Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143150)

Kubus1605 05-11-2011 10:37

Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Witam.
Padła mi pompa paliwa w Mondku. I teraz moje pytanie czy w warunkach domowych można do niej zerknąć i ewentualnie w miarę możliwości naprawić czy tylko i wyłącznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu? Zakup nowej to koszt 3270 zł, a regeneracja nawet 2200 zł. Wolałbym uniknąć zakupu używanej bo nie wiadomo czy nie trafię na taką jak moja. Ale jeśli nic się z nią nie da zrobić to chyba nie będę miał innego wyjścia.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi.

HPL 05-11-2011 19:33

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Szczerze to nie polecam Ci rozbierania jej :) bo jej już nie złożysz. Oddać do regeneracji.

Boblo 05-11-2011 20:05

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Wbrew pozorom nie jest to aż tak skomplikowane urządzenie. Bystry majsterkowicz dałby rade. Ale nie polecałbym zaryzykowania rozbiórki i składania bez zaplecza sprzętowego i pewnej wiedzy ( nrzędzia, stół do przetestowania po naprawie ). Ryzyko schrzanienia czegoś jest jednak zbyt duże. Chyba, że kupisz sobie jakąś używkę i parę razy ją rozbierzesz i złożysz :) Co do uzywki. Łatwo jest taką pompę zweryfikować organoleptycznie jeśli tylko sprzedający się zgodzi. Odkręcamy 3 śruby i wyjmujemy delikatnie głowicę ( metal brązowy - głowica ) z korpusu. Niestety trzeba uważać żeby nie wysypały nam się 4 rolki ( + parę innych elementów ) sekcji tłoczących. Przy powolnym wyjmowaniu głowicy można opaskami zaciskowymi spinać rolki, żeby nie wypadły ( 2 opaski, po jednaj na dwie rolki ). I jak wyjmiemy głowicę to mamy na widoku bieżnie tych rolek, która to się zwyczajowo razem z rolkami piłują. Jak rolki są okrągłe, a bieżnia bez rys i wyrobień - jest duża szansa, że pompa będzie ok. Jak rolki robią się owalne, a bieżnia wygląda jak po pilniku - złom.

HPL 05-11-2011 22:59

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Dodam od siebie że sprawdzenie pompy CR to koszt około 150 zł.

Kubus1605 06-11-2011 21:21

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Czyli nie warto się nawet za to zabierać. Moja na pewno jest uszkodzona bo auto nie odpala na rozrusznik i komputer również to potwierdził. Cena nowej jest dość spora ale co zrobić. Narzędzia do naprawy mam ale gorzej z jej późniejszym sprawdzeniem. Zostaje opcja nowej albo regeneracja w Pl.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Kubus1605 08-11-2011 20:13

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
A czy ktos mial moze problemy z czujniekiem cisnienia paliwa? Czy objawy moga byc podobne? Po podlaczeniu pod komputer wyskoczyl blad 0251( jesli sie nie myle) i opis: problem z czujnikiem cisnienia lub instalacja( czy cos w tym stylu). Ale mechanik stwierdzil, ze taki opis moze oznaczac wiele opcji, w tym wlasnie pompe wysokiego cisnienia. Ale jak to powiedzial najlepiej zaczac od najtanszej rzeczy i kombinowac metoda prob i bledow. Jestem troche w kropce i sam nie wiem co zrobic.
Przepraszam za brak Pl znakow ale niestety nie mam ich na klawiaturze.
Pozdrawiam

dartro 08-11-2011 21:51

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Jeżeli brak opiłków w układzie paliwowym możesz pokusić sie o wymianę zaworu ciśnienia.

jendrekmak 08-11-2011 22:31

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
jeśli auto słabo odpala tzn. długo kręci i dopiero wtedy odpala to jest duża szansa, że padł regulator na pompie. koszt to 400-450 zł

Kubus1605 09-11-2011 10:44

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Jak sprawdzić czy w układzie nie ma opiłków metalu? I auto wcale nie odpala. Jak jest zimny to mogę go kręcić i nic. Dopiero na popych odpali, ale wystarczy dosłownie pół metra na jedynce czy dwójce i chodzi. Jak już się później zagrzeje to chwilę dłużej trzeba kręcić ale odpali z rozrusznika. Strasznie kopci z rury, świeci kontrolka silnika i co jakiś czas (po przejechaniu paru kilometrów) zaczyna mrugać kontrolka świec i wtedy auto gaśnie.
Mechanik stwierdził, że pod tym kodem może kryć się wiele błędów, np. brudny drugi EGR (nawet nie wiedziałem, że mam dwa), wypalony filtr cząstek stałych lub jeszcze jakiś inny filtr za katalizatorem. I chyba zostanie mi tylko serwis Forda ale tutaj w Holandii może to być trochę drogie. Ale cóż mam żonę-Gosię i trójkę dzieci-Karolinę, Pawła i Forda ;)
Pozdrawiam

jacekplacek0808 09-11-2011 11:03

Odp: Pompa wysokiego ciśnienia CR - czy można ją naprawić "domowym" sposobem
 
Cytat:

Napisał Kubus1605 (Post 1734449)
Jak sprawdzić czy w układzie nie ma opiłków metalu? I auto wcale nie odpala. Jak jest zimny to mogę go kręcić i nic. Dopiero na popych odpali, ale wystarczy dosłownie pół metra na jedynce czy dwójce i chodzi. Jak już się później zagrzeje to chwilę dłużej trzeba kręcić ale odpali z rozrusznika. Strasznie kopci z rury, świeci kontrolka silnika i co jakiś czas (po przejechaniu paru kilometrów) zaczyna mrugać kontrolka świec i wtedy auto gaśnie.
Mechanik stwierdził, że pod tym kodem może kryć się wiele błędów, np. brudny drugi EGR (nawet nie wiedziałem, że mam dwa), wypalony filtr cząstek stałych lub jeszcze jakiś inny filtr za katalizatorem. I chyba zostanie mi tylko serwis Forda ale tutaj w Holandii może to być trochę drogie. Ale cóż mam żonę-Gosię i trójkę dzieci-Karolinę, Pawła i Forda ;)
Pozdrawiam

Witam.Ten mechanik pokazal Ci ten drugi EGR!?Jak nie masz daleko do Niemiec to lepiej jedz do jakiegos serwisu w DE bo oni maja wiecej pojecia.Mi holendry chcieli wymienic wtryski za 1700 ojrasow.Jak Ci mechanik powiedzial zeby zaczac od najtanszej opcji to czemu nie zaczal od filtra paliwa(tam szukaj opilkow)?Powodzenia i pozdrow rodzine.hehe


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.