Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] spryskiwacze reflektorów ksenonowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65796)

moons 15-04-2009 17:03

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał areyoufine (Post 1138789)
w ASO mi powiedzieli, że jest moduł, który odpowiada za to, że spryskiwacze nie puszczają za każdym razem płynu na lampy kiedy spryskuję szybe, tylko co któryś raz.

Nie ma czegoś takiego, jeśli już to jest przekaźnik od pompki spryskiwacza reflektorów który załącza ją przy włączonych światłach i przytrzymaniu spryskiwacza przedniej szyby.
Pozdrawiam

fantozzi 15-04-2009 17:44

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Ludzie potrafią wydawać tysiące na przeróbki, a nie mają 10zł na ustawienie świateł, żeby innym po oczach nie świecić. Polak potrafi!!!

areyoufine 15-04-2009 21:48

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał fantozzi (Post 1139259)
Ludzie potrafią wydawać tysiące na przeróbki, a nie mają 10zł na ustawienie świateł, żeby innym po oczach nie świecić. Polak potrafi!!!

jak nie masz 10 zł mogę Ci pożyczyć ;)

lucash 16-04-2009 21:59

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1139228)
Nie ma czegoś takiego, jeśli już to jest przekaźnik od pompki spryskiwacza reflektorów który załącza ją przy włączonych światłach i przytrzymaniu spryskiwacza przedniej szyby.
Pozdrawiam

Chłopaki z ASO chyba mieli rację, w moich ori-ksenon taka sytuacja właśnie ma miejsce - nie wali płynem po reflektorach za każdym naciśnięciem spryskiwania przedniej szyby, tylko właśnie co któryś raz (co drugi czy co trzeci - jakoś tak) ;)
Wszystko oczywiście odbywa się tylko przy włączonych światłach mijania.
Pozdr

mnusz 17-04-2009 20:28

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
A u mnie spryskuje reflektory za każdym razem gdy spryskuje szybę przednią i mam zapalone światła.
Może zależy to od wyposażenia.

b005t3r 20-04-2009 20:55

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał lucash (Post 1140441)
Chłopaki z ASO chyba mieli rację, w moich ori-ksenon taka sytuacja właśnie ma miejsce - nie wali płynem po reflektorach za każdym naciśnięciem spryskiwania przedniej szyby, tylko właśnie co któryś raz (co drugi czy co trzeci - jakoś tak) ;)
Wszystko oczywiście odbywa się tylko przy włączonych światłach mijania.
Pozdr

Dokładnie, u mnie jest tak samo.

edit:
A czy przy waszych ksenonach jest zauwaząlny ten efekt samopoziomowania? Kolega mi mówił, że w jego Oplu widać jak światła przy włączeniu świecą do dołu i same się podnoszą. U mnie tego nie zauważyłem, włączam i od razu jest ok.

heon 21-04-2009 07:59

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
W audi tez zauważyłem podobny efekt tak jakby podnoszenia się po zaświeceniu ale może w fordach zostają w ostatniej używanej pozycji a potem się tylko podczas jazdy poziomują nie wiem, wiem na pewno ze jest to patent obowiązkowy aby ksenony były w aucie legalne a skoro auto tak wyjeżdża z fabryki to chyba tak ma być

cezarg1410 21-04-2009 19:00

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał areyoufine (Post 1138789)
w ASO mi powiedzieli, że jest moduł, który odpowiada za to, że spryskiwacze nie puszczają za każdym razem płynu na lampy kiedy spryskuję szybe, tylko co któryś raz.
Dzięki za rady, bede kombinował


i rzeczywiscie tak jest. ja mam oryginalne ksenonki i spryskiwacz od swiatel nie dziala np jesli kilka razy pod rzad chce spryskac szybe. wtedy tylko raz reflektory spryskuje a potem juz stoi. co do wysokosci swiatel to jak odpalam swiatla od razu stoja w jednej pozycji i to sie nie zmienia.

lucash 24-04-2009 00:36

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
1 załącznik(i)
Małe sprostowanie - spryskiwacze lamp będą za każdym razem, gdy naciśniemy przycisk, psikały na reflektory, pod warunkiem, że zrobimy w spryskiwaniu krótką przerwę (ok4-6sek) ;) Psikając raz-za-razem reflektor spryskiwany jest co-któryś raz.
Sam moment spryskiwania (tj. wysunięcia spryskiwacza i w szczytowej fazie samego psiknięcia) trwa chyba mniej niż 2 sek.
Krótki OT
Co do samopoziomowania (zdjęcie przedniego w załączniku) - nigdy nie zauważyłem żeby wiązka światła zmieniała swoje położenie, przynajmniej nie w jakiś zauważalny dla mnie sposób. Rzecz może jest w tym, że same czujniki montowane na wahaczach chyba (gdzieś na ten temat czytałem) nie należą do zbyt trwałych i niewykluczone jest, że mogą już nie działać prawidłowo.
Pozdr

juvat 28-05-2009 13:28

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Witam szanownych Forumowiczów

Mam problem z moimi xenonami w mkI-są to fabrycznie zamontowane Hella.
Mianowicie prawy xenon pali mi cały czas bezpiecznik zmieniłem stronami żarniki i (ten czarny element przy żarniku) jakiś czas było ok dziś znów bezpiecznik się spalił znów z prawej.

Możecie pomóc-please!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.