Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   s-max (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205263)

grzesiuj@onet.eu 21-05-2014 20:05

s-max
 
drodzy koledzy po sprzedaży swojego s-max rozglądam się za zakupem kolejnego. może coś podpowiecie ?????????? śledzę to forum i widzę wiele waszych uwag :027::619: co o tym sądzicie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czeslaw555 21-05-2014 20:59

Odp: s-max
 
czasy się zmieniają i szukanie wśród prywatnych osób w D zaczyna być niebezpieczne
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wychodzi że to ukryty (być może) handlarz, potem może umowa "na Niemca" a jak nie to i tak większe ryzyko zakupu od "prywaciarza" w razie późniejszych (teoretycznych) kłopotów z autem niż z komisu w D

bondzio 21-05-2014 21:16

Odp: s-max
 
Czesc ja tez mam dylemat czy szukać czegos w kraju czy skupić sie na niemieckich ogłoszeniach (też s max :surprise:)

czeslaw555 21-05-2014 21:24

Odp: s-max
 
jak będziesz szukał wśród sprowadzonych to posługuj się tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
nie jest to jakiś wyznacznik 100% ale da Ci/Wam obraz cen jakie +- powinny być

bondzio 21-05-2014 21:31

Odp: s-max
 
Wiem juz widziałem bardzo przydatne wskazówki,powiedz mi tylko czy kupno auta z niemiec w niezłym stanie graniczy z cudem? Wiadomo ze masa ludzi przegląda te oferty,niektóre z tego co widziałem znikaja w przeciągu klilku minut

czeslaw555 21-05-2014 21:58

Odp: s-max
 
Po 1, kupno w D to żaden cud
2. Sprowadzony a kupiony w D np. przez Ciebie to dwia różne auta, Ty szukasz dobrego, z pewnymi papierami, handlarz szuka auta jak najtaniej z różnych powodów czyli każdy z was szuka innych aut i stąd mają też różne ceny

czeslaw555 22-05-2014 10:19

Odp: s-max
 
tutaj popatrz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bywam co jakiś czas w tej firmie i jak na razie zawsze kupujemy auto, choć jak widzę to na chwilę obecną nie mają nic dla Ciebie

grzesiuj@onet.eu 24-05-2014 14:34

Odp: s-max
 
mam małe pytanie czy któryś z kolegów maa może wiedzę jak sprawdzić auto po nr. vin z HOLANDII nie mam nr. rejestracyjnych tylko nr vin

czeslaw555 24-05-2014 15:07

Odp: s-max
 
zapodaj ten VIN. W ciemno można powiedzieć .... jak auto od 2009 to pewnie z nie opłaconym VAT-em
i przykładowe przebiegi aut w NL :) ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

grzesiuj@onet.eu 25-05-2014 08:52

Odp: s-max
 
kurcze jak podam vin to mogę się wam narazić bo to nie jest ford tylko Honda Accord:shock: a jak to stwierdzić czy auto ma opłacony vat ?????

czeslaw555 25-05-2014 12:47

Odp: s-max
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 2216628)
a jak to stwierdzić czy auto ma opłacony vat ?????

w tym jest cały problem, nijak. Jeżeli w dow.rej. figuruje firma a cena odbiega od cen zagranicą to wtedy raczej jest wałek

zemtech 25-05-2014 19:48

Odp: s-max
 
koledzy w D jest teraz niezbyt pewnie kupować osobiście
polecam autokomis AUTOMOBILE w Kościerzynie
sam tam kupiłem z polecenia i gościu podchodzi do tematu profesjonalnie
(auta bezwypadki nie powodziowe niemalowane).Zajmuje się przede wszystkim S-kami kont 602 153 060
pozdrawiam

Bynek 25-05-2014 19:54

Odp: s-max
 
Tylko przebiegi w większości nie realne.Coś za coś.

c-matix 25-05-2014 19:58

Odp: s-max
 
Cytat:

Napisał zemtech (Post 2216887)
polecam autokomis AUTOMOBILE w Kościerzynie

Przecie Kościerzyna też wystawia faktury vat-marże, i już jest prawdopodobny wałek ....

czeslaw555 25-05-2014 20:01

Odp: s-max
 
i ceny też nie za bardzo, coś, czemuś niskie. Obawiałbym się zakupu takiego auta
np.ten [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a jego odpowiedniki w D ,(nie brałem pod uwagę przebiegu)


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał zemtech (Post 2216887)
koledzy w D jest teraz niezbyt pewnie kupować osobiście

pewnie, pewnie , tylko trzeba mieć odpowiednią kwotę ( i wiedze ), patrz przykład wyżej

Bump:
Cytat:

Napisał zemtech (Post 2216887)
sam tam kupiłem z polecenia i gościu podchodzi do tematu profesjonalnie

jeżeli w takiej relacji cenowej jak podaję na przykładzie , to nie wiem czy można spać spokojnie

grzesiuj@onet.eu 25-05-2014 20:58

Odp: s-max
 
a czy na przykład auto z takim opisem ceny jest na pewno z vatem czy ten vat trzeba opłacić???????? jest to tylko ogłoszenie przykładowe [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czeslaw555 25-05-2014 21:02

Odp: s-max
 
Z vatem, ale widzę że nie bardzo się orientujesz o co chodzi

Pulse555 25-05-2014 21:28

Odp: s-max
 
Cytat:

Napisał zemtech (Post 2216887)
koledzy w D jest teraz niezbyt pewnie kupować osobiście
polecam autokomis AUTOMOBILE w Kościerzynie
sam tam kupiłem z polecenia i gościu podchodzi do tematu profesjonalnie
(auta bezwypadki nie powodziowe niemalowane).Zajmuje się przede wszystkim S-kami kont 602 153 060
pozdrawiam

Niezbyt pewnie jak jak szukasz "perelki". To wszedzie. Wylecz sie z okazji. Zakup w D napewno pewniej niz w Kościerzynie.

grzesiuj@onet.eu 26-05-2014 08:07

Odp: s-max
 
więc reasumując jeśli auto jest w cenie netto i brutto to ja prywatnie muszę je kupić brutto i nie powinienem mieć problemu z vatem?
Dodam jeszcze że firma od której chcę kupić auto jest na rynku niemieckim od 2001r. więc nie powinna to być firma "słup''

czeslaw555 26-05-2014 08:38

Odp: s-max
 
Jezeli kupisz w cenie brutto nie powinno być problemu. Możesz zapodac link,czy to tajemnica?

grzesiuj@onet.eu 26-05-2014 09:10

Odp: s-max
 
nie nie żadna tajemnica tylko w sobotę zrobiłem rezerwację i auto zostało zdjęte z ogłoszenia więc nie mam linka. dzisiaj w nocy po nie jadę

czeslaw555 26-05-2014 14:23

Odp: s-max
 
Czy to Dat Autohus?

grzesiuj@onet.eu 31-05-2014 19:00

Odp: s-max
 
kurcze powiem tak accord z 2010 kupiony ale to nie jest chyba to co po nim oczekiwałem miejsca w aucie ok. ale to nie jest to co w naszych s-max moc niby 156 koni ale to nie to co w moim s-maxie 131 koni zaczynam się zastanawiać ???????:572:

tigernet 31-05-2014 21:53

Odp: s-max
 
Witam

Po objechaniu 1/4 kraju w poszukiwaniu S-Max'a moge tylko potwierdzic opinie Kolegow - truuuuuudno znalezc auto o klarownej historii i 100% pewne (dotyczy wiekszosci ogloszen).
Bliski zalamania z tego powodu, zakreconym zbiegiem okolicznosci, juz wkrotce bede posiadaczem S-Max'a zakupionego w.....PL:)

Ale spora liczba moich znajomych ladowala tylek w auto i smigala na zachodnie Niemcy w poszukiwaniu szczescia.... i wiekszosc to szczescie znalazla.

Bartek_P 01-06-2014 20:09

Odp: s-max
 
A ja swój wystawiłem, uważam że stan techniczny jest bdb, cena ze środka półki i co? I cisza, nawet jednego telefonu.

beribazoo 01-06-2014 20:17

Odp: s-max
 
Cytat:

Napisał Bartek_P (Post 2220273)
A ja swój wystawiłem, uważam że stan techniczny jest bdb, cena ze środka półki i co? I cisza, nawet jednego telefonu.

Może przez to LPG?

Ja szukam S-Max'a w PL od 4 miesięcy - i albo strucel albo cena nie ta albo nie wiadomo co się działo z samochodem.

czeslaw555 01-06-2014 20:22

Odp: s-max
 
Cytat:

Napisał beribazoo (Post 2220278)
Ja szukam S-Max'a w PL od 4 miesięcy - i albo strucel albo cena nie ta

a jaka ma być ta cena ? podaj kryteria to może Ci coś wynajdę w D ;)

beribazoo 02-06-2014 15:34

Odp: s-max
 
Cytat:

Napisał czeslaw555 (Post 2220282)
a jaka ma być ta cena ? podaj kryteria to może Ci coś wynajdę w D ;)

Poszedł priv co by nie zaśmiecać koledze.

malyjurek 02-06-2014 19:56

Odp: s-max
 
dokładnie wszyscy szukają s-maxa tylko w jakich pieniądzach? Są pewne auta w PL ale cena jest wyższa to nawet nikt nie zadzwoni. Bo "polaczki" tylko okazji szukają, a takie to tylko u wujka kebaba w DE.

tigernet 02-06-2014 20:26

Odp: s-max
 
Cytat:

Napisał malyjurek (Post 2220806)
dokładnie wszyscy szukają s-maxa tylko w jakich pieniądzach? Są pewne auta w PL ale cena jest wyższa to nawet nikt nie zadzwoni. Bo "polaczki" tylko okazji szukają, a takie to tylko o wujka kebaba w DE.

Potwierdzam slowa Kolegi. Sam nalezalem do grona lowcow okazji i taka okazje zlapalem....z tym, ze pozniej przez 2 lata zalowalem zakupu (Nissan Almera). Kazde kolejne auto "przeplacilem" - wg. kumpli - ale kupowalem z pewnych rak i najczesciej z polska historia. I za kazdym razem sie to oplacilo...

Teraz finalizuje zakup S-Maxa z 2009 roku i tez przeplacam - drozszy trudniej znalezc:D - zakupionego w polskim salonie. Ale gdybyscie widzieli to auto to zapewne tez uleglibyscie pokusie. Zreszta wkrotce go tutaj zaprezentuje.

Pamietajcie - nie ma czegos takiego jak "dobre i tanie" - po prostu sie nie da.

czeslaw555 02-06-2014 20:28

Odp: s-max
 
ja wystawiłem swoje C5 na sprzedaż , cena wysoka jak popatrzy się na ogłoszenia, ale po wszystkich wymianach bolących i zgodnych z przebiegiem, kolejne ok 150 tys.km spokoju ze spraw które wiadomo że trzeba wymieniać okresowo, auto pewne na każdy wyjazd, w każdej chwili. Czekam na osobę która wie czego chce i nie szuka bubla na kołach, ciśnienia na sprzedaż nie mam żadnego więc się nie irytuję, czekam ze spokojem ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.