Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Załączający się wentylator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96549)

KAROL 88 02-04-2010 22:14

Załączający się wentylator
 
Witam, posiadam focusa (1.8 tddi z 2001r.) dopiero od tygodnia i zauważyłem, że w dziwnych momentach załącza się wentylator, a mianowicie: na zimnym silniku po przejechaniu kilkuset metrów, później w trakcie rozgrzewania się silnika jeszcze dużo przed temperaturą która mogłaby wskazywać na to że ma się załączyć. Czasami wyłączy się sam a niekiedy dopiero gdy zgaszę samochód. Szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem odpowiedniej do mojego typu:). Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi
Ps. Jeżeli źle wpisałem się w etykietę forum to przepraszam;)

magpix 03-04-2010 10:05

Odp: Załączający się wentylator
 
Jeśli masz nastawione pokrętło nawiewu na przednią szybę to automatycznie załącza się klima być może to jest powodem tego że chodzi Ci się wentylator. Jak kupiłem Focusa to też się na tym złapałem .

KAROL 88 05-04-2010 13:42

Odp: Załączający się wentylator
 
A świeci się wtedy lampka od klimy?

gorgief 05-04-2010 14:07

Odp: Załączający się wentylator
 
Cytat:

Napisał KAROL 88 (Post 1405902)
A świeci się wtedy lampka od klimy?

O ile dobrze pamiętam, to w FFI nie.

magpix 05-04-2010 18:34

Odp: Załączający się wentylator
 
Dobrze pamiętasz nic się nie świeci.

józek 05-04-2010 19:11

Odp: Załączający się wentylator
 
Moim zdaniem dzieje się tak dlatego gdyż:
masz ustawioną jakąś temperaturę
Wyższą, niż jest obecna w samochodzie, to wentylator załącza się aby podbić tą temperaturę do ustawionej (daje więcej ciepła).
Niższą niż jest samochodzie, wentylator pracuje zimnym powietrzem do zbicia temperatury do ustawionej.
Po przejechaniu dłuższego odcinka wszystko wróci do normy (wyrówna temperaturę panującą do ustawionej).

Przy ponownym odpaleniu wentylator nie pracuje.
Zakres pracy wentylatora jest zawsze określony od ... do...
Nie ma tak nigdzie , że stale utrzymuje jedną temperaturę powiedzmy 20*C jest ustalona praca od powiedzmy 19,5*C do 20,5*C.
Jeżeli wyłączysz silnik przy 19,6*C i ponownie załączysz to wentylator nie załączy się.
A tak w ogóle to w fordach tak jest jak opisujesz.A skoro tak jest to nie jest wada, z tym trzeba żyć

gorgief 05-04-2010 19:41

Odp: Załączający się wentylator
 
Chyba kolego nie zrozumiałeś tematu.
Chodzi o wentylator który znajduje się na chłodnicy, a nie o wentylator nawiewu w kabinie.
W FFI (przynajmniej w fl ja miałem 2002) gdy ustawisz nawiew na przednią szybę to z automatu włączy się klimatyzacja a co za tym idzie w FFI równolegle włącza się wentylator na chłodny (W FFII wentylator chłodnicy się nie włącza od razu, tylko w zależności od temperatury tak mi się wydaje).
Ponadto zauważyłem, że klima nie włączała się po każdym włączeniu nadmuchu na szybę czyli wynika z tego, że jest sterownik, który mierzy czas działania klimy. Moim zdaniem chodzi o to, żeby klima co jakiś czas się włączała celem obiegu środka chłodzącego w układzie.

józek 05-04-2010 19:58

Odp: Załączający się wentylator
 
Może i niezrozumiałem
Zacytuj o który wentylator chodzi

gorgief 05-04-2010 20:06

Odp: Załączający się wentylator
 
czytając Twoją wypowiedź mam wrażenie, że chodzi Ci o wentylator w kabinie od nadmuchu, oraz wydaje mi się, że piszesz o automatycznej klimatyzacji.
Natomiast w wątku chodzi o wentylator na chłodnicy znajdujący się pod maską samochodu i o ile dobrze domniemam klimatyzację manualną.

józek 05-04-2010 20:10

Odp: Załączający się wentylator
 
Moim zdaniem obaj możemy mieć rację.
Niech wypowie się twórca tematu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.