Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111537)

Davitek16 06-10-2010 20:06

Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km
 
Witam wszystkich forumowiczów !!!
Tak jak w temacie chciałbym dowiedzieć się jak zdemontować pompę wtryskową w fordzie focusie 1.8 TDDi 90km Mk1
Gdybyście mogli mi powiedzieć krok po kroku jak wszystko wykręcić i co będzie potrzebne będe wdzięczny
I prosze żebyście nie wspominali o salonie forda bo tam za drogo by wszystko wyszło a mój bardzo dobry mechanik zna sie bardzo na vw bo tam w salonie pracuje ale gdy zajżał pod mache forda to się załamał i sam pewnie szuka w internecie jak to zdemontować a chciałbym go w tym wyprzedzić .

Doszedł on do pewnego etapu wymontował pasek z pompy do klawiatury a jeszcze jest łańcuszek rozrządu i nie wie za co sie dalej złapac .

Bardzo dziękuje za wszystkie sensowne odpowiedzi !!!

Ps: i gdybyście mogli dorzucic fotografie tego wszystkiego to byłbym bardzo wdzięczny ;D

dami16 06-10-2010 20:29

Odp: Jak zdemontować pompe wtryskową Ford Focus 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
jeżeli ci zgasł samochód i nie można odpalić to nie trzeba demontować całej pompy , wystarczy wymontować układ scalony z góry i go zlutować . koszt ok 400zł i śmiga jak nowy
pozdro

Karkon 06-10-2010 21:25

Odp: Jak zdemontować pompe wtryskową Ford Focus 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Davitek16 06-10-2010 21:27

Rozmawiałem z mechanikiem pompa niema ciśnienia słabo podaje paliwo .
A interesuje mnie demontaż krok po kroku a to bardzo Pilna sprawa bo samochód mi jest bardzo potrzebny ;D

Poprawie moje pytanie chodzi mi o wymontowanie pompy wtryskowej z focusa ;D

mkaminski100 08-10-2010 12:22

Odp: Jak zdemontować pompe wtryskową Ford Focus 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
Jak juz doszliscie do zdjecia paska rozrzadu to odkrecasz kolo na pompie na ktorym chodzi pasek (3 sruby). Potem ustawiasz rozrzad w GMP (powinienes ustawic zanim zdejmiesz pasek, ale i tak sie da). i przy pomocy torxa (nie pamietam rozmiaru 35 lub 40) odkrecasz pompe od zebatki lancuszka - 3 sruby na zebatce.
Nastepnie przez 3 otwory w zebatce odkrecasz lekko sruby trzymajace pompe do obudowy aluminiowej.
Potem odkrecasz rozrusznik od dolu, mocowanie rozrusznika i tylne mocowanie pompy (oczywiscie przylacza tez).
No i delikatnie odkrecasz dalej te 3 sruby pod zebatka i wysuwasz pompe do tylu.
Montaz to wlozenie wiertla 5-6 mm w blokade walka i odwrotna procedura do demontazu.

Davitek16 08-10-2010 16:39

Odp: Focus Mk1 Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
Dzięki bardzo za wyjaśnienie tego wszystkiego teraz będe wiedział co i jak dalej ;D

Davitek16 09-10-2010 18:52

Odp: Focus Mk1 Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
Hejka wszystkim mam jeszcze jedno wielkie pytanie
Jeżeli mam już zdjęty pasek rozrządu to gdy przyjedzie do mnie gostek który podepnie sie z lapkiem sprawdzic czy niepadł czasem sterownik pompy to nic się nie stanie ? czy jest taka potrzeba skręcania tego wszystkiego ??



Proszę o szybkie i sensowne odpowiedzi z góry dzięki ;d

mkaminski100 09-10-2010 19:11

Odp: Focus Mk1 Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
Jezeli nie bedziecie krecili silnikiem to nic. Mozesz nawet pompe miec wyjeta, tylko ja podepnij elektrycznie i odczytaj bledy.

Davitek16 09-10-2010 19:30

Odp: Focus Mk1 Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
Jeszcze raz Ci dziekuje kurcze bez ciebie nie dalbym rady hehe ;D

Davitek16 11-10-2010 19:33

Odp: Focus Mk1 Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
witam wszystkich jeszcze kolejny raz ;D
mam pytanie znacie może adresy jakiś sprawdzonych lub nie mechanikow którzy zajmuja sie sterownikami lub pompami niedaleko słupska ??

syriusz74 15-08-2016 10:19

Odp: Focus Mk1 Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km PILNE!!!
 
Witam
Miałem "przyjemność" w zeszłym tygodniu zdejmowania pompy wtryskowej w Fordzie Focus 1,8TDDI .Jako że nie jestem mechanikiem ani nie korzystałem z pomocy mechanika nie było łatwo i informacji szukałem w internecie ale o instrukcję krok po kroku również ciężko, dlatego dla potomnych wystukam kilka słów ze swoimi uwagami.

Tu znalazłem instrukcję krok po kroku jak wymienić pasek rozrządu : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bardzo dobra dokumentacja tego od czego należy zacząć.
Przed zdjęciem paska porobiłem sobie markerem znaki tak żeby przy zakładaniu paska założyć dokładnie na te same ząbki - choć nie wiem czy przy zakładaniu pompy to się sprawdzi.
Po zdjęciu paska trzeba zdjąć koło zębate z pompy - podważyć mocnym śrubokrętem.

Teraz zobaczycie krążek , pośrodku jedną dużą śrubę i wokół 4 mniejsze śruby które mocują pompę do zębatki z łańcuchem która napędza pompę oleju .
http://www.zsplibusza.pl/proba/focus...k_silnika9.jpg

Wszystkie te 4+1 śruby będą do odkręcenia ale najpierw trzeba odkręcić blaszkę która osłania to co jest wokół krążka - 7 śrubek dziesiątek.

Szwankuje u mnie nazewnictwo, krążkiem nazywam co w istocie chyba jest zębatką do której przykręcone są 4 śruby.

Po zdjęciu blaszki ukaże się nam dalsza część tej zębatki i to co najważniejsze są tam wywiercone wokół 3 otwory prze które trzeba będzie odkręcić 3 ukryte w środku śruby na torx 40. Trudne zadanie, najpierw trzeba przekręcić krążek tak aby na te śruby utrafić,ja korzystałem z małego lusterka i latarki.
http://www.zsplibusza.pl/proba/focus..._silnika10.jpg

Te 3 śrubki są mocno przykręcone i trzeba je popuścić , następnie odkręcamy 4 śruby na środku krążka i jedną środku.
Z lewej strony pompy to na razie koniec roboty bo zostało te 3 śrubki odkręcić ale teraz trzeba zrobić pompie miejsce z prawej strony żeby miała gdzie pójść.

Oczywiście odkręcamy całkiem przewody paliwowe i śruby czarne które bez moich wskazówek sami znajdziecie.
Tu chyba popełniłem błąd - uznałem że żeby pompa miała się jak cofnąć trzeba usunąć łapę przymocowaną do bloku silnika i w związku z tym odkręciłem pompa klimatyzacji (4 śruby i powiesić na jakimś sznurku żeby sobie wisiała) ,alternator, łapa alternatora i na końcu łapa pompy .

Teraz wystarczy odkręcić te 3 śrubki na krążku z trudnym dostępem (spokojnie one nie spadną do środka) i pompa jest nasza.

Po demontażu pompy(pompy jeszcze nie zakładałem z powrotem) sądzę że nie trzeba było demontować ani łap ani alternatora, wystarczyło chyba odkręcić taką żółtą blaszkę która jest pomiędzy pompą a łapą pompy 4 śruby Torx 30 i 1 śruba chyba imbus 40 ale to już sprawdzę przy montażu.

kenzo19815 21-01-2017 11:28

Odp: Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km
 
Witam


Kolego przed ściągnięciem zębatek z pompy wtryskowej muszę sobie zaznaczyć miejsce, czy nie ma to znaczenia, lub czy jest tam jakiś klin, lub nie ma innej możliwości założenia zębatki.
Z góry dziękuję za odpowiedz.

kaczor64 21-01-2017 16:08

Odp: Jak zdemontować pompe wtryskową 1.8 TDDi 90 km
 
Co do naprawy sterownika pompy to OMEGA Sandomierz jest chyba the best.Piszę to własnego doświadczenia z tą firmą.Po naprawie sterownika nie zapomnij o wymianie tej taśmy która idzie do sterownika.Ona też się zużywa.Będziesz miał to z dyńki.Gościu z Sandomierza dał mi namiar na facia który handluje używkami o dobrych parametrach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.