Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zapach spalin w kabinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62883)

espol 24-02-2009 10:17

Zapach spalin w kabinie
 
Witam! Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co to może być. Od kilku dni w czasie jazdy po mieście (a więc w korkach) i po nagrzaniu silnika w kabinie pojawia się drażniący i duszący zapach spalin. Zapach jest tylko wtedy gdy mam otwarty wlot powietrza z zewnątrz samochodu. Ponadto po podniesieniu klapy silnika ten zapach jest wyraźnie wyczuwalny, a z okolic wtryskiwaczy słychać miarowe "cykanie" jednego z nich. Co to może być. Dodam jeszcze że na piątce i czwórce trzeba wyraźnie depnąć pedał gazu żeby samochód zaczął przyspieszać. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki co to może być. Pozdrawiam

Gabrycha 24-02-2009 10:31

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Mnie się to przydarzyło ale w Essim - powód - sito zamiast rury pomiędzy tłumikami środkowym a tylnym, to samo było też gdy kiedyś odpadł tylny tłumik.
Sądzę więc że masz jakieś nieszczelności w wydechu pod autem lub nawet przy samym silniku (korozja lub rozluźnione złącze).
Co do cykania to może być faktycznie bliski finał wtryskiwacza. Może zobacz w sąsiednim temacie - tam coś pisze o regeneracji wtrysku zdaje się że w aż PILE.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Koyot. 24-02-2009 10:54

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
nic prostrzego jak sprawdzic uklad wydechowy zacznij od kolektora i zobacz na kanale albo podnosniku caly uklad gdziesz musi puszczac.
a na poczatek mozesz zrobic test. zatkaj wylot rury i jesli Ci auto nie zgasnie to masz przedmuchu.

robciowr 24-02-2009 19:04

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
espol ja niedawno uporałem się z taką przypadłością moje auto miało praktycznie takie same objawy co opisujesz. Byłem u jednego mechanika i powiedział ze nie ma pojęcia o co chodzi i trzeba rozbierać silnik od góry i szukać przyczyny. Myślę sobie albo kręci i próbuje mnie ogołocić z kasy albo faktycznie nic nie wie. Po namyśle umówiłem się ze specem od diesli ale niestety nie dojechałem do niego auto zatrzymało się na środku drogi zadymiło zakopciło i zgasło a ja nie chciałem ryzykować odpalenia i zacholowałem auto do umówionego mechanika. "Cykanie" o którym piszesz stało się straszne po odpaleniu auta na warsztacie. Jednak do rzeczy przyczyną "cykania" zapachu spalin w aucie była nieszczelność na jednym wtrysku. Jest tam jakiś uszczelniac z którego w moim aucie została połowa z całości. Długo by jeszcze pisać bo przy okazji okazało sie że walnął pierścień olejowy na jednym z tłoków. Cała impreza kosztowała mnie 3700zl i postój auta na warsztacie ponad dwa tygodnie bo był kłopot z częściami.

radzio_s 24-02-2009 19:16

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Pewnie to co w wielu 1,6 TDCI
Obejrzyj wtryski zobacz czy nie masz przedmuchów wokół nich.
Można próbować dokręcać lub wymienić podkładkę uszczelniającą pod wtryskiem.
Dłuższa jazda może prowadzić do uszkodzenia głowicy.
U mnie pomogło dokręcenie
A spalinami capiało co niemiara

SMUTNYINDYK 24-02-2009 20:10

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Chyba radzio_s ma rację !

espol 25-02-2009 10:34

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
[QUOTE=radzio_s;1096950] Witam! Dzięki za wskazówkę. Obejrzałem wtryski i ten, który wydaje się że "cyka" jest rzeczywiście zachlapany ropą - czy to świadczy o przedmuchu? Jaki może być koszt takiej naprawy? Pozdrawiam.

espol 25-02-2009 10:35

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
[QUOTE=robciowr;1096936] Witam! Dzięki za wskazówkę, jak się uporam to dam znać. Pozrawiam

Gabrycha 25-02-2009 11:47

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
koszty
- uszczelka pod wtrysk to grosze
- za pokręcenie kluczem w te i nazad - w zal od warsztatu - można samemu ale ..... no właśnie: wtryskiwacz, kable sterujące, przewody paliwowe, zapowietrzenie układu podawania paliwa .....itd itp - może lepiej dać zarobić niż się zbłaźnić wśród domowników i innych.

Gabrycha 25-02-2009 11:49

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
koszty
- uszczelka pod wtrysk to grosze
- za pokręcenie kluczem w te i nazad - w zal od warsztatu - można samemu ale ..... no właśnie: wtryskiwacz, kable sterujące, przewody paliwowe, zapowietrzenie układu podawania paliwa .....itd itp - może lepiej dać zarobić niż się zbłaźnić wśród domowników i innych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.