Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Perforacja a konserwacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171128)

luk009 08-12-2012 00:01

Perforacja a konserwacja
 
Witam Mam forda focusa z 2008r robię przeglądy perforacji i zastanawiam się aby oddać do mechanika na konserwację aby zabezpieczyć i tutaj kieruje zapytanie czy konserwacja będzie skutkowała jakimiś przeciwwskazaniami do kontynuacji gwarancji na perforację(zerwanie)?

maureliusz 08-12-2012 00:25

Odp: Perforacja a konserwacja
 
Ta gwarancja forda to dziadostwo!!! Zawsze Ci powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne.

Lepiej sobie zrobić porządną konserwację.

luk009 08-12-2012 10:10

Odp: Perforacja a konserwacja
 
Kolego dzięki za informację ale jakbym chciał konserwować to jednak gwarancja przepada? A to nie jest gwarancja na lakier a podwozie to inna sprawa?

kubaw20055 08-12-2012 12:10

Odp: Perforacja a konserwacja
 
Wg mnie taka gwarancja jest niewiele warta, więc lepiej zrobić porządną konserwację dopóki auto jest jeszcze młode i "zdrowe" :wink:

alex2006 08-12-2012 12:57

Odp: Perforacja a konserwacja
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1917515)
Ta gwarancja forda to dziadostwo!!! Zawsze Ci powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne.

I tu nie zawsze jest tak jak piszesz.Ja nawet nie widziałem tych niby uszkodzeń(na rantach drzwi-gołym okiem nie widoczne malutkie pęcherzyki-3 elementy).Auto miało wtedy 4 lata.Podczas przeglądu zaproponowano ni z tąd ni z owąd naprawę gwarancyjną.Zrobiono zdjęcia i po 4 tygodniach zaproszono na naprawę.Do dziś żadnych problemów z naprawianymi elementami.Termin naprawy ustaliłem tak jak mi pasowało-(podczas-wczasów).Naprawa trwała 3 dni.Auto po zrobieniu stało prawie 2 tygodnie w serwisie i czekało aż wrócę.Nikt nie robił żadnych problemów.Do tego miła obsługa i kontakt telefoniczny.Nie wiem,może miałem szczęście.:>Do dziś korzystam tylko z przeglądów nadwozia oraz rożnych akcji serwisowych w tym samym serwisie.Przeglądy mechaniczne robię u zaprzyjaźnionego mechanika.

driver110 08-12-2012 16:00

Odp: Perforacja a konserwacja
 
Porozmawiaj zatem w serwisie Forda w których dokonujesz przeglądów nadwozia, spód auta to zupełnie inna bajka. Kamienie, sól swoje robi i żadne zapewnienia że wytrzyma 5-7 lat są nieprawdziwe. Ja malowałem progi i konserwowałem podwozie po pięciu latach!!! progi były wypiaskowane teraz jest ok. nikt o nic się nie czepiał.

kubaw20055 08-12-2012 18:29

Odp: Perforacja a konserwacja
 
Ciekawe kto ma interes w tym, żeby samochód wytrzymał jak najdłużej w dobrym stanie - producent/serwis czy właściciel ? Odpowiedź jest raczej prosta, więc jak to się mówi "trzeba wziąć sprawy w swoje ręce" :wink::p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.