Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78045)

kuzek 05-09-2009 17:58

Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Witam,
temat ten przewijal sie w innym watku, ale chcialbym tu zebrac wszystkie informacje, i sprobowac powalczyc z tym problemem.
W nowej fiescie w niektorych wersjach wystepuje problem z mocno nagrzewajacymi sie plastikami przy prawej nodze kierowcy. Z moich wizyt w ASO, finalnie w KS dostałem wpis ze problem ten został rozwiazany, przez izolacje ciepla trzpienia nagrzewnicy i rur.
Niestety mimo wszystko dalej sie te plastiki nagrzewaja... w zwiazku z tym chcialbym zebrac tu wasze informacje w tym temacie, tzn..
- prosze o informacje czy w "twoim" modelu ten problem wystepuje - jesli tak to jaka wersja auta
- jesli nie wystepuje to prosze o informacje jaka wersja auta i czy rury idace do nagrzewnicy są osloniete czy nie oraz czy sa gorace (obie, jedna..)
- jakie jest stanowisko ASO. (ps. ja był w ASO Lipski - załozyli osłone na rury, nagrzewanie pozostało, nastepnie byłem w ASO OMC na Torunskiej - najpier mowili ze ten typ tak ma, po dluzszej wymianie zdan w^$ klienta, samochod stal u nich przez 7 dni. W tym czasie obkleili gąbka nagrzewnice z boku i oslonili wchodzace do niej dwie rurki kawalkami gabki termoizolacyjnej.) Dostalem wpis do KS, ale mimio wszystko problem w mniejszym stopniu pozostał.

W calej tej historii, zastanawiajace jest iz problem pojawił sie nieoczekiwanie po 2 miesiacach od odbioru auta. Nie bylo tego na poczatku. Zastanawiam sie takze czy w Fiescie jest zamontowany dodatkowy zawor, ktory odcina przepływ płynu przez nagrzewnice jesli jest temp. ustawiona na niebieskim polu.

Moje auto - 1.2 z klima manualna.

picku 06-09-2009 11:36

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
moja wersja to trend z pakietem silver x plus silnik 1.25 82kM

Na nagrzewanie nie zwrocilem uwagi. Powiedzieała mi o tym znajopma (model fiesty nieznany mi). Twierdzila iz u niej plastik jest gorący. Obserwacje moje wykazały iz przy jezdzie szybkiej czy wieczorem czuc bylo delikatne cieplo. Przy jezdzie w dzien, w korku w goracy dzien plastik byl bardzo cieply (ale nie nazwalbym go goracy). Znajoma byłazbywana ale w koncu serwis w Sosnowcu zalozyl jej rzekomo jakas matę. Ja narazie oddalem raz auto do serwisu w Chorzowie i powiedziano mi iz tam jest nagrzewnica i chcac nie chcac musi sie plastk nagrzewac. Podobno sprawdzno zabezpiczenia i wszytskie oslony były ok. Od tego momentu mam jednak wrazenie iz nagrzewanie znacznie sie obnizylo (ale jednak ciagle wystepuje) - moze to cos jak placebo? :)
Obecnie naisalem maila do serwisu z cytatme z tego forum o wpisei do ksiazki serwisowej z wykonaymi czynnościami - narazie bez odpowiedzi.

Po kilku dniach od napisania maila zadzwonił do mnie serwisant z autobossa i powiedzial, że zamowili czesci zebym przyjechal to powinni zlikwidowac to przegrzewanie. Umowilem sie na wizyte i w ok 1,5h było po sprawie. Jesli dobrze kojarze zalozyli jakies gabki :)Obecnie grzanie ustąpiło. Czeka mnie dluzsza jazda z Sosnowca za Warszawę wieć zobaczymy jak to będzie się sprawowało.

kuzek 15-09-2009 08:23

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Cytat:

Napisał picku (Post 1239623)

Po kilku dniach od napisania maila zadzwonił do mnie serwisant z autobossa i powiedzial, że zamowili czesci zebym przyjechal to powinni zlikwidowac to przegrzewanie. Umowilem sie na wizyte i w ok 1,5h było po sprawie. Jesli dobrze kojarze zalozyli jakies gabki :)Obecnie grzanie ustąpiło. Czeka mnie dluzsza jazda z Sosnowca za Warszawę wieć zobaczymy jak to będzie się sprawowało.

no to super, aczkolwiek powiem ci, ze niestety po złozeniu tych gabek, grzanie pozostje, choc w mniejszym stopniu i troche sie przemiescilo blizej kolumny kierownicy.


Jestem ciekawy czy da sie cos z tym zrobic i czy wystepuje tez w innych wersjach silnikowych i czy obie rurki aluminiowe idace do nagrzewnicy sa cały czas gorące po nagrzeaniu silnika. Po za tym sparwdz czy zalozyli ci takze oslone (gabka z plastikiem na same rurki blizej pedała gazu.
U mnie tam najpierw zalozolyli to w ASO LIPSKI, a pozniej w ASO OMC przykleili gabki na na nagrzewnice i zalożyli gabki na rury przy samej nagrzewnicy.

Anka81 15-09-2009 08:46

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Fiesta titanium + platinum X, 1,6 TDCi
Jeżdżę już 6 miesiąc i nic się na szczęście nie nagrzewa.
Życzę Wam powodzenia w walce o wyeliminowanie tego problemu!

emarecki 15-09-2009 16:57

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
No ale może to nie problem na zime bedzie dodatkowe grzanie:-)

drozdek 15-09-2009 18:09

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Silnik 1,4, wersja trend, klima manualna. Auto odebrane dwa tygodnie temu z salonu, przejechane 900 km. Plastik lekko ciepły, szczególnie w korkach, nie sprawia to jednak problemów, można się przyzwyczaić. Z tego co czytałem na forach niemieckich problem nadmiernego grzania przy prawej nodze kierowcy wyeliminowano ( a raczej zmniejszono temperaturę grzania) w autach wyprodukowanych po 1 czerwca. Moją Fiestę wyprodukowali 15 sierpnia, grzanie lekkie, niedokuczliwe. Przynajmniej na razie...

kuzek 17-09-2009 08:28

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
a czy masz osłoniete rurki aluminiowe idace do nagrzewnicy (obok pedału gazu z prawej strony) plastikową osłoną, i czy za oslona masz założone gabi ?

drozdek 17-09-2009 14:56

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Ten fragment rurki aluminiowej, który jest widoczny, nie jest niczym osłonięty...

kuzek 22-09-2009 11:15

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
a czy obie rurki sa gorace ?

tadmar8 23-09-2009 08:58

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Witam.
Mój samochód to Fiesta wersja trend rok 2008 silnik 1.25/82KM.
Na to nagrzewanie nie zwróciłbym uwagi, gdyby nie to forum :572:
Faktycznie jak się schyliłem by poszukać tej nagrzewnicy, to i u mnie jest ten sam problem. Gołe rurki wręcz parzą, plastik zaraz za rurkami jest "tylko" ciepły, gorącym bym go nie nazwał.
Pytanie do was: czy nagrzewają się wam tylko te dolne części przy pedale gazu, czy ciepło rozchodzi się dalej na lewy bok środkowej konsoli?
Jak będę w serwisie zmieniał opony na zimowe, poruszę ten problem i zarządam przynajmniej dokonania termoizolacji.

kuzek 23-09-2009 09:26

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Cytat:

Napisał tadmar8 (Post 1250349)
Pytanie do was: czy nagrzewają się wam tylko te dolne części przy pedale gazu, czy ciepło rozchodzi się dalej na lewy bok środkowej konsoli?
Jak będę w serwisie zmieniał opony na zimowe, poruszę ten problem i zarządam przynajmniej dokonania termoizolacji

tak nagrzewały się, i została załóżona osłona plastiowa z termoizolacja na wysokości pedału gazu. Ponieważ też nagrzewał sie mocno lewy bok konsoli srodkowej, została założona izolacja termiczna trzpienia nagrzewnicy. w prakctyce przykleiono gabki na bok nagrzewnicy i założono dodatkowe gabki na rurki wchodzace przy nagrzewnicy. Troche to pomoglo ale dalej sie to nagrzewa, tzn teraz jest juz tylko cieple. Niestety tu FORD dał plame przy konstrukcji tego auta i nie odizolował odpowednio tej cześci. Mogł chociaż podobnie jak to jest w innych autach zastosować dodatkowy zawór odcinajacy dopływ płynu do nagrzewnicy w przypadku kiedy ustawi sie temp. na niebieskim polu.

Morel 24-09-2009 08:36

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
U mnie przez cały czas plastik był i jest ciepły. Ostatnio na dość długiej trasie (Warszawa-Graz Graz-Mediolan-La Spezia) zauważyłem że grzeje się jeszcze bardziej.Znacznie cieplejszy kiedy korzysta się z nawiewu a nie z klimatyzacji (klimatyzacja automatyczna). Najcieplejszy a nawet gorący jest tuż przy pedale gazu. Auto mam od kwietnia tego roku.

tadmar8 24-09-2009 10:23

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
No i sprawę nagrzewania się plastików muszę przyspieszyć. Nie dość, że nie tylko rury są jak ukrop, to i plastik jest dosyć gorący. Miałem z tym czekać do zmiany kół zimowych, ale od wczoraj wyszedł nowy "kwiatek" - na dotychczasowe brzmienie silnika nakłada się jeszcze drugi, wolniejszy ale głośniejszy; charczy, klekocze jakbym miał disla. Najgłośniej słychać to gdy stoi na rozruchu i pierwszym i drugim biegu. Jak jadę i wbijam luz to też charczy.
Miarka się przebrała i na wtorek mam wizytę w ASO, zobaczymy co zym zrobią.

logar4 28-09-2009 10:02

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Fiesta Sport, 1.6 ccm 120 KM. prawie nie wyczuwalne nagrzewanie (z klimą czy bez, z ogrzewaniem czy bez) się na wysokości łydki kierowcy.

Pro.

losarturos 04-10-2009 00:05

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Żeby posiadacze nowej fiesty nie czuli się bardzo wyróżnieni oznajmiam, że w wersji MK6 jest tak samo. Też czułem, że zawsze jast mi ciepło w nogi więc sprawdziłem. Głęboko z przodu na wysokości prawej łydki plastikowa osłona jest ciepła. A ponieważ z ciekawości wsadziłem tam łapkę aż znalazłem tam trochę pustego miejsca i trafiłem na gorącą rurę tak, że poparzyłem sobie paluchy... Jak widać zmiana modelu na nowy nie doprowadziła do poprawienia błędów.

kuzek 25-03-2010 14:51

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Witam,
jestem ciekawy jak problem nagrzewającego sie plastiku został rozwiazany u innych. Robi sie ciepło wiec ta wada może sie teraz ujawnić ....

Zuuczek 06-04-2010 09:52

Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy
 
Czesc,

Nie dostrzeglem u siebie zadnego problemu z grzejaca sie konsola. Po przeczytaniu wasych postow sprawdzilem i wydaje sie, ze u mnie nie ma problemu nagrzewania. W kazdym razie macalem na dole, pod konsola, i znalazlem oslonke plastikowa, ktora jest nawet ciepla nieco. Za nia jest cos gabczastego pewnie wspomniana wczesniej termoizolacyjna, rurek nie dotykalem, by sie nie poparzyc, bo czulem bijace od nich cieplo tam, gdzie gabka sie konczyla. Konsola moze sie ciutke nagrzewa w miejscu, gdze opieram o nia noge, ale to od nogi... sprawdzilem probujac nie opierac :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.