Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   grzeje sie podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50647)

Zwil 04-09-2008 08:51

grzeje sie podczas jazdy
 
Witam,
Mam ford focus 1.6 2003 rok.
Podczas przejechaniu 20 km, zaznaczam ze nie w korku jechalem, temperatura wzrosla na maxa, wiec sie zatrzymalem, jechalem przy właczonej klimatyzacji. pod spodem niewielkie slady wycieku po prawej stronie od dolu na asfalcie pare kropli. Pozniej odpalilem i temperatura w normie na polowie wskaznika, gdy wzrastala zatrzymywalem sie aby ostygl i tak kilkanascie razy az dojechalem do celu. Czy to termostat padł czy cos innego prosze o wskazówki. Plyn od chlodnicy w normie nie cieknie! Załozylem gaz sekwencje tydzien temu i przejechalem 300 km- moze cos z tym ma wspolnego? prosze o rady

Marcinos80 04-09-2008 10:52

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Ja bym stawiał na czujnik temperatury, co na szczęście nie jest drogą inwestycją, ale nie odkładałbym tego w czasie, przegrzanie silnika to nie przelewki

Zwil 04-09-2008 11:03

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Hm, dzięki. Pytałem 2-och kolegów co sie znaja troche to stawiaja na termostat

Zwil 08-09-2008 16:02

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Wymienilem termostat i temperatura jest juz w normie na polowie wskaznika., auto sie nie grzeje , płyn w zbiorniczku w normie -nic nie wycieka ale mam pytanie. czy to normalne ze wentylator non stop chodzi a jechalem odcinek 10 km i on caly czas chodzi. czy to ma cos wspolnego z czujnikiem temperatury?? Auto ma zalozony gaz swiezo i przejechalem dopiero nim 400 km na gazie i moze cos z tym mam wspolnego? proszę o sugestie co z tym wentylatorem.

Marcinos80 08-09-2008 16:33

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Nie ma nic wspólnego z gazem. Wiatrak powinien się odpalać w okolicy 90-100 stopni - nie wiem jaka dokładnie temperatura jest w Focusie. I owszem to właśnie ten czujnik odpowiada za uruchomienie wiatraka. Ale dziwi mnie trochę objaw, bo gdy mi padł czujnik w starym golfie to efekt był dokładnie odwrotny-wiatrak się nie uruchamiał i wszystko się gotowało. Ale podjedź do jakiegoś speca bo szkoda wiatraka.

Dinar 08-09-2008 17:00

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Właśnie instalacja gazowa ma znaczenie,żle podłączone węże do podgrzewania gazu
przez płyn chłodniczy,podjedz z powrotem do gazowników co zakładali.

Marcinos80 08-09-2008 20:13

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
A to w takim razie sorry za wprowadzenie w błąd.

Zwil 08-09-2008 23:38

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
jechalem i znowu temperatura rosnie na maksa a termostat wymienilem, wentylator cały czas chodzi. podjade do gazowników bo juz sam nie wiem o co chodzi !!!

sapienti 09-09-2008 15:13

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Jeśli chodzi o ciągłą pracę wentylatora, to sprawdź, czy przypadkiem nie słyszysz tego wiatraka od chłodnicy klimatyzacji. Po włączeniu klimy kręci się nieustannie.

Zwil 09-09-2008 20:06

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
No walsnie wiem, i jechalem bez klimy !!! i caly czas chodzi wiatrak. dalem dzis do gazowników. bedą jutro patrzec wiec zobacze co to za usterka

Zwil 11-09-2008 07:32

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Gazownicy twierdza ze im temperatura nie rosla, maja dzis swiece wymienic bo cos na wolnych obrotach go szarpie (w sumie tez mi sie tak dzialo ale czasem podczas ruszania) i jeszcze dzis beda go sprawdzac. cos ,mi tu smierdzi jak kazali zostawic auto na kolejny dzien-pewnie cos zrobili nie tak podczas instalacji.

Zwil 12-09-2008 14:32

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
trzeci dzien auto stoji na serwisie u gazowników i łaskawie stwierdzili ze wymienią czujnik temperatury. wymienili mi tez kable bo przy ruszaniu na wolnych obrotach szarpało nim(mi czasem szarpnelo ale jakos mi to nie przeszkadzalo).

Zwil 16-09-2008 08:48

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
USTERKA NAPRAWIONA-WYMIENIŁEM CZUJNIK TEMPERATURY. POZDRO ALL


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.