Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52798)

marcineczek222 09-10-2008 10:23

Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
mam zamiar kupic focusa z lat 98-2001. nie wiem jaki silnik wybrac:( co mi polecacie drodzy forumowwicze, jakie silniki byly awaryjne? czy lepiej kupic diesla czy benzyne i zamontowac sekwecje? bardzo prosze o porady.....

Marcinos80 09-10-2008 10:34

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
Jeśli stawiasz na bezawaryjność to polecam benzynę, ale jaki silnik to nie wiem, osobiście wybrałbym 1,8 ,ale to już kwestia co kto lubi.

marcineczek222 09-10-2008 10:37

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
a czemu stawiasz na benzyne? masz jakies powody?

tomiscorpio 09-10-2008 10:50

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
1.8 16v a jeszcze lepiej 2.0 16v

zalezy co lubisz , jak jedziesz z punktu a do b popyrtasz sobie , nie lubisz szybko jezdzic to kup sobie dieselka.

Tez zalezy ile km robisz i co lubisz , samemu sobie musisz odpowiedziec czy diesel czy benzyna , bo za ciebie nikt nie wybierze.

arturek 09-10-2008 12:00

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
Cytat:

Napisał marcineczek222
a czemu stawiasz na benzyne? masz jakies powody?

Bo w benzyniaku nie masz koła dwumasowego (z wyjątkiem wersji ST)
Brak problemów z wtryskiwaczami i pompą - problemy znane wielu użytkownikom TDCI
Jak zatankujesz "chrzczone" paliwo to benzyniak się tylko zakrztusi, a diesel "zdechnie" i często potrzebny serwis.
W zimie szybciej się nagrzewa wnętrze w benzyniaku niż w dieslu.
Tylko benzyna.

To nie te czasy że diesel był nie do zajeżdżenia. Dzisiejsze diesle są wysilone i nie mają takich przebiegów jak kiedyś.

Kupuj wersję po lifcie - jest fajniejsza - miałem.

pozdrawiam
Arturek

bleblehul 09-10-2008 12:20

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
ja mam 1.8 16V i nie narzekam.... aczkolwiek facet na szrocie mówił mi że w tych silnikach lubia sie psuc skrzynie biegów.. mozę ktoś mi to potwierdzić?

WDfoczka 09-10-2008 12:49

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
Powiem szczerze że na początku trochę żałowałem że kupiłem benzynę. Zawsze słyszałem że diesle mało palą. Ale jak poczytałem wpisy kilku osób( między innymi na tym forum) które pisały że jak focusem na ropę się trochę szybciej pojeździ ( czyli tak jak ja) to w mieście pali 7-8l i porównałem to z moim spalaniem gazu to doszedłem do wniosku że wychodzi praktycznie na to samo. A jak już przeczytałem co się w nich psuje ( np w momencie zatankowania złej ropy) i jakie są ceny napraw to już wiem ze focusa diesla bym nie kupił:)

Madaw 09-10-2008 13:39

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
Z Diesla 1.8 TDDI a jak wolisz benzynke to najlepszy chyba 1.6 16v

harv 09-10-2008 13:49

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
Prawda jest taka, ze musisz wiedziec po co jest ci ten samochod i ile nim bedziesz jezdzil.
Czy silnik jest dobry czy nie zalezy od tego jak traktowal go poprzedni uzytkownik.

Jesli chodzi o koszty napraw na pewno drozszy jest diesel (dwumasa, wtryski, turbo, sterownik pompy), ale jaka jest jego faktyczna awaryjnosc sam nie wiem (na tym forum dieslowcy wypowiadaja sie zazwyczaj jak sie cos popsulo a nie po to aby sie pochwalic, ze im dobrze dziala). Jesli planujesz duze przebiegi na pewno samochod ci to wynagrodzi nizszymi kosztami na paliwo aczkolwiek musisz je skonfrontowac z potencjalnymi kosztami naprawy ktore mozesz poniesc.
Jesli chodzi o benzyne, to na pewno sam silnik ma na pewno o wiele mniej czulych mniejsc w stosunku do diesla i daje o wiele wiecej radosci z jazdy. Co do planowania duzych przebiegow i kosztow, no coz, musisz sie liczyc z faktem, ze "silnik pali benzyne" i nie jezdzi o kropelce. Raczej bym omijal wersje 1.4 (osiagi slabe, a spalanie w miescie okolo 8 litrow jest tylko mniejsze o 1,5 litra do o wiele mocniejszego 1.8 ) i szukal cos w stylu 1.6 1.8.
Wiecej chyba ci tu nikt nie doradzi, sam rozwaz ile pieniedzy chcesz przeznaczyc na samochod i jakie przebiegi zamierzasz robic.

Zycze udanych i madrych zakupow

Schem 09-10-2008 14:28

Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???
 
Panowie, zaraz sie zrobi tutaj kolejny wątek diesel vs. benzyna, więc wrzućcie na luz i nie siejcie fermentu...

Kolega pyta o roczniki 98-2001.
W tych rocznikach NIE BYŁO TDCi a to w tym silniku, w jego pierwszych latach były problemy z dwumasą i wtryskami.
Więc bez bzdur proszę.

Jedynym dieslem jaki wtedy był, to TDDI - i tutaj jedynym problemem jest pompa paliwa i jej sterownik.
Mnie osobiście ten problem ominął na razie (a może w ogóle) a mam nakulane ponad 260 tys. km.
Nie mniej jednak jest to dość częsty kłopot, przy przebiegach ok. 100 000 km.

Jeżeli chodzi o silniki benzynowe, wszystkie palą podobnie a jeżdżą inaczej.
I dlatego polecam 2.0 - pali tyle samo co 1.4 (tak, tak, to niestety dla tych naiwnych, co kupili mały silnik, prawda) a jedzie bardzo fajnie.
I też się psują, nie odpalają, cofa się paliwo, falują wolne obroty, itp...

Natomiast jeśli chcesz auto jeżdżące również bardzo fajnie a zdecydowanie ekonomiczniej, to kup diesla.
TDDI to pierwszy diesel w bezpośrednim wtryskiem, więc nie ma problemów z odpalaniem w zimie, jedzie dynamicznie i oszczędnie.
To nie jest prawda, że służy tylko do pyrkania.
Oczywiście TDCi jedzie jeszcze dynamiczniej i oszczędniej ale te silniki sprzed 2003/04 roku należy raczej omijać (choć są i tacy, którzy mają i chwalą) z racji ich "dziecięcych chorób".
Natomiast może się zdarzyć naprawa sterownika pompy w TDDI i wtedy zaoszczędzone pieniądze na paliwie wydasz na naprawę.
Koszt, to ok. 1000 PLN.
Ale nie musi tak być i wtedy jesteś do przodu.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, służę pomocą.
W pyskówkach co jak jedzie i kiedy się psuje uczestniczę w innym wątku, więc tutaj nie mam zamiaru.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.