Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   VIN - gdzie szukać na nadwoziu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=18867)

iksilak 29-11-2006 22:38

VIN - gdzie szukać na nadwoziu
 
Czy ktoś wie może gdzie jest nabity nr VIN na nadwoziu i czy jest w kilku miejscach? Nie chodzi mi o tabliczkę znamionową. Czy można go też odczytać z innych miejsc? Chodzi mi konkretnie o Fiestę 94` 1.6 16V, choć myślę, że silnik nie ma znaczenia przy rozmieszczeniu numerów.

jackrzec 30-11-2006 00:19

Jak podniesiesz maskę, to VIN jest na tabliczce na przedniej belce - tuż przed tobą, drugie miejsce jest przy fotelu pasażera na podłodze pod taka plastikową klapką w sumie tam gdzie są nogi pasażera bliżej fotela przy samym progu. Jeszcze niektóre roczniki mają VIN na tabliczce przyklejonej na dole przedniej szyby na desce rozdz. W ym roczniku innych miejsc nie ma.

iksilak 30-11-2006 00:54

I w tym problem. We Fiestce, którą chcę sprawdzić, pod klapką w dywaniku jest tylko rdza, miała kiedyś wypadek, prostowana podłogę i niestety utraciła szczelność bo pod dywanikami jest wilgoć. Nie da się odczytać nawet fragmentu VIN. Napewno nie ma nigdzie poza tabliczką zna,ionową i tym plasticzkiem z prawej strony deski rozdzielczel pod przednią szybą? Czy nigdzie więcej nie ma nr na trwalszym elemencie lub na innych podzespołach?

JoeMix 30-11-2006 05:45

Nigdzie...

jackrzec 30-11-2006 07:36

Cytat:

Napisał iksilak
I w tym problem. We Fiestce, którą chcę sprawdzić, pod klapką w dywaniku jest tylko rdza, miała kiedyś wypadek, prostowana podłogę i niestety utraciła szczelność bo pod dywanikami jest wilgoć. Nie da się odczytać nawet fragmentu VIN. Napewno nie ma nigdzie poza tabliczką zna,ionową i tym plasticzkiem z prawej strony deski rozdzielczel pod przednią szybą? Czy nigdzie więcej nie ma nr na trwalszym elemencie lub na innych podzespołach?

Jak miała prostowaną podłogę, to się jej lepiej pozbądź, bo będziesz miał problemy. VINu nigdzie indziej nie znajdziesz - byś musiał iść do rzeczoznawcy żeby ew. nabił nowy, lub potwierdził stary - nie wiem jak ta procedura wygląda.

stasiek49 30-11-2006 17:15

na stacji diagnostycznej diagnosta wydaje zaświadczenie o nieczytelnym WIN i wydział komunikacji nadaje nowy WIN,nie karzda stacja ma uprawnienia do wydawania zaświadczeń

iksilak 01-12-2006 09:58

Dzięki za pomoc, poszedłem za radą jackrzeca i odpuściłem ją sobie. Była zabardzo zjedzona przez korozję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.