Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Filtr paliwa 1.4 TDCi - obsługa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=16010)

Mareko 29-08-2006 20:43

Filtr paliwa 1.4 TDCi - obsługa
 
Witam,

Zalaczam zdjecie do w/w filtra i mam jedno pytanie dla zorientowanych:

Czy ta srubka miedzy literkami S i K sluży do spuszczania zanieczyszczen z filtra?
Jak czesto powinno sie spuszczac te zanieczyszczenia zakladajac ze tankuje tylko BP Ultimate lub Shell V-Power Diesel.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gochu 03-11-2009 10:36

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
Witam!
Proszę powiedzcie czy norm± jest wymiana filtra paliwa przy silniku 1.4 TDCi przed każd± zim±? W instrukcji mówi się o wymianie co 30tys. km(chyba). Ja przejechałem 13tys.Słyszałem też o odkręceniu jakiej¶ ¶rubki z filtra celem spuszczenia nagromadzonej w osadniku wody. Nowy filtr w serwisie kosztuje ca 212zł! Zgroza! Mam taki oryginalny założony (Motorcraft). Proszę o pomoc, pozdrawiam wszystkich fusionistów, tych benzynowych też!

wawik 03-11-2009 12:25

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
Cytat:

Napisał Mareko (Post 682727)
Witam,

Zalaczam zdjecie do w/w filtra i mam jedno pytanie dla zorientowanych:

Czy ta srubka miedzy literkami S i K sluży do spuszczania zanieczyszczen z filtra?
Jak czesto powinno sie spuszczac te zanieczyszczenia zakladajac ze tankuje tylko BP Ultimate lub Shell V-Power Diesel.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Link otwierasię po skasowaniu numerków - zostawić tylko sklep

p.s. 06-11-2009 20:57

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
Cytat:

Napisał Gochu (Post 1279256)
Witam!
Proszę powiedzcie czy norm± jest wymiana filtra paliwa przy silniku 1.4 TDCi przed każd± zim±? W instrukcji mówi się o wymianie co 30tys. km(chyba). Ja przejechałem 13tys.Słyszałem też o odkręceniu jakiej¶ ¶rubki z filtra celem spuszczenia nagromadzonej w osadniku wody. Nowy filtr w serwisie kosztuje ca 212zł! Zgroza! Mam taki oryginalny założony (Motorcraft). Proszę o pomoc, pozdrawiam wszystkich fusionistów, tych benzynowych też!

Link do tańszego filtra: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pytanie tylko jaka jest jego jako¶ć... Tego nie wiem i sam o to pytam.

wawik 07-11-2009 05:22

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
Podany powyżej link jest do silnika 1.4 HDI, my mamy silniki 1.4 tdci. Czy filtry będ± pasować? - nie wiem.

kuba 07-11-2009 05:24

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
Wawik 1,4 HDI i 1,4 TDCI to te same silniki.

Piotrek1234 20-12-2009 19:13

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
A gdzie ten filtr jest zlokalizowany bo jako¶ nie mogę go dostrzec?

Klocek7 08-02-2010 21:27

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
Witam!
Poniżej link do "serwisówki" wymiany filtru paliwa we FUSION-nie 1,4 TDCi .
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i życzę powodzenia.
Klocek7.
Ps.: z żalem zawiadamiam, że nie pytałem AUTORA o możliwo¶ć udostępnienia ww opisu. Mam nadzieję, że "odpu¶ci mi ten grzech" . SORRY !!!
I serdeczne DZIĘKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szukajcie tu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

conney 16-01-2011 14:02

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
Witam wszystkich,

odgrzebuję "trupa" bo mam piln± sprawę :)... Mianowicie potrzebuję spu¶cić wodę i zanieczyszczenia z filtra. Czy kto¶ byłby tak łaskaw i mnie pokierował co należy zrobić. Tzn. gdzie jest umiejscowiony filtr pod mask± (chętnie oferty z foto :)), gdzie jest spust, etc.
Chciałbym spu¶cić zanieczyszczenia z filtra zanim mrozy wróc±, bo już raz mnie zimno unieruchomiło. Paliwo tylko Shell i Statoil DieselGold, a mimo to przy mrozie około -15 nie odpalił. Po ociepleniu (temperatury około -5) wszystko wróciło do normy. Nie mam czasu jechac do serwisu ale również nie chcę zostać unieruchomiony na amen. Filtr był wymieniany w maju, więc nie chcę się bawić w nowy, tylko opróżnić odstojnik.

pozdrawiam

Bandzir 16-01-2011 14:36

Odp: Filtr paliwa Ford Fusion 1.4 TDCi
 
co do foto to trudne bedzie, gdyz jestem w trasie. Dodatkowo mozesz sprawdzic, przy spuszczaniu tej wody z filtra, czy czasem nie wypiela sie dodatkowo wtyczka (wpinana od spodu filtra) sluzaca do podgrzewania paliwa, skoro mowisz ze przy -15 ci skapitulowal. Czesto sie lubi wypiac (kiepskie mocowanie).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.