sprawdzili czy fotele przykrecone i czy pasy dzialaja.proste prawda?

szewczyk82 18-12-2009 21:23

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
wojtekjanus...ah się poprzekomarzam...
jest sprinter max, wstawiam go do firmy zajmusjącej się "PRODUKCJĄ" autbusów wycinają okna, wstawaiją szyby, wygłaszją, tapicerują, wstawiają fotele idopuszczają do ruchu...i niby takim autem to strach jeździć? Bus to bus...wychodzi z fabryki w orginale, ale w większości przypadków jest tak że są auta przerabiane i w wielu przypadkach wychodzi dużo lepiej i bezpieczniej niż fabryka...kosztuje to sporo ale efekt nieporównywalny :)
erbi...i co dowiedziałeś się czegoś na ten temat?

erbi 19-12-2009 09:51

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Mój przypadek jest taki że badanie techniczne robiłem tam gdzie kupowałem auto czyli ASO Ford Rzeszów i nic ode mnie nie chcieli :) (pewnie bo auto sami przerabiali na 9 osob) Fotele mam z INTAP ŁÓDŹ model Kapitan. Mocowane są do podłużnic obejmami. Fotele są nowe i homologowane (podobno bo homologacji nie widziałem).

Jeśli chodzi o przeróbki to mam też oryginalne 9tki i poza tym że sie fotele nie rozkładają (oryginalne kanapy) to niczym sie nie różnią.

KilarX 20-12-2009 22:58

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Witam.
Słuchajcie ja też mam pewien problem. Mój Transit jest osobowy (przeszklony dookoła) i kupując go miałem w nim fotele dla 9 osób. Fotele są fabrycznie demontowane (są takie wgłębienia w podłodze, gdzie one pasują i gwintowane otwory na śruby mocujące - fotele mają pasy) W dowodzie rejestracyjnym Transit miał wbite 6 osób + 960 kg towaru, ale dodatkowo miał w dowodzie wbitą pieczątkę - "możliwość przewozu 9 osób".
Gdy go przerejstrowywałem pani w urzędzie powiedziała, że może mi zostawić tylko to 6 osób + towar a jak chcę mieć 9 osób to muszę przynieść kartkę z przeglądu technicznego i wtedy będę miał 9 osób. Nie zależało mi na tym, bo potrzebowałem właśnie 6 osób i towar. Ale teraz wyjeżdzam na święta w góry ze znajomymi i przydało by nam się to 9 osób w dowodzie - to kosztuje 200 zł i ok, ale gość na stacji badań powiedział mi, że jak przerejestruję auto na 9 osób to nie będę mógł zdemontować tych foteli i wozić towaru, i nie będe mógł odpisywać sobie vatu z paliwa. Orientujecie się czy to prawda ?
A jeśli tak to ilę zapłace mandatu jak będę miał 9 osób a zarejestrowane na 6 ? :027:

szewczyk82 21-12-2009 17:18

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
VAtu nie odpiszesz bo już nie będzia miał homologacji ciężarowej. Będzie tylko osobowy, a towar zawse przewieziesz. Ja mam osobowy ale bardzo często demontuję kanapy i przewożę różne rzeczy. I nawet przy zatrzymaniu się nie doczepiali. Co innego jeśli chodzi o ludzi.
Mandatu nie mam pojęcia, ale jak trafisz na chama to będzie kazał trzem pasarzerom wysiadać. Ja bym nie ryzykował, ale czasami i 11 osób wiozę tylko że mam czarne szyby jak smoła więc nic kompletnie nie widać.

tomek37 22-12-2009 09:12

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Ja na razie dam spokój zostawie 2 osoby wpis jestem bez pracy a wszystko wiąże się z kosztami.

ziemek56 23-12-2009 21:18

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
Ten którym jeżdżę jest osobowy - 9 osób (z kierowcą).
- kierowca
- podwójna kanapa przednich pasażerów
- jeden fotel za kierowcą
- dostawiane dwa fotele do pojedynczego (taki patent - przeciąłem wspólną ramkę)
- trzy fotele trzeciego rzędu - raz zamontowałem na pogrzeb.
Normalnie jeżdżę tylko z kanapką i tym fotelem za kierowcą i nigdy do wożenia gratów nikt się nie czepił. Nawet przegląd bez foteli przechodzi - TO AKURAT NIEŁADNIE !

bksfuo 25-12-2009 11:50

Odp: Wpis w dowodzie rejestracyjnym.
 
robilem takie cus w poprzednim tygodniu

VW Transporter 2003 1.9 tdi 3 osobowy cięzarowy na 9 osobowy osobowy
1. Robimy legalną przeróbkę czyli tak siedzenia pasy orginały oraz pasy z fakturą.
2. Do organu który wystawi papier także, że to założył koszt 60 zl netto*zmiana klasyfikacji auta cos takiego
3. badania techniczne 160 zl tlyko okregowka
4. Do urzedu miasta po nowy dowod chyba 40 zl i tam inny bzdety w sumie z paliwem na jezdzenie to koszt kolo 350 zl ;]

z dobrymi ukladami to 5h roboty bez to okolo 2 tyg ;]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.