Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] naprawa zawieszenia tył kombi w Poznaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78789)

Pyra79 16-09-2009 13:52

naprawa zawieszenia tył kombi w Poznaniu
 
Witam,
wszystkich mam problem z moim prawie, że świeżym nabytkiem (1997 rok 1,8 16V mondeo kombi). Samochód po ostatnich "poprawkach" zawieszenia nie jeździ, tylne koła po przejechani 1000km od naprawy się rozlazły na zewnątrz, moja maks prędkość to 40km/h na suchym, bo na deszczu to przy 20 wpadam w poślizg jak na lodzie. Także sprawa pilna.
Generalnie potrzebuje prawie całe tylne zawieszenie oraz warsztat, który mi to naprawi w miarę rozsądnych cenach, ponoć te "wzdłużne wahacze" są pogięte i tylko na zamówienie w cenię około 300zł/szt. do tego dwa krótkie poprzeczne po około 200zł/szt. Plus inne części i wynika, że z robocizną może dwa tysiaki nie starczyć. Fura kosztowała 5,5 więc rozumiecie moje rozterki, może ktoś mi jakoś pomysł jak mi pomóc. Najgorsze, ze nie wiem jakich dokładnie części szukać w necie, myślałem o jakiś zamiennikach. Może kupić używany cały tył ale jaką mam pewność co kupuje.
Ktoś ma jakiś pomysł.
Pozdrawiam
pyra

patipoznan 16-09-2009 19:18

Odp: [mk2] naprawa zawieszenia tył kombi w Poznaniu
 
witam polecam zaufany warsztat na górczynie dokladnie na górniczej ja tam jezdze o 7 lat roznymi autami a od dwóch lat moim mondeo i nic zlego nie moge powiedziec warsztat miesci sie na narozniku drogi przy wiezdzie na dzialki tel.061 8610141 mechanik paweł kozłowski zadzwon a wszystko wytlumacza doradza pozdrawiam

ryszinho 16-09-2009 21:37

Odp: [mk2] naprawa zawieszenia tył kombi w Poznaniu
 
Co do warsztatu to nie wiem-staram się robic sam wszystko. Wahacze wzdłużne mozesz kupic nawet uzywki-jest to prosty kawałek blachy. Wyginają sie one od wchodzenia w zakręty "na ręcznym". Krótkie wachacze poprzeczne o ile można to tak nazwać sa żeliwne więc one się nei pogna i ktos Ciebie wkręca. Ja zacząłbym od sprawdzenia geometrii na stacji diagnostycznej jakies co by diagnosta powiedział konkretnie co jest porobione. Wahacze wzdłużne owszem, tuleje tez, łaczniki stabilizatora tez ale te takie krótkie wahacze nigdy w zyciu sie nie wygną.

Oj przypomniało mi się że jednak sa takie krótkie blaszane wahacze. SORRY za błąd.


A jak to się stało że sie wsio pogieło tym bardziej po remoncie zawiechy?

ryszinho 16-09-2009 21:43

Odp: [mk2] naprawa zawieszenia tył kombi w Poznaniu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pod tym adresem znajdziesz interesujące Ciebie elementy ORYGINALNE w przystepnych cenach. Akurat potrzebne Tobie wahacze sa w promocji bo rzadko kto jest zmusozny to kupic..

ryszinho 16-09-2009 21:43

Odp: [mk2] naprawa zawieszenia tył kombi w Poznaniu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Screen schematu tylniej zawiechy.

Pyra79 22-09-2009 12:07

Odp: [mk2] naprawa zawieszenia tył kombi w Poznaniu
 
Dzięki za info,
w sumie samochód jest nie wiadomego pochodzenia, ktoś na żywca spawał zawieszenie i stopiły się gumy. Wiem, że jest promocja dzięki za link, ale wychodzę z założenia, ze kawałki blachy powinny wytrwać całe życie auta dlatego zdecydowałem się przełożyć wszystko od anglika, ktoś mam może jakieś namiary w Wielkopolsce gdzie kupię cały tył do kombi i na tarczach, bo na bębny nie chce przechodzić :). Na nowe to można kupić końcówki, amosie, speżyny itp.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.