Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82820)

assassin 06-11-2009 09:00

Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Witam. na początek dodam iż jestem nowym użytkownikiem. Szukałem tematu lecz do MK3 nie znalazłem..Mianowicie chodzi mi o zmianę koloru wnętrza z zielonego na ... niebieski... wszystkie pokrętła zegary itp.. teraz nachodzi pytanie. Czy dostanę diody w kolorze niebieskim tego samego typu? Czy w MK3 zegary maja filtr i wymiana żarówek?diod? wystarczy? Prosze o pomoc :)

jendrekmak 06-11-2009 09:34

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
jest filtr zielony we wszystkich elementach podświetlenia i nie da się go wymienić. jedyne co można rozsądnie zrobić to licznik indiglo ale wtedy cały licznik świeci na biało i ma elementy czerwone i czarne. całe podświetlenie bazuje na białych żarówkach.

puchcioo 06-11-2009 11:49

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Witam,

tarcza zegarów pokryta jest farbą zieloną i ona daje zielony kolor podświetlenia. Ja ją zdrapałem przy użyciu noża :) Podświetlenie zegarów zrealizowane jest za pomocą żarówek bezcokołowych W3W. Ja wstawiłem zamiennik diodowy z diodą o szerokim kącie świecenia. Żarówek jest łącznie 4. Co do podświetlenia wyświetlaczy LCD (komp + licznik km) do podświetlane są one przez żarówki W1.2W a kolor daje folia transculentna - ją należaloby wymienić.
Podświetlenie konsoli centralnej dla Mondeo po lifcie:
- ESP + klapa bagażnika - 2 zielone diody 3528 (PLCC-2) + 1 pomarańczowa 3528 (PLCC-2)
- Podgrzewane fotele - 8 zielonych diod 0805 + 10 czerwonych diod 0805
- zegarek - 2 zielone diody 3528 + 1 czerwona dioda 3528 + 1 zielona dioda "kątowa" 3528
- klima automat. - 12 zielonych diod 3528 + 1 pomarańczowa 3528
- sterowanie szybami (4 szyby) - 5 zielonych diod 3528+jedna czerwona 3528 (sterowanie w drzwiach kierownika) oraz po 2 diody zielone 0805 w pozostalych drzwiach
- podgrzewanie szyby przód - 1 zielona dioda 0805 + 1 pomarańczowa dioda 0805
- podgrzewanie szyby tył - 1 zielona dioda 0805 + 1 pomarańczowa dioda 0805
- włącznik świateł - 10 zielonych diod 3mm + 1 dioda zielona 5mm + 1 dioda pomarańczowa 5mm

tyle jest u mnie bo właśnie to robię i mam furę rozebraną, tzn. całą konsolę centralną. Podświetlenie zegarów zmieniłem wcześniej. Oczywiście na allegro dostaniesz każdy rodzaj diody i w kolorze jaki Cię interesuje. Zielona farba jest _tylko_ na zegarach, niegdzie więcej jej nie ma.


jak będziesz potrzebował to mogę pofocić te elementy żebyś wiedział bez rozbierania jak to wygląda.

pozdro
Maciek vel Puchal

dikileiden 06-11-2009 12:34

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Co nie starczyło na Passata i się Mondeo przerabia,sorry ale dla nie to żenada ;-)

puchcioo 06-11-2009 12:49

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
no niestarczylo - teraz musze jeszcze kupic lampy od paska i z maska cos porzezbic. Bo bude to wyklepie......

pzdr :)

Rijndael 06-11-2009 12:55

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Cytat:

Napisał dikileiden (Post 1281914)
Co nie starczyło na Passata i się Mondeo przerabia,sorry ale dla nie to żenada ;-)

Pamiętam, że jak pojawiło się to niebieskie podświetlanie w VW to mało komu się podobało... a teraz wszyscy przerabiają... za 5 lat pewnie będę przerabiać z powrotem na zielone albo na jeszcze jakieś inne... Moim zdaniem szkoda wysiłku...

puchcioo 06-11-2009 13:08

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
a mi się podoba białe i na takie robie a zielone zostawiam wyświetlacze LCD i kawałek zegarka :)

pzdr

hucker 06-11-2009 13:42

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
PUCHCIO prześlij pare fotek jak to wygląda . a jak poradziłaś sobie ze zdjęciem i wyskalowaniem wskazówek?

jendrekmak 06-11-2009 13:46

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
próbowałem w focusie zrobić na biało ale tam byłu flitry zespolone w przełącznikach, liczniku, itp. W mondku jeszcze nie próbowałem ale jeśli da się zrobić białe to z pewnością spróbuję.
od wielu lat mam zielone i trochę mi się to znudziło, czerwony i niebieski kolor odpada bo za bardzo męczące, pozostaje białe podświetlenie.

Zawika 06-11-2009 15:24

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Cytat:

Napisał assassin (Post 1281767)
Witam. na początek dodam iż jestem nowym użytkownikiem. Szukałem tematu lecz do MK3 nie znalazłem..Mianowicie chodzi mi o zmianę koloru wnętrza z zielonego na ... niebieski... wszystkie pokrętła zegary itp.. teraz nachodzi pytanie. Czy dostanę diody w kolorze niebieskim tego samego typu? Czy w MK3 zegary maja filtr i wymiana żarówek?diod? wystarczy? Prosze o pomoc :)

Na początek dodam , że każdy nowy użytkownik pisze że szukał...
To że jesteś nowy to widać po nieporadności z jaką szukasz.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.