Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kontrolka i sygnał zapięcia pasów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120367)

metmusic 19-01-2011 18:59

Kontrolka i sygnał zapięcia pasów
 
Witam,

Czy może ktoś sprawdzić po VIN czy mam funkcję sygnalizowaniu o niezapiętych pasach? Jeśli tak to podeślę na priv. Sam korzystałem w tym celu z Microcat ale niestety nie znalazłem informacji na ten temat.

Mam albo dezaktywowane albo nie ma w ogóle. Procedura uruchomienia z wątku Pakiet trików Ford Mondeo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie uruchamia mi sygnału dźwiękowego ani mrugania symbolu zapięcia pasów między zegarami.
Moja wersja to Ghia w zasadzie wszystko mająca więc chyba powinna być opcja powiadamiania o nie zapiętych pasach. Co innego mogłoby być przyczyną trudności w aktywacji?

maestro06 19-01-2011 19:27

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
opcja zawsze powinna być więc albo ktoś dezaktywował, albo dodatkowo mieszał w zegarach i nie ma tej diody (ewentualnie dioda się spaliła),

stecus 19-01-2011 19:32

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Też chciałem aktywować ale się nie dało, kiedyś pytałem w serwisie i miły pan powiedział że nie wszystkie miały te funkcję, podobno zależy na jaki rynek był produkowany.

bandik19 19-01-2011 19:33

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Panowie umnie też się nie podświetla kontrolka pasów nawet przy teście licznika. Czyli co niemam tej kontrolki?

metmusic 19-01-2011 19:36

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Dioda mogła by się pewnie spalić ale sygnał dźwiękowy już raczej nie więc to nie to.
Moja wersja była na rynek Niemiecki. Dlatego też pytam czy po numerze VIN można sprawdzić czy mam taką opcję. Microcat nic mi nie powiedział...

Czy wyjęcie bezpiecznika F84 to konieczność? Właśnie z godzinę walczyłem, żeby uruchomić sygnalizację zapięcia pasów i nic.
Czy przy przekręceniu zapłonu kontrolka pasów powinna się zaświecić tak jak inne na chwilę mimo, że opcja sygnalizacji może być dezaktywowana? Czy wtedy właśnie nie jest nawet "testowana" po przekręceniu zapłonu?

jareczek1980 19-01-2011 21:00

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
w wersjach przed liftowych podobno nie wszyscy mieli

metmusic 19-01-2011 22:15

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 1580982)
w wersjach przed liftowych podobno nie wszyscy mieli

To także już wiem - stąd przypominam, że chciałbym dowiedzieć się czy po VIN można to ustalić. Microcat nic mi nie powiedział aczkolwiek doczytałem, że ktoś właśnie z Microcat doszukał się tej opcji w swoim/czyimś egzemplarzu.
Więc pytania z mojego poprzedniego postu są nadal aktualne.

benek 19-01-2011 22:25

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Witam a może coś w fotelu jest nie tak, bo przecież jak pasażera obok kierowcy nie ma to nie świeci się kontrolka i nic nie piszczy a wystarczy że wiozę zakupy dość ciężkie na fotelu i już się świeci i piszczy że pas pasażera nie zapięty, może taki czujnik też jest w fotelu kierowcy i nie działa,tzn nie widzi kierowcy, ale to tylko moje przypuszczenia.

stecus 19-01-2011 22:31

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
W fotelu kierowcy nie ma takiego czujnika bo i po co, przecież bez kierowcy nie pojedzie..

metmusic 19-01-2011 22:33

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Pomysł niezły i mogło by tak być gdyby nie fakt, że podczas włączenia zapłonu kontrolka pasów nie zapala się nawet na chwilę wraz z innymi kontrolkami. Też o tym wyżej wspominałem.

corneliusab 19-01-2011 22:36

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Ja mam przed lifta i u mnie w tescie zegarow tez sie ta kontrolka nie swieci i nic nie piszczy, za to swieci sie od swiec zarowych :D, a mam benzyne. Mi tam to nie potrzebne, po miescie i tak jezdze bez pasow i by mnie tylko wkurzalo to piszczenie.

Pozdrawiam

metmusic 19-01-2011 22:43

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Z całym szacunkiem - Twoja wypowiedź nie wiele mi pomogła :)

benek 19-01-2011 22:47

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
U mnie też się nie zapala a wszystko działa. Dopiero jak ruszę z miejsca i osiągnę ok 5km/h to się zapala i piszczy.

metmusic 19-01-2011 22:59

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Czyli po włączeniu zapłonu ta kontrolka nie jest testowana?

corneliusab 19-01-2011 23:00

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Cytat:

Napisał metmusic (Post 1581092)
Z całym szacunkiem - Twoja wypowiedź nie wiele mi pomogła :)

Przykro mi bardzo ale co ja na to poradze :)

Pozdrawiam

benek 19-01-2011 23:00

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Dokładnie. Jutro postaram się ruszyć zapierając się o oparcie,nie sadzając tyłka i sprawdzę czy kontrolka zadziała.Może moja teoria jest prawdziwa.

metmusic 19-01-2011 23:05

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
No dobra, to inaczej - jak w takim razie sprawdzić czy mam w ogóle sygnalizacje wizualno-dźwiękową zapięcia pasów? :)

benek 19-01-2011 23:12

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Wydaje mi się że powinna być bo przecież to jest brane pod uwagę w testach zderzeniowych i czasami zależy od tego liczba gwiazdek i nie wydaje mi się że ford montował sobie taką kontrolkę zależnie od wersji czy rynku. Tym bardziej w ghia na Niemcy.

metmusic 19-01-2011 23:16

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Podobno są wersje bez... także moje wątpliwości nadal pozostają.

benek 19-01-2011 23:19

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Poszukaj opisu tej funkcji w instrukcji , jeśli była to opcja, będzie o tym napisane.

metmusic 19-01-2011 23:57

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Sprawdzone w innym egzemplarzu gdzie sygnalizuje brak zapiętych pasów: przy odpaleniu zapłonu kontrolka nie jest testowana.
W instrukcji niestety nie nalazłem informacji o tym czy sygnalizacja pasów jest opcją :/

benek 20-01-2011 12:30

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Ale w instrukcji jest o air bag -ach , że nawet jak pas pasażera jest zapięty a przewożone są lekkie przedmioty na fotelu , air bag nie wystrzeli. Wnioski takie że czujniki ma każde auto więc kontrolka od pasów to tylko dodatkowa dioda w liczniku resztę ma każdy. Proponuje przeprowadzić aktywację jeszcze raz może się uda. Ja jak wyłączę przypominanie to kontrolka też się nie zapala ani nie ma dźwięku, więc może trzeba to po prostu aktywować,nie zawsze się udaje za pierwszym razem. Powodzenia

kieras 20-01-2011 14:53

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
W moim mdo to samo, dioda sie nie swieci, i nie moglem aktywowac tej funkcij, wiec nie wiem co jest grane, a wersja dosc bogata jak na mdo.

eteropczyk 20-01-2011 15:49

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
a u mnie jest tak:
mam diodę nie zapięcia pasów, jest ona testowana przy uruchomionym zapłonie, ale nic poza tym...

próbowałem wykonać aktywację wg instrukcji z forum... i nic

nie mogę zmusić tego żeby sygnalizowało.

metmusic 20-01-2011 15:53

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Kolejne kilkanaście prób spełzło na niczym. Wszystkiego już próbowałem. Powoli, szybko, na włączonym zapłonie, na wyłączonym, na włączonym silniku, na wyłączonym, włączając reflektory próbowałem albo pozycyjne albo mijania - nic nie pomogło.

Mogę to powiązać jeszcze z jednym problemem. Nie grzeje mi fotel kierowcy (pasażera grzeje) i może coś z wiązkami do tego fotela jest nie tak. Co prawda sprawdziłem podłączenia i nic nie lata, nic się nie wysunęło, wszystko siedzi na miejscu...

Chyba tracę już nadzieję :(

raptowny1 20-01-2011 15:57

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
u mnie taka sygnalizacja jest, tylko w zeszłym roku prali mi tapicerkę i po jakimś czasie przestało działać jeśli ktoś siedzi na miejscu pasażera, może ktoś wie w czy tkwi problem, może jakiś bezpiecznik, sygnalizacja piszczy dopóki kierowca nie zapnie pasa a kiedyś było tak że jak kierowca miał zapięty a pasażer nie to też piszczało

martin_mondeo 20-01-2011 18:55

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Ja tez tak mam....tzn nie moge w ogóle aktywowac tej funkcji przypominania....na razie sprawdziłem bezpiecznik i jest ok....jutro zabiore sie za zdjecie licznika....dzis juz częśc rozebrałem....nie miałem czasu dokończyc niestety........patrzac na licznik z tyłu na zdjeciu z forum wydaje mi sie ze w srodkowej czesci ma cztery małe żarówki i jedna moze byc własnie od tej kontrolki....moze ktos wie czy tak jest faktycznie??

metmusic 20-01-2011 18:58

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Nie, te żarówki to podświetlenie zegarów a nie pojedynczych kontrolek.
Każda kontrolka ma swoją żaróweczkę nalutowaną na płytkę. Jakby spaliła się żarówka to i tak powinien sygalizować dźwiękiem, że nie zapięte są pasy stąd raczej wykluczyłbym taki problem

martin_mondeo 20-01-2011 19:04

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
dzieks ale czy za podswietlenie zegarów nie sa odpowiedzialne te cztery duze???
wklejam link do obrazka z forum:http://www.fordclub.kei.pl/pzy/Zarowka12.jpg???
dwie małe sa do wyswietlaczy a te cztery w konsoli srodkowej od kontrolek...moze ta jedna jest od tej od pasów??

metmusic 20-01-2011 19:07

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Jeszcze nie rozbierałem - więc nie wiem. Aczkolwiek spaliło mi się podświetlenie wskaźnika temperatury więc będę niebawem rozbierał. Na pewno na forum znajdziesz opis podświetlenia zegarów.

Na pewno wiem, że każda kontrolka ma swoją żarówkę.

martin_mondeo 20-01-2011 19:23

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Jak jutro rozbiore to dam Ci znac jak cos...:)

metmusic 20-01-2011 19:28

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
ok, czekam na wieści :)

martin_mondeo 21-01-2011 15:08

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
I po rozbiórce:)...troche zabawy jednak jest....żarówka od kontrolki niezapietych pasów była dobra....heh...ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło....jeden wyswietlacz świecił mi słabiej i tam sie okazało ze żarówka jest spalona....wymieniłem i jest ok..(14V 1,3W jakby co)...teraz pobawie sie z tą procedurą a jak nie to moze po prostu tego nie mam....

eteropczyk 21-01-2011 15:28

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
a ja ponowie pytanie:

czy może być tak, że ta funkcja jest nie obecna w aucie, a kontrolka jest i jest testowana po przekręceniu kluczyka?

i jeszcze jedno jakie jest zachowanie tej funkcji:

a) aktywnej
- sygnalizuje syg. dźwiękowym i wizualnym, że pas jest nie zapięty
b) nieaktywnej
- sygnalizuje tylko syg. wizualnym czy nic się nie zapala?

benek 21-01-2011 17:11

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Cytat:

i jeszcze jedno jakie jest zachowanie tej funkcji:

a) aktywnej
- sygnalizuje syg. dźwiękowym i wizualnym, że pas jest nie zapięty
b) nieaktywnej
- sygnalizuje tylko syg. wizualnym czy nic się nie zapala?
W moim przypadku aktywna funkcja- syg. dźwiękowy i wizualny, nie aktywna- brak sygnalizacji jakiejkolwiek , dodam że kontrolka nawet z aktywną funkcją nie jest testowana.

metmusic 21-01-2011 17:35

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
W moim drugim Mondeo jest tak:

Gdy sygnalizacja jest aktywna: sygnał dźwiękowy + migająca kontrolka przy braku zapiętych pasów.
Przy przekręceniu zapłonu kontrolka NIE jest testowana.

W tym mondeo w którym chce aktywować jeszcze nie widziałem nigdy kontrolki ani sygnału dźwiękowego. Niestety.
Dzisiaj znowu walczyłem z aktywacją ale bezskutecznie :/

Czy da radę uruchomić to podłączając do kompa?

eteropczyk 21-01-2011 20:35

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
no to ja już nic nie kumam... :)

Podsumowując.
a) nieaktywna funkcja - brak jakichkolwiek sygnałów\
b) aktywna funkcja - syg. dźwiękiem i wizualny

w obu przypadkach kontrolka nie jest testowana.

A u mnie jest tak:
- kontrolka jest testowana
- ale nieaktywna (nie zapala kontrolki i nie daje dźwięku)
- próba aktywacji nic nie daje.

Ło co chłodzi? Mam tę funkcję czy nie :)?

metmusic 21-01-2011 23:42

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Cytat:

Napisał eteropczyk (Post 1582269)
no to ja już nic nie kumam...

Podsumowując.

Ja by to rozwinął tak:

a) nieaktywna funkcja - brak jakichkolwiek sygnałów, testowana kontrolka przy przekręceniu zapłonu
b) nieaktywna funkcja - brak jakichkolwiek sygnałów, nie testowana kontrolka przy przekręceniu zapłonu
c) aktywna funkcja - syg. dźwiękiem i wizualny, nie testowana kontrolka przy przekręceniu zapłonu

Może jest jeszcze warniant D gdzie funkcja jest aktywna i kontrolka jest testowana przy przekręceniu zapłonu? Co prawda nic to nie wnosi do tematu aktywacji ale popisać sobie można... :)

dzimi75 21-01-2011 23:57

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
W wersji przed Fl ta funkcja nie dziala. Ten temat pasow. Byl pisany trzeba uzyc szukajki i bedzie jasne wszystko

metmusic 21-01-2011 23:58

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Nie prawda. Drugie mondeo mam też 2002, salonowe bez jakichkolwiek przeróbek i mam "przypominacza" pasów. Pisałem o tym kilka postów wcześniej. Także szukajka nic by tu nie pomogła :)... i tak właśnie pojawiają się plotki i informacje wprowadzające w błąd :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.