Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172803)

wojtekn 23-08-2013 14:23

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Tu jest od tego dział:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Magik123 23-08-2013 20:56

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Cytat:

Napisał Patryk_Kielce (Post 2064558)
Musiałbym przejechać nim 400km od miejsca zakupu, więc nie widzę siebie tak ryzykującego :)
Jeżeli nawet udałoby mi się go przyprowadzić to co z rejestracją? Będę miał jakieś problemy czy z takimi tablicami da się go zarejestrować w Polsce?

Czy ktoś posiadający Microcata mógłby proszę spojrzeć na VIN pojazdu: WF0EXXGBBE8G20283

Te tablica nie maja nic wspólnego z rejestracją w PL, ważne jest to czy te tablice są zgodne z numerem w dowodzie czy nie, bo często gęsto tablice są zakładane tylko dla picu, z jednego auta na inne od tak żeby były.

Jeśli nie zgadzają się z numerem w dowodzie to w Celnym zgłaszasz że auto nie miało tablic i przyjechało na lawecie ( o ile umowę będziesz miał z Niemcem a nie z komisem), wypełniasz kwit i płacisz opłatę. Musisz później pobrać-kupić tablice próbne celem zrobienia przeglądu.

Jak tablice są zgodne z dowodem to omijasz pobór tablic próbnych a przegląd możesz sobie zrobić już na samym początku jeszcze przed wizyta w Celnym.

kicaj 24-08-2013 21:01

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
to auto nie ma tablic! to co na zdjęciu to blacha z wybitymi numerami... ot kawałek pomalowanej blachy
z rejestracja nie będzie problemu o ile nie ma innych wałków w dokumentach, po prostu kupujesz auto dostajesz dokumenty, idziesz zarejestrować, wracasz po auto i zakladasz tablice i jedziesz...

maciek.kolega 08-07-2014 18:59

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Dołączam się do tematu.W ostatnim czasie miałem okazje zakupić kilka aut od handlarzy przywiezionych z Niemiec.Nie chwaląc sie mam ręke do wyszukiwania dobrych aut i poprosiło mnie kilka osób w rodzinie żebym znalazł cos trafnego.Ale nie w tym rzecz.Chciałbym osobiscie sciągnąć auto do sprzedaży i ostatnio zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz a mianowicie temat tablic.Jak to z tymi tablicami jest.Auta jakie zakupiłem dla osób z rodziny znajdowały się w różnych czesciach Polski i co auto to innego rodzaju tablica raz żółta innym razem orginalna ale same cyferki i literki bez naklejek TUV itd.Wszystkimi autami wracałem do domu na kołach ale czy to jest legalne??Każdy sprzedawca zapewnił mi 30dniowe ubezpieczenie OC żeby było można wracac na kołach ale czy tak można?? czy to jest legalne??Ostatnio zatrzymała mnie Policja za przekroczenie prędkosci i w tym samym czasie zatrzymali kolesia jadącego becią na niemieckich tablicach i na dzień dobry dostał 500zł bo niby jechał na tak zwanych KLONACH a auto kupił własnie od handlarza w Polsce.O co w tym wszystkim chodzi bo z tego co widze to troche taka wolna amerykanka jest.Jakie najlepiej tablice zakupic w Niemczech i ile na nich można jeździć po Polsce??Po co są te KLONY??Na jakich tablicach bezpiecznie po kraju może sie poruszać nowy nabywca który zakupi ode mnie auto??

TOMAS 08-07-2014 20:38

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Tablice z żółtym paskiem - tymczasowe

Tablice tymczasowe mają białe tło i czarne znaki. Numer na takich tablicach składa się z kodu miasta lub okręgu (1—3 liter), kodu cyfrowego 03 (do marca 2007 stosowano kod cyfrowy 04) i od jednej do czterech kolejnych cyfr oraz żółtego pola z czarnymi dwucyfrowymi oznaczeniami, wskazującymi termin wygaśnięcia ważności tablicy – kolejno (od góry) dzień, miesiąc i rok. Tablice te wystawiane są na nie dłużej niż 5 dni

Tablice z czerwonym paskiem - wywozowe


Tablice wywozowe mają kod miejsca (1—3 litery), kombinację cyfrowo-literową i pole czerwone z czarnymi cyframi wskazującymi dzień, miesiąc i rok, w którym pojazd powinien opuścić Republikę Federalną Niemiec. Tablice te są ważne do daty podanej na czerwonym pasku, która zależy od wykupionego ubezpieczenia. Czas minimalny to 15 dni, a maksymalny to 12 miesięcy .
Źródło: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Część ludzi aby zaoszczędzić kilku eurasków kupuje tablice z zółtym paskiem.


Klony to zrobione raz jeszcze tablice ale bez naklejek na nich, nie wolno na nich jeździć bo zazwyczaj auto już w danym państwie jest wymeldowane i nigdzie nie istnieje w rejestrach (przy kolizji samo ubezpieczenie 30 dniowej załatwi sprawy) Klony zazwyczaj są robione przez handlarzy, komisy aby wmówić kupcowi że auto ma tablice to śmiało może jechać

Godzilla 26-11-2014 22:11

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Witam,
Mam zamiar zakupić autko od siostry, która mieszka w Niemczech. Problemem jest to, że nie chciałbym jechać do niej tylko załatwić to bez przemieszczania się.
Mam na to taki pomysł i prosiłbym o wskazanie ewentualnych luk albo ryzyk z tym związanych:
1. Siostra przyjeżdża autem do Polski na niemieckich, normalnych blachach (auto dalej jest zarejestrowane w Niemczech)
2. Spisujemy umowę (po polsku i niemiecku)
3. Auto zostaje w Polsce
4. Siostra zabiera dokumenty i blachy do Niemiec, wyrejestrowuje auto i przesyła mi potrzebne dokumenty pocztą (tu pytanie dodatkowe - jakie dok. będą mi potrzebne)
5. Z otrzymanymi dokumentami udaje się do Wydziału Komunikacji gdzie rejestruje auto (w Niemczech jest już wyrejestrowane)
Czy taka ścieżka jest ok?
Ps. Kiedy zrobić przegląd - można wtedy kiedy auto będzie jeszcze na niemieckich blachach?

Marek 27-11-2014 15:57

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Cytat:

Napisał Godzilla (Post 2307519)
4. Siostra zabiera dokumenty i blachy do Niemiec, wyrejestrowuje auto i przesyła mi potrzebne dokumenty pocztą (tu pytanie dodatkowe - jakie dok. będą mi potrzebne)

brief

poz.1,2,3 ok.

Cytat:

Napisał Godzilla (Post 2307519)
5. Z otrzymanymi dokumentami udaje się do Wydziału Komunikacji gdzie rejestruje auto (w Niemczech jest już wyrejestrowane)
Czy taka ścieżka jest ok?

Z dokumentami udajesz się do tłumacza (choć coś już kojarzę,że nie trzeba tłumaczyć briefu?) i dalej urząd celny. Później urząd skarbowy(bodajże pcc24 aby otrzymać pcc25). Dalej 160zł za dopuszczenie do ruchu i wydział komunikacji gdzie otrzymasz czerwone blachy aby móc zrobić pierwszy przegląd. Jak siostra ma ważny tuv to wtedy cię ominie i rejestrujesz.

Trochę temu to załatwiałem więc jak coś pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi :)

slawek-kali 27-11-2014 18:07

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Cytat:

Napisał jarhel74 (Post 1934085)
Z tego co wiem, MGalaxy ma rację- przepisy zmieniły się od nowego roku i Polak chcąc przyprowadzić auto musi kupić tablice celne (z czerwonym paskiem).
.

Calkowita bzdura! Dalej mozna sobie zolte zakladac. ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.