Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   jaki olej do silnika??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84536)

pearl 24-11-2009 21:38

jaki olej do silnika???
 
Witam po dluzszej nieobecnosci. Mam pytanie ? Chce wymienic olej w silniku ,nie wiem jaki jes teraz -mineralny czy jakis polsyntetyk. Po spuszczeniu oleju jaki wlac najlepiej. Silnik2,4 TDDI przebieg 270 tys km

ziemekr 24-11-2009 22:15

Odp: jaki olej do transita
 
Kolego ja mam taki sam motor i przebieg 340 tys i zalewam półsyntetyk Mobil 10w40 wymiana co 15 tyś

wojtekjanus 24-11-2009 22:54

Odp: jaki olej do transita
 
Najlepiej dla czego? Dla silnika to najlepiej dowolny Mobil1 lub inny markowy pełny syntetyk.
Dla kieszeni już chyba nie...

Ja jeżdżę w tdci - tak jak Ziemekr - na Mobilu półsyntetycznym 10W/40, wymiana co 15.000.

mTconan 25-11-2009 13:35

Odp: jaki olej do transita
 
Ja wlewam półsyntetyczny Bp Visco 3000 Diesel 10W-40 co 15 tys.

pearl 25-11-2009 18:19

Odp: jaki olej do transita
 
Dzieki za szybka pomoc , pozdrawiam wszystkich forumowiczow

bksfuo 26-11-2009 19:52

Odp: jaki olej do transita
 
-HAVOLINE ULTRA V 5W30- jak kupiłem jeździł na takim 2 razy wymieniłem przy 3 objechałem cały Białystok nigdzie nie znalazłem ... i zalałem
Neste City Pro LL 5W-30

Przebieg 276000km

clubowicz 26-11-2009 20:09

Odp: jaki olej do transita
 
Nie ma lepszego oleju jak oryginalny Fordowski ( nazwę jego mogę podać jutro )
Olej nie do zajechania, i nie taki drogi bo firma raczej mniej znana nizte promowane na reklamach i bilbordach.
Jeżdzę na takim oleju, mam przejechane 36 000 km bez oznak zmęczenia.
Ponieważ jestem poza Polską to nie wymieniam i bedę wymieniał jak wrócę do Polski. I tylko na ten oryginalny Fordowski.
Żadne inne - ciagła ich wymiana a ten jeżdzi i to się liczy, to samo oryginałne filtry razem z paliwowym. 2 lata temu zapłaciłem za całość około 180 zł.

wojtekjanus 26-11-2009 20:35

Odp: jaki olej do transita
 
Jezu, Clubowicz - czy chcesz powiedzieć, że przejechałeś na oleju i filtrach 36.000km? I zmieniałeś go dwa lata temu? A jak wrócisz do Polski po następnych 30.000km - to jeszcze dasz radę?

Kup na tej Ukrainie jakiś zachodni, markowy olej i chociaż bez wymiany filtra go zmień, bo JUŻ NAJWYŻSZY CZAS...

Filtr powietrza czyścisz chociaż sprężonym powietrzem czasami?

Trochę mnie osłabiłeś... :557:

bksfuo 26-11-2009 21:02

Odp: jaki olej do transita
 
no i ja jestem zaskoczony

clubowicz 26-11-2009 21:50

Odp: jaki olej do transita
 
Hm ale Wojtek zadałeś pytanie
No wiesz ostatnio to czysciłem tak często że zamek mi się złamał co klape z góry przytrzymuje więc ją związałem tymi paskami plastikowymi- takie ściagające od elektro - i mam spokój od roku . Nie wnerwia mnie i nie zmusza mnie do zaglądnięcia .
Ale co by nie powiedzieć to co jedynie udało mi się zrobić latem byłem na zakładzie produkującym samochody -Chevrolet i opieprzałem ich ze maja złe towary a oni udawadniali mi że maja doskonałej jakości. Tak mieli to im powiedziałem dlaczego mój olej w sklepie zakupiony jest dziadowski to sprawdzili i stwierdzili że owszem ma nieco zabrudzenie ale leptyczność i barwę ma prawidłową. I dowiedziałem się że można spokojnie na nim jeździć bez obaw. To i piszę. Fakt o innych rzeczach nie wspomnę ale zalewam auteczko podrobionym paliwem no moze nie całkiem ale mieszanym i nie kopci mi tyle jedynie jak jest zimno lub mocno przygazuję, No i zdecydowanie lepiej jeżdzi niz na oryginalnym z państwowej rafinerii. Wiem że reklama, że badania naukowe, ale cóż zrobię że tak jest. PAli mi nie wiecej jak 6,8 i niestety ma jedną wadę cholerną to, to że nie mogę dziadka rozpędzić do 160 km/h tylko max 110 lub jak jest z górki to wówczas poleci i 130 ale wówczas ten pęd, świst, porywa mnie:)
Zobacze jutro jak się nazywa ten olej bo mam opakowanie to napiszę.
A po drugie WOjtek ja ciebie mam - ( przepraszam jak bym ciebie obraził za sformułowanie) więc wrazie czego pomożesz, ty jesteśjak opatrzność Boża ;/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.