Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113604)

juri2069 30-01-2016 11:53

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
No do mnie nawet pan z serwisu oddzwonił , powiedział , że wszystko znajdzie i zadzwoni. Z pół godziny mi wszystko opowiadał.
To tak jak w jednym ASO dadzą ci pieczątke za 279 zł a w drugim nie.

meyer2 02-02-2016 21:54

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Odświeżę temat. Od 2015 w'każdej stacji kontroli pojazdów diagnosta spisuje i wpisuje w swoją bazę stan licznika na przeglądzie. Miało to ukrucić proceder brutalnego cofania liczników o 100-200 kkm. Teoria jest zawsze super. Ostatnio chciałem z czystej ciekawości sprawdzić moje auto i kicha... nigdzie nie ma przebiegu z'ostatego przeglądu. Co jest? Szukałem, szukałem i znalazłem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale to co wyczytałem to nie wierzę... niby spisują, ale system nie działa, będzie nowy i domyślam się, że dopiero w mowym systemie będą wpisywane przebiegi...

Mariusz 03-02-2016 09:48

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał meyer2 (Post 2528953)
ale to co wyczytałem to nie wierzę... niby spisują, ale system nie działa, będzie nowy i domyślam się, że dopiero w mowym systemie będą wpisywane przebiegi...

Nie zgadzam się z tym co piszesz. Wejdź na stronę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
podaj nr rej., VIN i datę pierwszej rejestracji. Moje mondeo widnieje od dwóch lat.

latar 03-02-2016 10:36

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Mam 3 samochody. Tylko w jednym są kompletne dane dotyczące przebiegu z przeglądów.

Mariusz 03-02-2016 10:47

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Mam dwa- obydwa są w rejestrze.

latar 03-02-2016 10:52

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Źle się wyraziłem. Wszytkie są w rejestrze ale tylko jeden ma dane o przebiegu z dwóch ostatnich przeglądów, z '14 i z '15.

MaXyM 03-02-2016 11:46

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Jaki jest sens takiego systemu, ktory wymaga wprowadzenia tablicy rej? Czemu nie wystarczy VIN?

keiw 03-02-2016 13:24

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Moja Fiesta wypada ciekawie:
http://i68.tinypic.com/izcbj4.jpg
Od 6 lat przeglądy robię na tej samej stacji. Akurat na początku 2015 r. licznik przewinął 100.000 i zaczął liczyć od nowa. Diagnosta wpisał więc w marcu 2015 r.:
Cytat:

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 1 047 km
:diabel2:

meyer2 03-02-2016 14:00

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
kurczę... od kilku dni sie męczę z tą stroną historiapojazdu.gov.pl i ciagle mam "błąd serwer" a teraz działa... co za system... myślałem, że ta strona to tak na niby, na sztukę a tu chyba faktycznie kilkudniowy błąd i akurat jak ruszyłem ten temat na forum zaczęło działać... ale jedno jest pozytywne: siła naprawcza w tym forum jest! :mrgreen:

keiw 31-03-2016 09:30

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Właśnie sprawdziłem sobie swojego C-Maxa na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i wychodzą małe kwiatki:
Emisja CO₂: 179 g/km
Średnie zużycie paliwa na 100km: 7 l
Rozstaw osi: 1554 mm
Rozstaw kół (średni): 1 mm

Nie wiem skąd tak duża emisja CO₂. W katalogu ten silnik ma 139 g/km.
Średnie zużycie paliwa i tak nie jest realne, ale też nie odpowiada danym z katalogu C-Maxa.
W rozstaw osi ktoś wpisał rozstaw kół.
W rozstaw kół wpisana jest ??? :razz:

W "Oświadczeniu o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów" od Ford Polska, nie mam wpisanej emisji spalin oraz średniego spalania, dlatego posiłkowałem się oficjalnym katalogiem C-Max.

PrimoPL 17-05-2017 20:22

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Trochę odkopię temat, da się telefonicznie w salonie po VIN sprawdzić historię 5 letniego auta z PL czy dalej kicha? Coś na stronie FORDA znalazłem o bazie ale czy już ona istnieje czy dopiero będzie to nie wiem :/ proszę o porady bo jestem na etapie poszukiwań :D

http://www.ford.pl/Serwis/Serwisowan...EwidObsPojazdu

juri2069 17-05-2017 20:47

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
PRzez telefon mogą , ale nie muszą. Jesteś dla nich obcy i nie właściciel auta. Ja trafiłem na miłego pana , który mi wszystko opowiedział.
A nie możesz podjechać do jakiegokolwiek ASO osobiście? Aha , udzielą informacji , ale pewnie z właścicielem.

fabricationofart 17-05-2017 22:16

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Problem z nr VIN. Mianowicie po wpisaniu vinu w autodna zero info o pojeździe tzn brak info o wyposażeniu, jedyne info baz skradzionych pojazdów - nie figuruje. Na https://pl.vindecoder.eu/ford błędny vin. Co to może oznaczać? Auto sprowadzone z Niemiec jego ford mondeo mk3 2006 VIN WS0WXXGBBW6Y54284. Chciałbym je pojechać obejrzeć, ale nie wiem czy to nie jakaś lipa. Z góry dzięki za pomoc

krzysztofSJZ 18-05-2017 05:00

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja przed zakupem Fredka próbowałem w kilku salonach, wszędzie wykręcają się sianem, ale spróbuj w Gliwicach jak fajnie zagadasz może coś uzyskasz, mi się udało przy Fredku trochę dowiedzieć, jak zadzwoniłem około 10 to babka mnie zmyła ale następna pani juz po południu udzieliła mi dość dużo info, spróbuj tym bardziej że auto masz z PL,

Bump: przed zakupem Foczki też tam zadzwoniłem, tym razem gadałem z gościem który stwierdził że połączenie z głównym serwisem jest tylko w gabinecie szefa , ale gość był skłonny w pozniejszych godzinach sprawdzić co nieco, i sprawdził a ja uniknąłem wtopy w komisie w Żorach, między innymi dowiedziałem się że książka serwisowa była wypisana w komisie przy Auchanie, więc spróbuj jak nie rano to po południu

wojtekn 18-05-2017 09:21

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał fabricationofart (Post 2804034)
Problem z nr VIN. Mianowicie po wpisaniu vinu w autodna zero info o pojeździe tzn brak info o wyposażeniu, jedyne info baz skradzionych pojazdów - nie figuruje. Na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] błędny vin. Co to może oznaczać? Auto sprowadzone z Niemiec jego ford mondeo mk3 2006 VIN WS0WXXGBBW6Y54284. Chciałbym je pojechać obejrzeć, ale nie wiem czy to nie jakaś lipa. Z góry dzięki za pomoc

Wejdź tu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I wpisz poprawny vin czyli: WF0WXXGBBW6Y54284

FilipMondeo 01-06-2017 17:26

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Witam. Mam pytanie - czy jest jakiś sposób, abym sprawdził historię swojego auta przez internet?

majek32 01-06-2017 19:38

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał FilipMondeo (Post 2810892)
sprawdził historię swojego auta przez internet?

Tego 16 letniego? nie sądzę

Watu 05-05-2019 15:22

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cześć, odświeżę temat i zapytam gdzie mogę sprawdzić samochód po VINie z Niemiec. Którą stronę polecacie ?

EdekE 16-05-2019 13:50

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Watu, a w cepikiu przejdzie?

GrzECH0 27-07-2022 05:57

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Proszę o rozkodowanie VIN: WF0MXXGBWMAP50889

Interesuje mnie wyposażenie, bo internetowe dekodery tego nie pokazują.

arturek 28-07-2022 09:21

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Witam

O rozkodowanie VIN piszemy w poniższym watku

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

GrzECH0 28-07-2022 09:58

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Po kliknięciu w link wyskakuje mi info:

Niestety - brak wyników.

Muszę być klubowiczem żeby go rozkodować?

Auto już kupiłem, ale i tak chciałbym mieć listę fabrycznego wyposażenia ;)

Dziękuję za pomoc.

hindus 28-07-2022 11:32

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

GrzECH0 28-07-2022 11:50

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Dzięki hindus, link działa :)

pbbp 06-08-2022 10:37

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
2 załącznik(i)
Witam,
nie chciałem zakładać nowego wątku, dlatego też tutaj kieruje pytanie.
Może ktoś z forumowiczów będzie w stanie mi pomóc i odpowiedzieć.
Przed zakupem auta sprawdziłem jego vin i w dwóch niezależnych miejscach występuje informacja że w wyposażeniu jest alarm (jak w załącznikach).
cichłem to sprawdzić 'organoleptycznie' ;) i np.po o puszczeniu szyb, zamknięciu auta, odczekaniu kilku minut, a następnie machaniu ręką w środku, nic się nie włączało, to samo było, gdy siedząc w aucie zamknąłem je z kluczyka.
I nie wiem, czy mam ten alarm, czy go nie mam, czy jest on jakoś zdezaktywowany?

Jeżeli go nie mam, to dlaczego po vinie pokazuje że jest on na wyposażeniu?

arturek 06-08-2022 19:14

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Witam

1) dwie wypowiedzi powyżej - kolega HINDUS podał link do forumowego watku w którym sprawdzamy wyposażenie - od tego bym zaczął

2) Druga sprawa - jak jest zrealizowany sygnał alarmu
- czy klaksonem
- czy osobna syrena => możlwie uszkodzenie kabla do syreny lub samej syreny

3) Trzy - czy są czujniki alarmu we wnętrzu auta => może wersja uproszczona alarmu => aby sprawdzić:
- "zapipać " auto z otwartą szybą
- odłożyć kluczyk kilka metrów od auta
- otworzyć "zapipane" auto wewnętrzną klamką - powinien włączyć się alarm

4) Jeśłi jest pełny alarm, to powinna być w menu opcja włączenia / wyłączenia czujników wewnętrznych
Kolega nie podał o jaki model Forda chodzi, wię odpowiadamy ogólnie - o szczegółach działania fabrycznego alarmu jest napisane w instrukcji obsługi => zalecam przeczytanie

pozdrawiam
Arturek

pbbp 06-08-2022 20:23

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Arturek, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
Chodzi o Ecosport-a, tego co mam wpisanego w profilu.
VIN był sprawdzany w dwóch miejscach, dlatego nie robiłem tego po raz kolejny na forum.
Rzeczywiście, jest jak napisałeś :)
Pociągnięcie wewnątrz za klamkę uruchomiło alarm.
Jeszcze raz, wielkie dzięki za pomoc w rozwiązaniu zagadki :).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.