Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181333)

AJGL 05-06-2013 20:02

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Ja dziś właśnie wymieniałem u siebie przewody WN. Objaw miałem podobny. W moim MK1 1.8 115KM + LPG na benzynie zachowywał się idealnie, natomiast problemy były na gazie, na 1. i 2. biegu do przekroczenia magicznych 2tys. obrotów przyspieszał skokami, przy wyższych biegach dawało się odczuć delikatne szarpnięcie przy przekraczaniu 2ys. obr.
Mój gazownik po stwierdzeniu, że z gazem wszystko OK zasugerował właśnie przewody. Jednocześnie wspomniał, że często miał przypadki, gdy ludzie po wymianie przewodów na jakieś tańsze dalej mieli problemy.
Ja dziś założyłem Motorcrafta, co mnie z wysyłką wyniosło 160zł, ale problem jak za dotknięciem magicznej różdżki od razu ustąpił.
Proponuję więc nie oszczędzać ani na świecach ani na przewodach.... cewka u mnie sprawna, ale pewnie też oszczędzać nie warto.

Rezusik80 19-11-2014 22:03

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
dodam panowie. kolektor to wszystko papra kolektor ssący i ta rurka do odpowietrzania skrzyni.To sobie przeglądnijcie jesli jest skruszała i dostaje sie lewe powietrze silnik będzie podnosił obroty podczas hamowania .A to kopanie jak sąde wynika z błędu klapek .ja od kiedy je zawiesiłem auto skacze od 2tyś.Wymieniłem wszystko co dało sie przykręcić do bloku śilnika oprócz kolektora ,hehehe, więc pozostała mi jedna jedyna przyczyna.

szejbtom 08-12-2017 12:52

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Cytat:

Napisał Rezusik80 (Post 2303615)
dodam panowie. kolektor to wszystko papra kolektor ssący i ta rurka do odpowietrzania skrzyni.To sobie przeglądnijcie jesli jest skruszała i dostaje sie lewe powietrze silnik będzie podnosił obroty podczas hamowania .A to kopanie jak sąde wynika z błędu klapek .ja od kiedy je zawiesiłem auto skacze od 2tyś.Wymieniłem wszystko co dało sie przykręcić do bloku śilnika oprócz kolektora ,hehehe, więc pozostała mi jedna jedyna przyczyna.

Hej,

Ma te objawy, tzn nie równa praca przy przyspieszaniu i podnoszenie obrotów przy hamowaniu. Możesz dokładnie opisać o co chodzi ? Która uszczelka i co wymienić ?

volvgangster 31-01-2018 16:06

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Mam taki sam problem.wymienilem cewke-kable swiece wtryski filtry,klapek już dawno nie mam a silnik podszarpuje od1 do 2tys obrotów na lpg jest idealnie...jakies podpowiedzi?

jaworq 03-02-2018 14:06

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
gdzieś kiedyś czytałem na tym forum w podobnym wątku że to może być wina zapchanego zaworu EGR lub czujnika podciśnienia sterującego turbiną lub EGRem (są 2 i kosztują około 150zł sztuka). Po prawej od silnika w szczelinie między silnikiem a filtrem powietrza. Któryś z nich powodował u mnie przerywane przyspieszanie przy wyższych prędkościach + buczenie po zgaszeniu silnika. Wymieniłem obydwa i spokój.

Gregi86 03-02-2018 18:58

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
kolega volvgangster ma silnik w benzynie a jaworq piszesz o dieslu.
podepnij auto pod komputer i sprawdz czy podczas dodawania gazu pojawia sie wypadanie zaplonu i na wyzszych obrotach.
sprawdz tez swiece, po kolorze osadu zobaczysz na ktorym cylindrze jest problem.
mozesz sprawdzic szara kostke przy glowicy, odpowiada za dzialanie wtryskow i czujnika polozenia walkow, moze jest peknieta zapinka przy ktoryms wtrysku i traci zasilanie.
jezeli to nadal nie pomoze to podmien czujnik polozenia walu

volvgangster 04-02-2018 08:01

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
dzięki za odpowiedź
mój problem jest tylko na zimnym silniku od 1tys do 2 tys obrotów na benzynie i tylko jak jest pod obciążeniem czyli jak jadę autem.na parkingu normalnie silnik działa.Dzieje się tak tylko jak jest zimny i tylko na paliwie na lpg idealnie.A co ciekawe jak jadę a ma "czkawkę"i przeciągnę go po wyżej 2 tyś obrotów to problem zanika.Swiece,kable,cewka ma miesiąc bo gaziarz wymienił wraz z wymianą wtrysków lpg bo miałem na matrixie i padła jedna listw lpg-i zdecydował o wymianie.Auto na lpg lepiej się zbiera i jeździ niż na paliwie.Filtry wymienione wszystkie nawet kabinowy : ) komputer nie ma żadnych błędów

Gregi86 05-02-2018 10:58

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
to sprawdz kostke przy glowicy, moze gazownik cos rzezbil

volvgangster 06-02-2018 20:07

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Witam
Szara kostka sprawdzona i nic tam nie ma co by wskazywało na tą usterkę ...gaziarz wtryski podpiał pod starą instalacje z wtrysków lpg

westlive 06-02-2018 22:46

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Mi to wszystkie objawy kojarzą się z turbiną a może map sensor?.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.