Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331256)

pbilu 04-10-2022 12:39

wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Witam,
potrzebuję kpl wycieraczek do szyby przedniej ze zintegrowanym spryskiwaczem. Czy macie jakieś sprawdzone źródło prócz sklepu w salonie.
Czy Bosch lub inny producent mają takowe w ofercie?
Jeśli tak to linki lub numery części poproszę.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdr
Piotr

pbobek 04-10-2022 13:45

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Ford sklep mają za 255 zł. Nie wiem ile w ASO chcą. Zamienników nie znalazłem.
Oryginalne pióra wycieraczek na przód do Ford S-Max oraz Galaxy.

"Zawierają zintegrowany spryskiwacz przedniej szyby.
Komplet 2szt (lewa 750mm i prawa 730mm).
Pasują do:
- Ford S-Max Mk2 Od: 02-07-2018
- Ford Galaxy Mk4 Od: 02-07-2018
FINIS: 2383129
Nr części: JM2J-S17528-AA"


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pbilu 04-10-2022 14:28

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
W ASO krzyknęli mi 338pln.
Pozdr
PB

krolikPL 04-10-2022 20:35

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Nie ma zamienników. W internecie 255 PLN. Nie wiem jak u innych ale u mnie wytrzymują maks 5 miesięcy a raczej nie używam ich jakoś intensywnie (co ciekawe zawsze w tym samym miejscu zaczynają zostawiać szeroką smugę, na wysokości oczu kierowcy).

pbobek 05-10-2022 07:56

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Może problem z dociskiem ramienia?

tombalt 05-10-2022 10:13

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Może faktycznie nie są dobrze ustawione....
W smax nie znalazłem, ale w etis jest procedura ustawiania np dla focus mk4...
Jak wycieraczki są nowe, guma miękka to są w stanie widocznie zniwelować ustawienie....

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b915eeea05.jpg

DeDalus4 05-10-2022 10:21

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał krolikPL (Post 3427291)
Nie ma zamienników. W internecie 255 PLN. Nie wiem jak u innych ale u mnie wytrzymują maks 5 miesięcy a raczej nie używam ich jakoś intensywnie (co ciekawe zawsze w tym samym miejscu zaczynają zostawiać szeroką smugę, na wysokości oczu kierowcy).

Zgadzam się, moje (orginał) mają miesiąc i juz zostawiaja smugę, na razie małą, na wysokości mocownia. Co ciekawe tylko przy ruchu w dół...

krolikPL 05-10-2022 15:07

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał DeDalus4 (Post 3427337)
Zgadzam się, moje (orginał) mają miesiąc i juz zostawiaja smugę, na razie małą, na wysokości mocownia. Co ciekawe tylko przy ruchu w dół...

Identyczny objaw

krolikPL 09-10-2022 19:51

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał pbilu (Post 3427220)
Witam,
potrzebuję kpl wycieraczek do szyby przedniej ze zintegrowanym spryskiwaczem. Czy macie jakieś sprawdzone źródło prócz sklepu w salonie.
Czy Bosch lub inny producent mają takowe w ofercie?
Jeśli tak to linki lub numery części poproszę.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdr
Piotr

Właśnie przetestowałem Dual Cut HP 12410801 i jest trochę lepiej. Zobaczymy na jak długo. Na chwilę obecną decyzja "warto"

michalmat 03-01-2023 13:34

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Podbije pytaniem. Kupiłem ostatnio wycieraczki z Valeo 572314, zbierają lepiej niż z oryginalne, ale niestety też po 3 miesiącach zaczęły zostawiać smugi na środku szyby. Czy ktoś wie czy da się regulować siłę docisku ramienia i czy komuś się to udało?

mayak 03-01-2023 14:06

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Te valeo i dual cut mają zintegrowany spryskiwacz?

michalmat 04-01-2023 08:56

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 3438484)
Te valeo i dual cut mają zintegrowany spryskiwacz?

Tak mają zintegrowany spryskiwacz

maslog 22-01-2023 12:55

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Czy nikt z was nie myślał o zmianie samych gumek?
Tu przykładowa aukcja: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
gdzie obie gumki mamy za 18zł
Przycinasz na potrzebną długość i gotowe.
Oczywiście jak ktoś lubi wydać 250zł na zwykłe wycieraczki to proszę bardzo, nic mi do tego.
Ale przyznam że cena jest mocno odjechana jak za wycieraczki. Osobiście nawet co kwartał bym wymieniał.

tombalt 22-01-2023 19:13

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał maslog (Post 3441027)
gdzie obie gumki mamy za 18zł
Przycinasz na potrzebną długość i gotowe.

Jak kolega będzie miał pióra wycieraczek ze zintegrowanym spryskiwaczem, to może wtedy się przekona, że takie rady pasują jak pięść do nosa.

maslog 24-01-2023 20:32

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Zamiast powiedzieć co jest nie tak, Ty mierzysz pięsci do nosa.
Napisz w czym problem. W czym przeszkadza ci spryskiwacz?

castrol 25-01-2023 06:16

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał maslog (Post 3441423)
Zamiast powiedzieć co jest nie tak, Ty mierzysz pięsci do nosa.
Napisz w czym problem. W czym przeszkadza ci spryskiwacz?

Ja napiszę ze swojego doświadczenia tak. Kiedyś tak samo uznawałem, że nie ma sensu przepłacać i kupowałem byle jakie wycieraczki, które starczały max na 3 miesiące [emoji1751]

Natomiast jak kupiłem swój pierwszy nowy samochód to byłem wielce zdziwiony, że wycieraczki, które szły na pierwszy montaż wytrzymały mi 3 lata!

Od tamtej pory zacząłem używać zawsze tych samych fabrycznych wycieraczek i problem z wycieraczkami się skończył. Wolę wydać 200 zł raz na 3 lata, co przekłada się na 5 zł miesięcznie niż kupować byle co za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych co 3 miesiące. Rachunek jest dla mnie prosty [emoji6]

A co do tych samych gumek za 18 zł to komentarze na allegro nie pozostawiają złudzeń. Ludzie tam wyraźnie piszą, że nawet nowe gumy nie wycierają za dobrze. Więc jaki jest sens się pchać w byle co?

krolikPL 26-01-2023 20:21

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał maslog (Post 3441423)
Zamiast powiedzieć co jest nie tak, Ty mierzysz pięsci do nosa.
Napisz w czym problem. W czym przeszkadza ci spryskiwacz?

Kiedyś się przymierzałem do tej operacji i zdziwiłem się gdy gumki nie chciały wejść, ponieważ górna "listwa" jest za gruba. Ostatnio przetestowałem przycięcie pióra Dual Cut HP 12410801 i jest całkiem dobrze po 4 miesiącach używania.

karinka1415 05-02-2023 09:48

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
ja wymieniam same gumki, koszt 5 kompletow na przod to pare zlociszy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kayu 22-01-2024 10:42

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał krolikPL (Post 3441770)
Kiedyś się przymierzałem do tej operacji i zdziwiłem się gdy gumki nie chciały wejść, ponieważ górna "listwa" jest za gruba. Ostatnio przetestowałem przycięcie pióra Dual Cut HP 12410801 i jest całkiem dobrze po 4 miesiącach używania.

Cześć, czy możesz napisać na ile czasu wystarczyło przycięcie piór ? Powtarzałeś może operację czy na drugi raz nie ma już z czego ciąć ?

krzysztofSJZ 22-01-2024 11:57

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał Kayu (Post 3482353)
Powtarzałeś może operację czy na drugi raz nie ma już z czego ciąć ?

tak sobie myślę że po 2 przycięciu będzie blacha szorować po szybie, takie przycinanie można porównać do modnego kiedyś pogłębiania bieżnika, tylko wtedy jak ta moda nastała nie było nowych opon w sklepach, a i o używki z wiejskich silosów w Niemczech też był mało dostępne, nie jeden raz okazało się że z rowków było widać płótno ale kasa zapłacona niech klient się martwi, masz auto za 70-80 tyś i chcesz strugać wycieraczkę, pomyśl ile szyba kosztuje i na ile lat ci tej kasy styknie

Bump: gdzieś na ,,ali,, chińczyk demonstrował jak to działa, po cięciu za wiele tej gumy nie zostawało

krolikPL 22-01-2024 17:02

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał Kayu (Post 3482353)
Cześć, czy możesz napisać na ile czasu wystarczyło przycięcie piór ? Powtarzałeś może operację czy na drugi raz nie ma już z czego ciąć ?

Około 4 miesiące, niestety przycięte wycieraczki "burczą" od 110km/h i szlak trafia i wymiana.

Yakac 10-04-2024 20:40

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Do poprzedniego S-Maxa i innych aut kupowałem same gumki np. firmy Good Rain i było git, tanio i dobrze. Ale do obecnego S-Maxa Mk2 (wycieraczki ze spryskiwaczami) nie mogę znaleźć takiej gumki, ma inny przekrój. Ktoś przerabiał temat wymiany samych gumek? Gdzie to można kupić?

krolikPL 11-04-2024 06:05

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Ja szukałem i nawet zamówiłem z Amazon "podobno pasujące" i dupa zbita, góra jest za szeroka. Nie znalazłem pasujących :(

Bierut 11-04-2024 10:56

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
A ja naprawdę polecam Valeo Silencio. Są niedrogie i naprawdę trwałe. Nie ma co kombinować. Poprzednio wymieniałem pióra w 2019 i zrobiłem w tym czasie 100 tkm.
Aha, jak je wtedy wymieniałem to połamałem w jednej mocowanie i nietypowo drugą założyłem Motorcraft. Obie nowe. W ten sposób nieplanowo dokonałem testu konsumenckiego i okazało się że Valeo wytrzymała dłużej niż Motorcraft. Do końca lepiej zbierała i była cichsza. Teraz znowu założyłem wszystkie Valeo, łącznie z tylną. Myślę że one są zbliżone jakością do niedostępnych już Ford Premium.

DeDalus4 12-04-2024 08:37

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Ale Ty masz auto z 2012 roku, bez zintegrowanego spryskiwacza. A tu właśnie leży problem bo chyba nie istnieje zamiennik a orginalne wycieraczki wg mnie są do dupy...

Bierut 12-04-2024 09:27

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
A to przepraszam za wymądrzanie się nie na temat.

PS, ja też sobie sam zrobiłem dodatkowe „zintegrowane” spryskiwacze na ramionach wycieraczek na wzór stosowanych m. in. w autobusach. Teraz chlapie jak oszalały ��

Yakac 13-05-2024 21:26

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Dobra panowie, temat rozgryziony, po miłej konwersacji na grupie na FB kupiłem ponownie gumki uniwersalne firmy Good Rain, takie jak kiedyś, przekrój uniwersalny, 2 gumki w kopmplecie długość 80cm, (na popularnym portalu aukcyjnym za 20zł). Niby miały nie pasować, ale ktoś napisał, że je założył. I faktycznie, przekrój się nie zgadza, ale z pewnym oporem da się założyć i ..... to działa!! i to super, zbierają aż miło, nie trzeszczą, nie skrzypią. Zobaczymy jak z trwałością, ale używałem ich w poprzednim aucie i było dobrze. Przypomnę, że mam pióra ze spryskiwaczami, w MK2. Także da się nie wypierniczyć 350zł a jedynie 20zł żeby wycieraczki działały jak powinny. Aha wymiana jest banalna, wystarczy podważyć ząbek blokujący na nakładce na końcówce wycieraczki, delikatnie zdjąć nakładkę, wymienić gumkę i ponownie nałożyć końcówkę.

a tutaj link:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 13-05-2024 21:49

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Ja mam problem że odpadła mi jedna plastykowa zaślepka na końcu pióra i gumka wysuwa mi się z ramienia wycieraczki.

Może ktoś ma zbędna taką zaślepkę?

krolikPL 17-05-2024 19:08

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Ale smarowałeś czymś? Jak ja kiedyś próbowałem to może pół weszło i guma nie ruszała się i blokowała kształt pióra.

Yakac 18-05-2024 08:44

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Tak, jak wsuwałem pierwszą to dałem odrobinkę smaru silikonowego na prowadnicę. A w drugiej po prostu wody i też poszło. Przy wsuwaniu ta gumka która idzie do prowadnicy ma tendencję do wysuwania się, trzeba ją przytrzymywać, ale jak wejdzie to siedzi bardzo stabilnie.
Pojeździłem z tymi wycieraczkami i rewelacja, zbierają lepiej jak fabryczne jak dla mnie. Może dlatego że jest więcej warstw gumy i lepiej dolegają? Nie wiem ale nie widzę sensu wywalać ponad 3 stówki na oryginały. Pozdro

krolikPL 22-05-2024 16:58

Odp: wycieraczki szyby przedniej Vignale 2020
 
Cytat:

Napisał Yakac (Post 3493307)
Tak, jak wsuwałem pierwszą to dałem odrobinkę smaru silikonowego na prowadnicę. A w drugiej po prostu wody i też poszło. Przy wsuwaniu ta gumka która idzie do prowadnicy ma tendencję do wysuwania się, trzeba ją przytrzymywać, ale jak wejdzie to siedzi bardzo stabilnie.
Pojeździłem z tymi wycieraczkami i rewelacja, zbierają lepiej jak fabryczne jak dla mnie. Może dlatego że jest więcej warstw gumy i lepiej dolegają? Nie wiem ale nie widzę sensu wywalać ponad 3 stówki na oryginały. Pozdro

Kolego mega piwko!!! Działa, choć z dłuższą było ciężko. Kiedyś próbowałem MotGum ale nie pasowały a teraz super.

Bump:
Cytat:

Napisał mayak (Post 3492873)
Ja mam problem że odpadła mi jedna plastykowa zaślepka na końcu pióra i gumka wysuwa mi się z ramienia wycieraczki.

Może ktoś ma zbędna taką zaślepkę?

Ja mam mogę Ci dać, tylko napisz którą


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.