Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Drgania przy przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116586)

K!S!3L 05-12-2010 22:56

Drgania przy przyspieszaniu
 
Witam od kilku dni gdy wciskam gaz od III biegu w górę auto wpada w wibracje, są one podobne do tych gdy są krzywe tarcze hamulcowe bo miałem też pecha je mieć. O dziwo dzieje się tak tylko gdy mam komplet osób w samochodzie a gdy jadę sam lub jada 2 osoby jest ok. Czy to mogą być końcówki drążków z których wymianą zwlekam? Jeżeli nie czy ktoś ma jakiś pomysł?

Dłubek 06-12-2010 12:42

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
Końcówki drązków mogą być jak najbardziej. U mnie po wymianie krzywych tarcz wibracje zmniejszyły się, a po wymianie końcówek drążków ustały zupełnie. Tylko zastanawiam się, czy to nie będzie coś od tylnego zawieszenia. końcówki drążków (dokładnie jedna) dawały o sobie znać w każdym przypadku - nieważne czy małe czy duże obciążenie.

K!S!3L 06-12-2010 16:36

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
no tak tarcze zmieniałem jakieś 2 tys. temu i przy tarczach to podczas hamowania występowały drgania a tutaj gdy przyspieszam. Dodam ze jadąc samemu bądź w 2 osoby jest ok problem zaczyna się przy 4-5 osobach. Wyczytałem ze może być przegub lub poduszka pod silnikiem lub też dwumas. Jak dokładnie to zdiagnozować co to może być?

Deryll 06-12-2010 20:09

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
Kolego dwumasy to nie masz w aucie. A proponuje zerknąć na przeguby, bo jeśli wibracje są podczas przyśpieszania to mogą być walnięte. W mk1 nie miałem tego problemu ale w mk3 były wibracje jak u ciebie. Pomogła wymiana całej prawej półośki na używkę z racji ceny. I jak ręką odjął.

ufowroc 07-12-2010 09:01

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
przeguby wewnętrzne lub podpora dłuższej półosi

jedros1 07-12-2010 10:09

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
A może kolego masz lód na felgach i dlatego ci bije.....

K!S!3L 07-12-2010 16:40

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
felgi są ok i koła bo nawet w garażu auto stało i wszystko co było się roztopiło. Patrzyłem czy koła są dokręcone i jest ok. A co do kosztów to wymiana przegubów ile łącznie z nimi?

hudybyk 07-12-2010 17:25

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
przerabiałem ten temat kiedyś w MK3, przyczyną było wybite łożysko podpory prawej półosi
sprawdź w jakim stanie jest u Ciebie

wiśnia 1974 30-12-2010 17:34

Odp: Drgania przy przyspieszaniu
 
Witam , u mnie mk1 problem tkwił w półośce (strona pasażera)dokładniej; krzyżak i obódowa jego, po wymianie zero trzęsienia przy przyśpieszaniu.kwota z robocizną 380zł. Złap półośkę i w lewo, prawo, jak ma luz któraś to tam szukaj.pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.