Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210572)

huyejo 29-08-2014 18:50

Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy
 
Witajcie koledzy i poratujcie podpowiedziami.

Odkąd kupiłem mojego Gala, po paru kilometrach jazdy parowały mi szyby i czułem dziwny zapach. Parę dni temu zabrałem się za ściąganie kokpitu, żeby dostać się do nagrzewnicy. I tu pierwsze rozczarowanie, bo rurki i nagrzewnica suchutkie jak wiór. Więc zacząłem ściągać dywanik pod nogami kierowcy, pod nim jest taka jakby gruba wykładzina z "papierowego" włókna, od góry powleczona gumą - nie wiem, jak to się nazywa fachowo. Ta wykładzina jest cała zgnita - rozpada się w rękach i jest mocno nasiąknięta, a śmierdzi strasznie jakby szlamem. Skąd tam może brać się woda? Czy może być tak, że poprzedni właściciel doprowadził do zalania samochodu (stwierdziłem, że była uszczelniana przednia szyba) i ta woda nie może odparować i tak stoi cały czas w tym zagłębieniu i wsiąka w wykładzinę?

Przez szybę na pewno się nie leje, bo uszczelka jest w środku suchutka (sprawdzałem po ostatnich ulewach). Przez filtr kabinowy też nie leci (wymieniłem, stary był suchutki tylko cały czarny) ani przez odpływy (wszystko było wyczyszczone i udrożnione, woda po deszczu spływa przy nadkolach z obu stron na ziemię). Podłoga też jest cała, ani śladu dziurek (zresztą mokro było przez całe lato, także gdy jeździłem w upały). Dodam, że troszkę mi ubywa płynu chłodniczego (tak z 0,5 litra na 1000km - nie wiem, czy tak powinno być) ale nie widać żadnych wycieków (parkuję na kostce).

Zasadnicze pytania: jak się fachowo nazywa ta wykładzina pod dywanikiem i gdzie można to kupić, oraz skąd może brać się woda (lub inny płyn) pod wycieraczką kierowcy?

Ishyn 30-08-2014 14:11

Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy
 
Co do wody pod wycieraczką kierowcy: zobacz pod osłoną progu kierowcy (pod tym plastikiem przy drzwiach kierowcy) jest złączka przewodu płynu do spryskiwacza tylnej szyby. Może masz tam nieszczelność? czasem lubi wężyk spaść. pzdr

hektoras 31-08-2014 12:20

Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy
 
Lub jak u mnie szyba jednak puściła i przecieka ale z tego co piszesz to najprawdopodobniej ja wyżej nieszczelnośc na wężyku płynu . Sprawdz jeszcze (jak poczytasz to będziesz miał większą wiedzę) na przejściu przez ścianę grodziową przewodów lub linki bo i takie przypadki się zdarzały ze tam przeciekało.

jedi6667 31-08-2014 14:15

Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy
 
Miałem tak samo ale u mnie woda wciekała otworem pod tzw "hokejką" czyli osłonką przy wycieraczce szyby, sylikon załatwił sprawę.

Witek_1958 31-08-2014 22:10

Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy
 
... zobacz o który otwór chodzi .....
... od strony kierowcy jest tak samo: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .....
.... a tu link do całego tematu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.