Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] 1,9 TDI zbiornik paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56504)

wacek_pl 02-12-2008 22:31

1,9 TDI zbiornik paliwa
 
Mam głupią sprawę, jest właścicielem galaxy od 2 miesiecy, :fcp18 przejechałem około 6000 km ale nie wiem jaka jest jego pojemność zbiornika paliwa, :566: bo nie tankowałem jeszcze na "pusty" bak, i czy jest taka mozliwośc tankowania jak w Passacie TD aby walc 110 litrów :fcp9

mekess 03-12-2008 00:07

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
już to tu było, ale...
Wg instrukcji 70Ltr, Ja do swojego wlewam ok 88-90 Ltr. Inni piszą, że po wybiciu doleją jeszcze 11-15Ltr. Także tolerancji trochę jest.
Możliwość ta kryje się nad wlewem, a właściwie juz w środku. Jak zajrzysz do wlewu, to u góry jest taka blaszka/odpowietrznik. Myślę, że wiesz iż tego się nie powinno robić. Ja osobiście tak robię, jednak przeważnie przed trasą. Jest to dosyć fajna sprawa.
Na Wszystkich Świętych zrobiłem trasę Dom-prawie Zamość, Tam na miejscu, potem wróciłem i jeszcze w koło domu w sumie 1400km na jednym baku. Fakt, jechałem z żoną i rodzicami (wolniej), ale jak mieszkałem za grabanicą to do domu miałem niecałe 1300km i zawsze we Wrocławiu musiałem tankować :fcp5 Ale to już inna prędkość i wogóle.

marwyk 03-12-2008 04:15

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
nie wiem w jaki sposób do passata wlewałeś 110 litrów (czyżby miał bak 90 litrowy)
Do galaxego max z wciśniętym odpowietrznikiem to 90 litrów ale musiałbyś mieć już zerow w baku

A tak na marginesie to nie wiem co robi administrator bo ostatnie czasy zauważyłem że pojawia się masa nowych wątków które już były przerabiane po kilka razy.
Może dla nowych forumowiczów wprowadzić zasadę że mogą zakładać wątek po tygodniu od rejestracji, albo po uzyciu opcji szukaj, albo najprościej jesli bedą mieć np. 10 postów na tym forum.

wacek_pl 03-12-2008 05:48

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
Sorry, ale przeglądałem dość dużo postów i na nic nie trafiłem, jeśli jest inaczej to usunę ten post,
Cytat:

Wg instrukcji 70Ltr, Ja do swojego wlewam ok 88-90 Ltr. Inni piszą, że po wybiciu doleją jeszcze 11-15Ltr. Także tolerancji trochę jest.
Możliwość ta kryje się nad wlewem, a właściwie juz w środku. Jak zajrzysz do wlewu, to u góry jest taka blaszka/odpowietrznik.
W Passacie działa to w takim samym systemie jak tu opisałeś, dlatego chciałem się dowiedzieć czy w Gali jest tez taka mozliwośc. Szwagier posiada Passata i mi o tym powiedział.

Biernaś 03-12-2008 07:42

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
Ja do swojego wlewam ok. 85 L :)

RafałB 03-12-2008 08:59

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
U mnie wg instrukcji 70l i jak pojezdze troche na rezerwie to max mi weszło raz 63l,wiec 70 jes łącznie na bank,nie wiem jak moze komus wejsc np 80l czy wiecej,chyba że po nogawkach spodni tak szczerze polewa ;P (paliwo mamy w sumie tanie,więc można hehe ;) )

Biernaś 03-12-2008 15:05

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
nie wiem jak moze komus wejsc np 80l czy wiecej,chyba że po nogawkach spodni tak szczerze polewa ;P (paliwo mamy w sumie tanie,więc można hehe ;)


Przeczytaj post wyżej :P trzeba odpowietrzyć zbiornik tą blaszką we wlewie. Kiedyś tak dlugo to robiłem i lałem, że paliwo podeszło aż pod korek :)

marwyk 03-12-2008 16:47

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
dokładnie tak tylko nie we wszytkich autach to jest.
miałem starsza wersje z Belgi i nie było czegoś takiego, a nowsza wersja z Niemiec ma.

Kowalu 03-12-2008 17:07

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
Cytat:

Napisał RafałB
U mnie wg instrukcji 70l i jak pojezdze troche na rezerwie to max mi weszło raz 63l,wiec 70 jes łącznie na bank,nie wiem jak moze komus wejsc np 80l czy wiecej,chyba że po nogawkach spodni tak szczerze polewa ;P (paliwo mamy w sumie tanie,więc można hehe ;) )

do twojego napewno wejdzie ponad 80l, oczywiscie musisz miec pusto w baku :fcp4

Paintbox_team 03-12-2008 18:05

Re: Galaxy 1,9 TDI zbiornik paliwa
 
Witam!Ja do swojego galaxiaka upakowałem już 90 litrów,przy dobrej rezerwie,tak normalnie to 75-80 litrów.pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.