Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151740)

Dabla 24-02-2012 07:58

Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Witam, polecicie jakieś miejsce gdzie dobrze i tanio w Krakowie zajmą się moją klimatyzacją? Chodzi mi o serwis i napełnienie . I ile taka usługa może kosztować?

konrad_b 24-02-2012 09:52

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał Dabla (Post 1789445)
Witam, polecicie jakieś miejsce gdzie dobrze i tanio w Krakowie zajmą się moją klimatyzacją? Chodzi mi o serwis i napełnienie . I ile taka usługa może kosztować?

ale co się dzieje ? nie działa ?
dobre opinie ma "all hapy" ul Macedońska, ale oni tani nie są

jeśli chcesz tylko uzupełnić czynnik to byle gdzie, musisz pytać bo mnie rok temu podawali od 100-200zł, było pusto bo się wcześniej dałem namówić na nabicie azotem (test szczelności)
rok wcześniej za samo dobicie 200g płaciłem coś 40zł

odgrzybianie robię sam pianką, przy okazji wymiany filtra PP :wink:

Dabla 24-02-2012 10:19

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
działać działa, ale szału nie ma.. auto niedawno kupione i poprzedni właściciel zasugerował przegląd i uzupełnienie klimy

Dabla 05-03-2012 11:38

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Witam, znalazłem na jednym z portali grupowych ofertę firmy Auto-Serwis Wszołek
za 70 zł oferują:
* Odgrzybianie metodą ozonowania,
* Dezynfekcja układu klimatyzacji,
* Usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
* Kontrola szczelności układu,
* Uzupełnienie oleju w sprężarce z dodatkiem barwnika UV,
* Uzupełnienie czynnika chłodzącego do 100 g gratis.
czy ktoś u nich robił? i czy za 70 zł warto ?

thing 20-03-2012 12:05

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał Dabla (Post 1794762)
Witam, znalazłem na jednym z portali grupowych ofertę firmy Auto-Serwis Wszołek
za 70 zł oferują:
* Odgrzybianie metodą ozonowania,
* Dezynfekcja układu klimatyzacji,
* Usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
* Kontrola szczelności układu,
* Uzupełnienie oleju w sprężarce z dodatkiem barwnika UV,
* Uzupełnienie czynnika chłodzącego do 100 g gratis.
czy ktoś u nich robił? i czy za 70 zł warto ?

kolego byłeś w tym serwiesie? Widze na ich stronie że nadal jest podobna oferta klimatyzacji

Dabla 20-03-2012 13:52

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
hej, w końcu znalazłem też na serwisie grupowym ofertę do MP Service , oferta taka sama, tyle że za 49zł.
i do tego mam dużo bliżej (nie muszę jechać na drugi koniec miasta), mam zamiar ten kupon wykorzystać w przyszłym tygodniu, po wykorzystaniu napiszę jak było.

thing 25-03-2012 12:42

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
też widziałem ich oferte i byłbym zainteresowany. Daj znać jak poszło :)

Przemo1903 29-03-2012 13:10

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Ja ostatnio zakupiłem kupon na Citeam za 49 z serwis klimatyzacji gdzieś w Skawinie, po świętach będę z niego korzystał

Dabla 02-04-2012 06:57

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
w sobotę wykorzystałem swój grupon do MP Service, trzeba umawiać się wcześniej (umawiałem się w piątek), umawiają ludzi na konkretną godzinę po to by nie czekać, serwis robiony jest za pomocą specjalistycznej maszyny, która w sumie wszystko robi sama. Trwa to ponad 30 minut, następnie jest "zabijanie zarazków". Łącznie spędziłem tam ponad godzinę. Miałem kupon na 49 zł w którym było uzupełnianie czynnika do 100g, a że w moim mondeuszu było go mało to musiałem dopłacić 20 zł. zakład polecam, klima działa pięknie teraz.

Przemo1903 02-04-2012 12:02

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
W Skawinie byłeś tak?

Dabla 02-04-2012 13:38

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
nie - MP service jest w Krakowie, na ulicy Biskupińskiej 23 (zaraz koło zajezdni Mały Płaszów)

thing 03-04-2012 14:10

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
dzięki za info :)

thing 18-07-2012 08:20

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Właśnie wróciłem z MP Serwis. Kupiłem grupona za 99zł - serwis klimatyzacji, napełnienie do pełna, olej, ozonowanie wnętrza itp. Dobrze że kupiłem ten najdroższy bo miałem tylko 420g czynnika :)
Punkt 8:00 Pan zajął się Foką, byłem tam ok. godziny. Klima super chłodzi i nie śmierdzi :)

dikileiden 20-07-2012 21:29

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Potwierdzam ze MP serwis umie sie zajac klima , byłem tam ostatnio przez Grupon i super , klima chodzi i ładnie pachnie , polecam. Tylko k..wa ta droga na Pułkownika Dabka - tragedia , to mało powiedziane.

Yabollek 31-07-2012 05:43

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Witam.
jako że ktoś chyba zbyt pośpiesznie zamknął mojego posta:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

proszę o jakieś pewne namiary na jakiś sprawdzony serwis klimatyzacji, który potrafi więcej niż podpięcie do maszyny robiącej wszystko samodzielnie i dobicie czynnika.

Nie chcę narzekać, ale w serwisach z maszyną nie wykonują choćby:

- mycie i prostowanie (jeśli to konieczne) listków parownika
- czyszczenie lamela skraplacza i kontrola pracy wentylatora na różnych prędkościach
- mechaniczne oczyszczenie kanałów nawiewu (w niektórych sytuacjach samo ozonowanie nic nie daje).
- kontrola instalacji odpływowej skroplin

Nie mówiąc o poważniejszych problemach które mogą napotkać.
Sam czynnik to nie wszystko :)

konrad_b 31-07-2012 17:26

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
mają dobre opinie, ale tanio nie będzie ;)

mrukot 06-08-2012 09:21

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
ja robilem klimatyzacje w mondeo nabicie do pelna od zera odgrzybianie i sprawdzenie szczelnoscie za 160 zł wawrzenczyce niedaleko krakowa i na miejscu zaklad mechaniki polecam niezle ceny i jakosc usog

pladasiek 09-08-2012 10:15

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Ja robiłem w Skawinie i profeska była.
Kupiłem usługę na groupon czy czymś takim za 49zł.
Za proszek normalnie po 18 zł.
Wymieniali mi filtr:
- filtr od nich kupiłem za ok. 50 zł.
- wymiana 20 zł.

Yabollek 12-08-2012 09:56

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Znajomy był z grupona w mp.
Nabicie, odgrzybienie, pogadanka z pracownikiem (chyba nie miał nic innego do roboty, jak maszynka pracowała).

Usługa zrobiona ok. Posiadając taką maszynkę nie da się nic spieprzyć (wszystko zrobiła sama). Niska konkurencyjna cena. Poleca każdemu.

faraon28 30-12-2012 16:03

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
mam problem z klimą i szukam dobrego warsztatu który sie zna ma sprzęt i nie są naciągaczami, nie chodzi mi tylko o nabicie i odgrzybienie. Mam następujący problem. nie grzeje nie chłodzi jak włączony klimatronik, gdy włączam wiatraki na maksa /czyli klimatronik przestaje działać/ to czuć ciepłe lub zimne, nie odczuwa sie tego na wolnych obrotach wiatraczka , byłem u kilku mechezów pytac co go boli i słyszałem ze mam filtr zapchany przeciwpyłkowy albo termostat sie zawiesił

karski1 19-03-2013 10:35

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Witam
Ja 2 tygodnie temu robiłem właśnie przegląd i pełen serwis w zakładzie na "Półłanki 30" w "ŁG AutoSerwis". Wyszło dość tanio, bo ok. 130 zł. i to bez żadnych kuponów rabatowych.
Dojazd nieciekawy, okolica - Bieżanów też nie rewelacyjna, ale jeśli chodzi o sam warsztat, to bez zastrzeżeń.

hardzio 26-03-2013 15:14

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Siemka, ja robiłem 2tygodnie temu rowniez:) Pełny serwis klimy z nabiciem do 1000g czynnika za 60zł na Makuszynskiego w AD Serwis. Wystarczy powiedzieć, że promocja z facebooka. Godzinke się siedzi w poczekalni, gazetki można postudiować.

kub3k 26-04-2013 13:41

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
potrzebuje dobry serwis który zlokalizuje mi nieszczelność w klimatyzacji, w tamtym roku nabiłem klimę i na 2gi dzień już przestała chłodzić, po kilku dniach była znów pusta.

thomas77 02-05-2013 14:08

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Trzeba było zrobić próbę szczelności u niego;)

artur1970 03-05-2013 20:44

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał kub3k (Post 2003235)
potrzebuje dobry serwis który zlokalizuje mi nieszczelność w klimatyzacji, w tamtym roku nabiłem klimę i na 2gi dzień już przestała chłodzić, po kilku dniach była znów pusta.

Ja mogę polecić ten zakład [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mechanik w ciemno określił gdzie może być wyciek - po kontroli potwierdziły się jego słowa. Auto opel astra g.

kub3k 06-05-2013 10:37

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał thomas77 (Post 2006106)
Trzeba było zrobić próbę szczelności u niego;)

Tomku była robiona szczelność i wyszło, że klima jest szczelna

Cytat:

Napisał artur1970 (Post 2006741)
Ja mogę polecić ten zakład [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mechanik w ciemno określił gdzie może być wyciek - po kontroli potwierdziły się jego słowa. Auto opel astra g.

znajomy tam robił klimę w ST220 i też mi ich polecał. Jak się uda to jutro podjadę do nich.

artur1970 11-05-2013 21:21

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
znajomy tam robił klimę w ST220 i też mi ich polecał. Jak się uda to jutro podjadę do nich.[/QUOTE]

I jak po wizycie?

krakow_kult 14-06-2013 10:59

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 2006741)
Ja mogę polecić ten zakład [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mechanik w ciemno określił gdzie może być wyciek - po kontroli potwierdziły się jego słowa. Auto opel astra g.

Polecam. Robili mi tam z 4 autami i znają się na robocie. Duże doświadczenie w tym temacie. Warto tylko różnie bywa z terminami - w zależności od pory roku naturalnie.

juri2069 14-06-2013 11:03

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
jak ktoś jest z krosna lub okolic to pisac na PW w krośnie jest gośc co sprawdzi pogrzebie rozkręci ( jeśli trzeba) i nabije i wszystko za pół ceny w domu.
Byłem u niego 3 razy co mi klima nie działała łącznie zapłaciłem 80 zł z nabiciem do pełna bo nie miałem nic

jokerr 14-06-2013 14:51

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Tani dobry serwis, klimą też się zajmą. Kiedyś byłem z kumplem za napełnienie klimy (500g) zapłacił coś koło 120zl. Polecam i Pozdrawiam

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rafalg 10-07-2013 15:15

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Polecam ten serwis korzystałem bardzo dobry i nie drogi [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wrzoch 31-07-2013 22:10

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał konrad_b (Post 1858833)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
mają dobre opinie, ale tanio nie będzie ;)

Byłem dzisiaj u nich. Wygrali terminem ;)
Miałem jechać do Swift, ale krążą opinie, że po podziale na dwie firmy jedna z nich spadła z jakością (tylko nie wiem która serwis czy klima), poza tym dwa dni dłużej bez działającej klimy w obecnych warunkach pogodowych nie dawałyby mi spać ani jeździć.

Po bardzo skrupulatnym zarysowaniu problemu mechanik odkręcił co trzeba, znalazł wyciek praktycznie od strzała, zaoferował trzy opcje do wyboru z których wybrałem sobie najbardziej uzasadnioną ekonomicznie. Właściciel przedstawił kosztorys - 320 PLN za oblutowanie nita, który puszczał, ciśnieniowy test szczelności i uzupełnienie czynnika (zostało ok. 150g z 600g wymaganych).

Klima działa, chłodzi jak trzeba, kompresor już się tak nie męczy, autko odzyskało trochę wigoru przy włączonej klimie - wcześniej była przepaść.

Z cen z tego co pytałem, to serwis około 80PLN w tym było chyba 100g czynnika, za każde kolejne 100g coś ponad 10, może nawet 20. Za odgrzybianie i wymianę filtra przeciwpyłkowego 70PLN + cena filtra.

Jak dla mnie do zaakceptowania, szczególnie, że z rozmowy wygląda na to, że przynajmniej oni wiedzą jak klimatyzację serwisować i jak o nią dbać, a nie kupili maszynkę za X złotych i może przeczytali instrukcję do niej, a może i nie.

Pusto to tam nie było, co też raczej na ich korzyść świadczy.

Polecam

OFFTOPIC:
Przy okazji przejechałem się dwa razy tramwajem linii 23 w tę i we wtę do i z pracy i tego pajaca, który wymyślił materiałową tapicerkę na obicia kubełków, bo ani krzesłem, ani tym bardziej fotelem bym tego czegoś do siedzenia w tramwaju nie nazwał, posadziłbym w tym tramwaju i kazał mu cały dzień w tym smrodzie i upale jeździć.

mirrozak 07-08-2013 06:13

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Szczerze nie polecam serwisy MASTER MOT z ulicy Powstańców 50. Pojechałem tak z swoim samochodem Audi A4 1,9TDI. Stwierdzili, że zerwane jest sprzęgło i wystarczy je wymienić. Wycenili koszt pracy+części 600zł. Zapytałem czy to załatwi problem - otrzymałem odpowiedź że tak..:) Samochód naprawiałem w czwartek, a w niedzielę sprzęgło znowu się zerwało..!! Jak do nich pojechałem stwierdzili, że przyczyną zrywania się tej części klimatyzacji była rysa na pompie czy też na kompresorze i trzeba wymienić tym razem cały kompresor..:) PARANOJA !! W takim razie dlaczego wydałem 600 zł na pierwszą naprawę..??!! Oczywiście nie zamiar\zali mi wrócić pieniędzy za błędnie postawiona diagnozę bo przecież wymieniając sprzęgło zlikwidowali jedynie skutek, a nie przyczynę...:( Ja wynająłem rzeczoznawcę i oddaję sprawę wstępnie do Rzecznika praw konsumenta - MUSI BYĆ JAKAŚ SPRAWIEDLIWOŚĆ !

GORĄCO NIE POLECAM TEJ FIRMY..!!

wrzoch 07-08-2013 06:47

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Skoro tak stawiają sprawę, to rzecznikiem nic nie ugrasz. Rzecznik to instytucja polubowna i tak naprawdę nie ma żadnych narzędzi aby zmienić stanowisko firmy. Jak masz rzeczoznawcę, to bierz opinię idź z nią sam do zakładu i powiedz, że naprawiają albo idziesz do sądu. W sądzie jeśli wygrasz, to możesz dochodzić też zwrotu kosztów rzeczoznawcy.
Tylko jak raz spisali się "na medal" , to czy za drugim razem nie będzie tak samo, szczególnie że będą robić poniżej kosztów.

Przemeq 11-08-2015 09:57

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cześć,
który serwis w Skawinie polecacie? znalazłem 2 i nie wiem, który to ten sprawdzony?

saddamck 17-05-2016 12:52

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Hej,
Podbijam wątek, macie aktualnie jakieś miejsce co polecenia w Krakowie jeśli chodzi o klimę? (odgrzybienie i uzupełnienie czynnika).

Gomad 18-05-2016 18:40

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
ja byłem z polecenia na Macedonskiej w AllHappy na serwisie, zdiagnozowaniu nieszczelnosci i naprawie. Polecam. Szybko, Fachowo i bardzo miło, bez mówienia że tylko my się na tym znamy, a ty nie. Chyba już, ktoś o tym wspominał :)

whispers 19-05-2016 14:21

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
swift na ślicznej fachowo, ale tanio nie jest.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

saddamck 20-05-2016 13:59

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał Gomad (Post 2597717)
ja byłem z polecenia na Macedonskiej w AllHappy na serwisie, zdiagnozowaniu nieszczelnosci i naprawie. Polecam. Szybko, Fachowo i bardzo miło, bez mówienia że tylko my się na tym znamy, a ty nie. Chyba już, ktoś o tym wspominał :)


Można spytać ile zapłaciłeś za taką przyjemność? (kompletnie nie znam się na tego typu cenach).

Gomad 20-05-2016 14:09

Odp: Klimatyzacja kraków - gdzie dobrze i tanio?
 
Cytat:

Napisał saddamck (Post 2598704)
Można spytać ile zapłaciłeś za taką przyjemność? (kompletnie nie znam się na tego typu cenach).

700zł z zakupem skraplacza bo to właśnie ten element u mnie był nieszczelny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.