Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98471)

666zielony666 23-04-2010 14:11

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
no masz racje :( zebym ja wiedzial ile jeszcze przejezdze na tym co mam to bym byl zadowolony.. a tak to loteria :) a jak do mechanika dam zeby sprawdzil to zaplace kase za robote nie wiadomo czy on mi to dokladnie sprawdzi a sprzeglo dalej bedzie rozwalone

666zielony666 23-04-2010 14:19

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
a jeszcze jedno mam pytanie przy zakupie trzeba podac numer nadwozia i kod silnika
numer nadwozia to wiadomo a kod silnika? skad go z czytac?

adriaan1989 02-05-2010 18:12

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
Witam, u mnie podczas wciskania sprzegla slychac jakas sprezyne. Sprzeglo lapie normalnie tak jak od poczatku. Jedyny mankament to ten dzwiek sprezyny. Jakis czas temu mechanik walna tam troche wd40 i pomoglo na jakis czas. Co to moze byc?

Lukaszko 03-05-2010 15:32

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
Też słyszę tą sprężynkę.
Ale w sumie to nie przeszkadza i myślę że to nie szkodliwe.

JAL_79 05-05-2010 05:36

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
Cytat:

Napisał adriaan1989 (Post 1427576)
Witam, u mnie podczas wciskania sprzegla slychac jakas sprezyne. Sprzeglo lapie normalnie tak jak od poczatku. Jedyny mankament to ten dzwiek sprezyny. Jakis czas temu mechanik walna tam troche wd40 i pomoglo na jakis czas. Co to moze byc?

u mnie też słychać sprężynkę, a koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem, wysprzęglnikiem i jakimś łożyskiem miałem wymieniane w zeszłym tygodniu. Czy to może oznaczać, że któraś z wymienionych części jest uszkodzona, albo, że ktoś pocisnął mi jakąś używaną część?

marekki_2004 05-05-2010 09:12

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
u mnie też odezwała się sprężyna sprzęgła. Najpierw psiknąłem WD40 i pomogło na kilka dni po czym denerwujące skrzypienie powróciło. Dopiero po przesmarowaniu smarem silikonowym w sprayu mam spokój już od kilku tygodnig:D

lotnik11 06-05-2010 17:00

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
tam podobno jest jeszcze siłownik skrzyni biegów, który steruje wysprzęgliiem i to on może też hałasować. A jak on się popsuje to sprzęgło do wymiany.

666zielony666 13-07-2010 19:50

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
ja wymienilem po tym jak wysoko bralo i jak facet stwierdzil na diagnostyce ze jest taki poslizg ze nie umie z rolek zjechac :)
kupilem na allegro komplecik tarcza docisk i wysprzeglik za420zl z firmy LUK
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i jestem bardzo zadowolony :) wczoraj odebralem ;p wymiena 300zl wiec troszke to szarpie :) ale autko jak nowe ;p
wrazenie jest jakby to auto nic nie wazylo jechalo do przodu bez zadnych oporow :) mowie powaznie :))))
dla informacji dodam ze moja foka 180tys przebieg i z tarczy zostala polowa jej grubosci i lekko nadpalona szło by jeszcze pojedzic docisk tez w miare, wysprzeglik szajs... zdecydowalem sie przy jedenj robocie wymienic wszystko

świerszczyk 20-05-2014 15:18

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
mam forda 1.8tddi 90ps mk 1 2000r zaczeło mi sie slizgac sprzegło tylko niewiem jakie mam sprzegło i ile może kosztowac czy to zwykłe czy dwumasowe jak to sprawdzić

mojmistrz 20-05-2014 15:50

Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?
 
Nie masz dwumasy, zwykłe koło zamachowe. Jak to sprawdzić ? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "sprzęgło kompletne focus 1.8 tddi" i wyskoczy Ci, co jest w składzie kompletu. LUK, Valeo, Sachs, około 700zł części, 200-300zł robota.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.