Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy macie włączoną klimatyzację cały rok? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77819)

jarkosz2006 02-09-2009 10:41

Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
Mam takie pytanie do kolegów, mianowicie, byłem na przeglądzie okresowym (wymiana oleju, filtrów itp) w nieautoryzowanym zakładzie, ale jak o sobie piszą specjalizującym się w naprawie fordów i "spec" orzekł mi, że rozsypała mi się mała dwumasa, no cóż może się zdarzyć, nawet i przy moim obecnym przeglądzie 64 kkm, ale tak się zdarzyło, że wymieniałem małą dwumasę w marcu tego roku przy 53kkmm, więc raczej niemożliwe, żeby się teraz rozsypała, a nic na to nie wskazuje,żadnych objawów ubocznych itp....Ów "spec-mechanik" zdziwił się mocno, że jeżdżę cały rok na włączonej klimatyzacji ( ust. jak w książce 22 st. C). Dumnie rzekł, że "kto jeździ cały rok na włączonej klimatyzacji, to mała dwumasa sypnie mu się już po 10 kkm, bo takie jest duże obciążenie". Moim zdaniem bredzi jak powalony piorunem, ale nie wyprowadzałem go z tej "cudownej diagnozy", myślę tylko ,że chciał mnie "skroić" na tys, zeta, bo tyle miało to kosztować. A jak jest u Was włączacie (wyłączacie) klimatyzację "sezonowo", czy jeździcie na włączonej cały rok, podobnie jak ja. Pozdrówka dla wszystkich.

janosik 02-09-2009 10:52

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
Moim zdaniem rzeczywiście bredzi. Zresztą w niskich temperaturach i tak się nie włączy.

luis 02-09-2009 12:57

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
Ja mam cały rok włączoną klimę. Pierwszy raz spotykam się z taką teorią.

SrebnaStrzała 02-09-2009 14:05

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
Klimatyzacja powoduje obciążenie rzędu kilku koni ale czy może to spowodować zużycie pasówki hmmm może przyspieszyć ale jak bardzo to już nie umiem stwierdzić.

mch12 02-09-2009 15:36

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
może Ci ktoś założył jakoś felernie tę m. dwumasę i się posypała
ogólnie to tak jak przedmówcy nie spotkałem się z taką teorią

mario13 02-09-2009 16:43

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
Od zakupu jest caly czas wlaczona(prawie 1,5 roku).:one:

lopezpb 02-09-2009 18:52

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
Od nowości prawie przez 95% czasu jest włączona na 22/21 stopni.

Alfioso 02-09-2009 19:37

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
Jak naprawiałem klimatyzację w poprzednim aucie, to spec powiedział, że na klimie powinno się jeździć cały rok. Wyłączona klima oznacza bezruch sprężarki, sypią się uszczelki itd.
Wówczas naprawa klimy była bardzo bolesna: 800zł.

Anabela 02-09-2009 19:59

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
W lato zawsze klima jest włączona, w pozostałym okresie, przynajmniej jak ja jeździłam poprzednim autkiem, w miarę potrzeby klima była też używana. Zwłaszcza w czasie deszczu, bo szyby parowały. Mąż nie włączał, bo mu za dużo paliwa zużywało :roll: Mondek jest mój, więc klima będzie chodzić cały czas.
Słyszałam od speca od klimy, że to jest nawet wskazane, jak klima "odpoczywa" poza sezonem letnim, to wcale nie jest za dobrze. Byle by nie odpalać wozu przy włączonej klimatyzacji, żeby nie było obciążeń g:DD

Papel 02-09-2009 22:02

Odp: Czy macie włączoną klimatyzację cały rok?
 
mi się doszczętnie posypała m. dwumasa właśnie na odpalaniu z klimą (30 st. i postój przez 2 minuty a o klimie się zapomniało:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.